PDA

Zobacz pełną wersję : Najszybszy czytnik CF (oprocz Sandisk na FW)



docxxx
07-02-2009, 21:19
Koledzy, jaki szybki czytnik CF mozecie polecic? Mam karty Sandiska Extreme III i IV i taki czytnik, ze 2GB zgrywa mi ok. 2h. Czytnik moze byc tylko pod CF, nie musi byc "50in1". Szukalem tez na forum i wyszlo, ze najlepszy jest Sandisk pod Firewire. Mnie interesuje tylko USB. Z gory dzieki za odpowiedzi.

Rafał_Sz
07-02-2009, 21:23
Czytnik Sandisk pod USB. 4 GB w 2 minuty. Koszt ok. 80 zł. Ja kupiłem w Fotojokerze.

docxxx
07-02-2009, 21:45
Moglbys podac linka?

docxxx
07-02-2009, 22:48
Nie mozna tego nigdzie dostac. Moze cos innego?

Me_how
07-02-2009, 22:54
A sprawdzałeś na allegro? Ja swój (właśnie taki) kupiłem w sklepie w Warszawie na Nowym Świecie. Mają sporo ogłoszeń dot. sandiska.
Sprzedający nazywa się "Digital Warszawa". Sklep mieści się przy Nowym Świecie 66.
Pozdrawiam

docxxx
07-02-2009, 22:56
Oczywiscie, ze sprawdzialem. Sprawdzalem rowniez ceneo, skapca i oficjalne sklepy podane przez Sandiska. Nigdzie tego nie ma. Mozesz podac nazwe tego sklepu?

Me_how
07-02-2009, 23:13
Drobna poprawka, nazwa sprzedającego to "Digital_Warszawa". Sklep nazywa się Kodak Express. Adres jw., a namiary kontaktowe znajdziesz na allegro. Aktualnie mają czytnik ale na FireWire.

pawel
07-02-2009, 23:15
O ile się orientuję, każdy czytnik USB 2.0 za 200 zł czy 20 zł działa z tą samą prędkością, jeżeli działa za wolno to może być kwestia portu który obsługuje tylko stare USB, lub prędkości samej karty.

docxxx
07-02-2009, 23:17
Ok, a mozecie polecic cos innego niz Sandisk, ktorego nigdzie nie ma? Te kilka MB/s nie zrobi mi roznicy.

Michu
07-02-2009, 23:32
http://canon-board.info/showthread.php?t=10954

ttb
07-02-2009, 23:34
ja ostatnio kupilem to: https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4273 - szybkosc rewelacyjna - tylko, ze powoli zaczyna skrzypiec nie zawsze widzi karte:(
Tez szukalem sandiska, a ze go nie znalazlem to kupie to: http://allegro.pl/item545988766_czytnik_lexar_udma_cf_sd_pod_usb_dla _zawodowca.html

docxxx
07-02-2009, 23:51
Juz wyslalem zapytanie do goscia o tego Lexara. Zostala jedna sztuka:)

mobil12
08-02-2009, 00:08
pawel - nie orientujesz się :)
w "Pozostałe akcesoria" była rozmowa na temat czytników
po przejściu kilku wynalazków skończyłem na SanDisk ImageMate 2.0 USB i jestem wreszcie spokojny, a są na aledrogo i jak się poszuka to taniej też się znajdzie.

pawel
08-02-2009, 01:20
Widziałem takie wątki, jednak nie było w nich użytecznych informacji, pewnie ten jeden istotny mi umknął. Tym razem wyjątkowo może i lepiej dla mnie, bo kupiłem za 2 dychy i czyta z prędkością karty CF. Widocznie są normalne i "lewe".

luxius
08-02-2009, 17:19
czasem znacznie może przyśpieszyc transfer plików uzwanie total commandera

docxxx
08-02-2009, 17:35
Dzisiaj bylem w Tesco i zaszedlem do Fotojokera zobaczec co maja ciekawego na sklepie. Patrze tu i tam, a tu w oczy rzuca sie czytnik Sandisk Extreme USB, ktorego NIGDZIE nie ma. Pewnie zostal im, bo nikt nie kupowal. Cena zbojecka, 99zl, ale nie chcialo mi sie szukac i zalatwiac po Allegro. Tak wiec dzisiaj kupilem czytnik, na ktorym napisane jest, ze odczytuje CF z predkoscia 18MB/s (gdy Hama chwali sie, ze jej czytnik za 30zl wyciaga 30MB/s). Ciekawe. Nic to, mam i sie ciesze.

Pawel Pawlak
16-04-2009, 10:28
zdecydowanie polecam czytnik: Sandisk ImageMAte All-In_one USB 2.0. Producent podaje że max prędkość odczytu to 34MB/s i prawie tyle wyciąga on na moim LEXAR 300x UDMA 8GB (myślę że szczyt swoich możliwości osiąga przy Sandisk DUCATI) Na EXTREME III 30MB/s 16GB czyta około 23-26MB/s. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju plików - same RAWy - najszybciej. Dla porównwania przeciętne inne czytniki na usb, te same karty czytają z prędkością 9-11MB/s (ten sam komputer, system). Czytnik kosztował około 110zł z przesyłką i to jedne z lepiej wydanych pieniędzy :)

SPLpolska
16-04-2009, 10:53
zdecydowanie polecam czytnik: Sandisk ImageMAte USB 2.0

Jak wyżej super czytnik zdecydowanie szybszy od innych.
Pozdrawiam

PS:
Możesz kupić np tu:
http://www.mediapasaz.pl/czytniki-kart-flash-sandisk/imagemate-12w1.html

wujek1
23-04-2009, 10:30
Ja używam kilka miesięcy czytnika UNITEK All in 1 za ok. 40 zł. Kupiony na Allegro. USB 2.0. Jest szybki, nie ma problemów z "zobaczeniem" go przez system. Przedtem miałem jakieś badziewie, które poza tym, że było wolne to nie zawsze widziane przez XP. No ale kosztowało 20 zł.
Znowu potwierdziło się powiedzenie, że co tanie to drogie.
Pzdr.

Michał Jędrak
23-04-2009, 23:37
Jak komuś się spieszy i ma kilka kart to polecam czytnik Delkin Devices. Nazywa się image router i można do niego włożyć 4 karty jednocześnie. Wtedy po prostu się go uruchamia i idzie po kawę. Nie trzeba żonglerki z kartami robić. Programy takie jak Ligtroom (i pewnie inne) obsługują import z kilku urządzeń jednocześnie.