Zobacz pełną wersję : Jaki monitor 19"-22" wybrać ?
kerry123
07-02-2009, 13:04
Witam,
tak jak w temacie, jestem troche laikiem jesli chodzi o monitory i chcialbym zeby ktos mi poradzil jaki monitor najlepiej mam wybrac. Nie dlugo zmieniam calego PC na takiego konkretnego i chcialbym zeby moj monitor pieknie prezentowal zdjecia(chodzi mi tu o dobre odwzorowanie kolorow i rozdzielczosc) oraz zeby dobrze na nim wygladaly filmy,gry etc.
moj zakres cenowy to 600-700zł
tak bardzo mi nie zalezy zeby mial on te 22",ale przede wszystkim chce zeby ladnie wszystko odwzorowywal.
pozdrawiam i oczekuje na rady
Przykro mi ale muszę Cie rozczarować, za 600-700zł monitora który pięknie odwzoruje kolory nie ma.
kerry123
07-02-2009, 13:14
No to nawet do 800pln niech bedzie, nie musi to byc jakis super monitor dla grafika. Chyba znajdzie sie taki co w chociaz 90% odda realne kolory.
Zobacz ten http://www.allegro.pl/item548201177_monitor_nec_lcd_19_ea191m_s_w_pva_dv i_pivot.html
kupiłem taki i wtej cenie. Profesjonalny nie jest ale całkiem ładnie i w miarę wiernie odzwierciedla barwy. Matryca jest ładnie równo podświetlona. Spore możliwości regulacji. Co do gier i filmów to to nie wiem ponieważ do tych celów nie uzywam. 19" już pozwala na komfortową pracę . Mam w domu przy drugim kompie Tańszy Lcd Nec na matrycy Tft i różnica jest kolosalna na plus tego z linku, ale to jest moja opinia, specem nie jestem.
kerry123
07-02-2009, 15:06
ktos jeszcze sie wypowie ? :)
kerry123 90% to bardzo dużo :) może trochę przesadzę, ale w dobrej cenie jest 22" NEC kryje 96% przestrzeni Adobe wg producenta MultiSync P221W (http://www.nec-display-solutions.co.uk/c/g/uk/en/Products/Details/Specification/dp/Products/LCD/Current/LCD-P221W/LCD-P221W/index,group=all.html)
Ps. Tylko musiał byś dopisać 1 z przodu ;P, postaram się znaleźć coś ciekawego w tych ramach cenowych.
No to nawet do 800pln niech bedzie, nie musi to byc jakis super monitor dla grafika. Chyba znajdzie sie taki co w chociaz 90% odda realne kolory.
chyba sobie jaja robisz. Monitory za ciężką kasę tak nie oddają kolorów.
Jeśli zależy Ci na oddaniu kolorów, w miarę równym podświetleniu dla amatora to modelem entry jest Eizo S1931.
Poniżej klasy tego monitora nie ma nic, co nadaje się do zdjęć.
btw. Z czystym sumieniem moge polecic ten monitor.
kerry123
07-02-2009, 16:20
Eizo niestety wykracza poza moje finanse :P to nie ma byc monitor tylko do zdjec, chce do ogółu..
a co myslicie o tych ?
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/454163 - samsung 2233SN 22"
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/444070 - LG W2261V-PF 22"
pewnie zostana okrzykniete przez was badziewiami, ale chce znac wasza opinie :)
zmieniasz kompa na lepszego i kupujesz monitor z najgorszej polki? ej to sie nie trzyma kupy!
moze poczekaj troche i uzbieraj kase na tego EIZO, jak raz zobaczysz obraz z tych monitorow to cala reszta przestanie dla Ciebie istniec. a monitory ktore pokazales wyzej, to mysle ze one maja tyle wspolnego z DOBRYM odwzorowaniem kolorow jak mis uszatek do kubusia puchatka!
pozatym dziwi mnie zachowanie ludzi ktozy mysla ze za tak male pieniadze mozna miec cos dobrego, za 800 zl to bedzie ciezko znalezc monitor ktory bedzie ladnie filmy pokazywal a co dopiero zdjecia, tym bardziej 19'' a co tu dopiero mowic o 22''
pomysl, uzbieraj kase zebys pozniej nie zalowal!
fotograf ma 100% racji.
za 800zł to ciężko monitor z 8 bitami na kolor znaleźć..
kerry123
07-02-2009, 17:37
w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak proszenie was o polecenie - w miare dajacego rade monitoru 19" do 800zł-900zł.
!aczkolwiek
07-02-2009, 17:42
jeśli lubisz ryzyko to ten może być przyzwoity
http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/21_Gateway_FPD_2185W/pelny,id,37379/
podobno serwis... z serwisem jest problem
W moim poście zaproponowałem Ci monitor. Nec multisync 191M. Porównaj na skąpcu za ile jest sprzedawany.
