Zobacz pełną wersję : ps3 a profile kolorów
V E R E M Y
07-02-2009, 18:33
Witam mam pytanko odnośnie zdjęć przerabianych w photoshopie.. w jakim ( profilu kolorów ) przerabiać zdjęcie tak zeby miała jak najbardziej wyraźne kolory... CMYK, RGB ? ? w jakich bitach. Tak zeby kolory były naprawdę intensywne.... ogólnie żeby zdjęcia wrzucane na forum nie były blade... dziękuje
DDominik
07-02-2009, 21:37
Same profile kolorów to niewiele ci pomogą. Musisz poszukac sobie w necie jak wyciagac kolory. Najlepiej robic zdjecia w Adobe RGB i tak tez obrabic je w PS'ie w 16bitach. Kiedy już obrobisz i chcesz wkładać do internetu to musisz przerobić na 8bit i sRGB. Monitor powinienes mieć skonfigurowany spektrofotometrem (chyba tak to sie nazywa - "kalibrator")
Witam mam pytanko odnośnie zdjęć przerabianych w photoshopie.. w jakim ( profilu kolorów ) przerabiać zdjęcie tak zeby miała jak najbardziej wyraźne kolory... CMYK, RGB ? ? w jakich bitach. Tak zeby kolory były naprawdę intensywne.... ogólnie żeby zdjęcia wrzucane na forum nie były blade... dziękuje
sRGB
V E R E M Y
08-02-2009, 13:04
sRGB tak tez myslalem... dzieki :)
Tylko Bracia jest pewien hak w sRGB - jak wam kiedyś przyjdzie oddać takie fotki do druku w zawodowej poligrafii (albumy, gazety kolorowe) to się zdziwicie. sRGB - to przestrzeń zawężona w stosunku do RGB o ok 20% i ok 30% w stosunku do AdobeRGB. Mniej wiecej tyle barw i niuansów tonalnym wyparowuje wam z fotek - bezpowrotnie. Fotki robi się nie tylko do publikacji w sieci. Uważam, ze w aparacie lepiej mieć ustawioną najszerszą skalę ARGB - zawsze można ją zawęzić do www na sRGB (zdecydowanie w sieci tk jest lepiej). W drugą stronę nie da się. Warto o tym pomysleć zawczasu.
Tylko Bracia jest pewien hak w sRGB - jak wam kiedyś przyjdzie oddać takie fotki do druku w zawodowej poligrafii (albumy, gazety kolorowe) to się zdziwicie. sRGB - to przestrzeń zawężona w stosunku do RGB o ok 20% i ok 30% w stosunku do AdobeRGB. Mniej wiecej tyle barw i niuansów tonalnym wyparowuje wam z fotek - bezpowrotnie. Fotki robi się nie tylko do publikacji w sieci. Uważam, ze w aparacie lepiej mieć ustawioną najszerszą skalę ARGB - zawsze można ją zawęzić do www na sRGB (zdecydowanie w sieci tk jest lepiej). W drugą stronę nie da się. Warto o tym pomysleć zawczasu.
Tylko Bracie sRGB, RGB, ARGB i jak je tam wszystkie zwą wszystkie i tak są dużo szersze od CMYK. A w 99% drukujemy w CMYK, mimo, że to ledwie wycinek przestrzeni RGB. I niech ktoś mi powie, że mu nie wystarcza to co widzi w dobrych magazynach, katalogach i albumach. A to jest połowa RGB. Wszystko leży w przygotowaniu pliku.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.