PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki ACR dla PS CS3 dla D90???



gladar
07-02-2009, 17:33
Jak w tytule....
Proszę o pomoc :???:

markB
09-02-2009, 19:51
Od wersji 4.6 (jakaś prymitywna podpórka do d90 była już w wersji 4.5).

Bust
10-02-2009, 14:03
tak jak mówi markB, 4.5 to jakaś beta mi nie działała z d90, najlepiej mieć najnowszą wersję wtedy wiadomo że nic nas nie zaskoczy :) wersję 5.3 można pobrać stąd: http://labs.adobe.com/wiki/index.php/Camera_Raw_5.3

gladar
10-02-2009, 20:56
Bezskutecznie próbowałem z kilkoma generacjami ACR :
ACR - 2,4
ACR - 3.4
ACR - 4.0
ACR - 4.4.1
ACR - 5.2

Także z wersja ACR - 5.3 polecaną przez Busta niestety bez powodzenia .

W końcu zadziałała wersja ACR - 4.6

Taki komunikat wyświetlał się przy nieudanych próbach :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/229/przechwytywaniewtrybiepmt1.jpg)

T&T
10-02-2009, 21:18
Bo w CS3 nie zainstalujesz wersji późniejszej niż 4.6.

koziak
10-02-2009, 21:51
Zawsze masz opcję konwersji do DNG. Wtedy nie powino byc problemu w żadnym ACR.

mathu
10-02-2009, 22:04
Raczej zawsze będzie, bo DNG to tylko kontener na dane... Konwersja na DNG pozwala na włączenie bezstratnej kompresji i zapisywanie ustawień ACR w metadanych pliku. Nic poza tym, źródłowy RAW siedzi w środku w stanie niezmienionym. Zawsze konieczne jest wgranie update z nowymi aparatami, chyba że akurat format rawa jest zgodny z wcześniejszymi wersjami.

markB
10-02-2009, 22:32
ACR piątki są tylko do Photoshopa CS4. Do CS3 musisz instalować czwórki, wersje 2 i 3 nie dadzą sie wgrać. Nawet nie wiedziałem, że skończyło się na 4.6.

gompky
10-02-2009, 22:40
mathu, jesteś pewien? jakiś czas temu, kiedy pracowałem na CS2, był już na rynku CS3 i aktualizacja ACRa do posiadanej przeze mnie wtedy puszki była dostępna już pod CS3. Z tego co pamiętam, konwersja do DNG pozwoliła na otwieranie w CS2.

mathu
10-02-2009, 22:56
Wiem że konwersja do DNG nie pozwalała na otwieranie rawów z D90 i E30 bez aktualizacji ACR.
A po konwersji obraz wywoływany z Raw Therapee (obsługuje DNG) jest identyczny co do piksela z oryginałem, więc źródłowe dane nie są ruszane.
W specyfikacji jest napisane, że DNG to format TIFF-EP rozszerzony o metadane Adobe. Sam TIFF też jest tylko kontenerem na dane.

gompky
10-02-2009, 23:11
z tego co piszą na stronie Adobe i wskazuje na to informacja w programie, pobieralny DNG Converter, jest aktualizowany równolegle z ACRem (i ma adekwatny numer) - żeby otworzyc DNG nie jest niezbędny aktualny ACR w PSie, wystarczy użycie aktualnego konwertera.

mathu
11-02-2009, 00:04
O widzisz, to by tłumaczyło czemu u mnie nawet po konwersji nie działało.

elanek
11-02-2009, 00:17
Bezskutecznie próbowałem z kilkoma generacjami ACR :
ACR - 2,4
ACR - 3.4
ACR - 4.0
ACR - 4.4.1
ACR - 5.2

Także z wersja ACR - 5.3 polecaną przez Busta niestety bez powodzenia .

W końcu zadziałała wersja ACR - 4.6

Taki komunikat wyświetlał się przy nieudanych próbach :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img216.imageshack.us/img216/4042/przechwytywaniewtrybiepsf7.jpg)

Wykasuj chociaż ten drugi plik w tabelce...

Bartek - NinoVeron
11-02-2009, 01:08
mam D90 i używam ACR 4.6 - wszystko działa bez problemów - niestety ta wersja jest chyba najwyższą wersją ACRa do CS3