Mam go i naprawdę jest Ok.
Zapewniam Cie 19 cali wystarczy do pracy.
Nie zapewniaj tak Zen, ja mam 19" i jest troche malo ;-)
Optimum dla amatora to 24" 16:9 imho
Optimum dla amatora to 24" 16:9 imho
A jak doszedłeś do takiego wniosku ? A jakie w takim razie optimum dla zawodowca?.... 42" ?
piotereks
07-02-2009, 19:06
ja sie czaje na Samsunga SMT-200 z kontrastem 20.000. jakos mi sie spodobal. ale ciezko go dostac.
ja sie czaje na Samsunga SMT-200 z kontrastem 20.000. jakos mi sie spodobal. ale ciezko go dostac.
Niedługo to będą wypisywali srylion do jednego. Nie wież w te brednie marketingowe . Akurat te monitory mam okazję dość często sprzedawać i rozstrzał w "jakości" podświetlenia matrycy jest b.duży. Lepiej poszukaj czegoś z Eizo jak myślisz o obróbce zdjęć .
okoterroru
07-02-2009, 20:44
O właśnie... ciekawy temat, bo tak się ostatni rozglądałem za monitorami, nie po to żeby kupić, ale żeby dać upust swojej legendarnej upierdliwości. Patrzęsobie po półkach i ten ma kontrast 40 000:1 - 500 zł, tamten 6 000:1 - 900 zł, inny 4 000:1 - 1200 zł jeszcze inny 20 000:1 800 zł. Dodam, że marki monirotów różne ale mniej więcej z tej samej kiepskiej półki dla graczy. No więc pytam tego sprzedawcę dlaczego monitor z kontrastem 40 000:1 jest ponad dwa razy tańszy od tego z kontrastem 4 000:1. Odpowiedź sprzedawcy (której zresztą się spodziewałem) brzmi: Nie wiem. Więc jak to jest z tym kontrastem?
piotereks
07-02-2009, 21:58
Niedługo to będą wypisywali srylion do jednego. Nie wież w te brednie marketingowe . Akurat te monitory mam okazję dość często sprzedawać i rozstrzał w "jakości" podświetlenia matrycy jest b.duży. Lepiej poszukaj czegoś z Eizo jak myślisz o obróbce zdjęć .
jesli serio masz to mi sprzedaj.
to czemu raz jest np Smt hd kontrast 10000-1, a bez hd 20000-1, widzlem obok siebie oba, roznica na korzysc tego z wyzszym kontrastem byla zasadnicza. a skoro twierdzisz ze taki zly to czemu tak trudno go dostac i jest tak rozchwytywany. Eizo-jaki polecisz w rozsadnej cenie takiej zalozmy jak dla mnie 1200zl. Nie jestesmy z autorem watku, jakimis maniakami obrobki zdjec - chcemy poprawny monitor za taka kwote na jak nas stac.
piotereks
07-02-2009, 22:10
tak sobie patzre na te eizo rzeczywiscie ciekawe , ciekawe. Powiedzcie, ktory byscie polecili tak do domowego uzytku w granicahc 19-20''. dzieki. moze rzeczywiscie kolego ma racje aby nie brac samsunga. no obaczymy.
kerry123
07-02-2009, 22:39
tak jak wyzej kolega, podajcie mi najlepsze pozycje w granicach 800-900zl 19-20", zeby poprostu obraz byl mily dla oka i dawal rade dla zdjec,filmow i gier. :)
a co myslicie o tych ?
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/454163 - samsung 2233SN 22"
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/444070 - LG W2261V-PF 22"
pewnie zostana okrzykniete przez was badziewiami, ale chce znac wasza opinie :)
Zapoluj na Allegro na Dell 2209WA. Matryca IPS, pivot. Mi udało się go kupić za 447zł ze strony Della - ale to było wynikiem ich ewidentnej pomyłki.
Na Allegro jest teraz ich wysyp i jak pokombinujesz to za 900zł kupisz > http://www.allegro.pl/item549260010_dell_2209wa_22_cale_matryca_e_ips_ku rier_gratis.html
Moim zdaniem zdecydowanie warto. Przesiadłem się z 22" TN i świat stał się inny :)
Dla fotografa - PVA i koleżeńska kalibracja. Niskobudżetowe rozwiązanie
Oczywiście nikomu nie chciało się sprawdzić, czy ktoś już przypadkiem nie chciał kupić LCD i nie rozkminił tematu.
Lepiej wyważać na nowo otwarte drzwi.
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=32374
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=19727
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.