Zobacz pełną wersję : wielgasna panorama
kameleon30
06-02-2009, 20:09
Mam problem zwiazany ze zrobieniem panoramy z kilku fotek. Oczywiscie nie bylby to problem gdyby nie chodzilo o cos niestandardowego. chce zrobic panorame ktora skladalaby sie z 3 poziomow, w kazdym 4 fotki. bedzie to niepelne 360 ale tak ma byc. zwykle panoramy sa z reguly jednopoziomowe i bardzo latwo zrobic je w specjalnych do tego celu programach np. panorama factory. jednak nie moge sobie poradzic ze zrobieniem wlasnie kilku- poziomowej panoramy-nie wiem czy dobrze to okreslam ale chyba wiecie o co mi chodzi. powstaloby bardzo duze zdjecie i wlasnie taki mam cel:) na pewnoe da sie to zrobic w photoshopie jednak bedzie to pracochlonne zajecie-porownuje tu do tych wspomnianych wyzej automatycznych programow, ktore zwykle panoramy robily w zadowalajacym mnie stopniu jakosci. moze ktos moglby mi pomoc jak wykonac taka panorame? najlepiej gdyby mozna bylo w panorama factory. moze jest jakis inny lepszy program do tego celu? dzieki za pomoc
No jest z tym lekki problem, jeśli chodzi o program Panorama Factory.
Niby jest specjalny tutorial, który pokazuje, że jest to wykonalne --> http://www.panoramafactory.com/multirow/partial/index.html
Sprawa w skrócie polega na utworzeniu poszczególnych rzędów począwszy od górnego, a następnie obracaniu tych rzędów w lewo i na koniec ręcznym poskładaniu bez generowania punktów kontrolnych.
Mnie niestety mimo paru prób nie udało się poskładać satysfakcjonującej mnie panoramy.
Może to kwestia tego, że ja robiłem panoramy widoków górskich, a tutorial pokazuje tą opcję na przykładzie budynku, który jest w mojej ocenie łatwiejszy do obróbki przez ten program.
Żeby nie iść w żadne wydatki, proponuję darmowy program hugin --> http://downloads.sourceforge.net/hugin/hugin-0.7.0_win32-setup.exe?modtime=1224543831&big_mirror=0
Wynik powinien być w tym przypadku lepszy.
Powodzenia!
pinio111
07-02-2009, 09:32
ja od siebie polecę http://www.ptgui.com/ ściągnij triala i spróbuj.
ps. domyślam się że masz jakąś głowicę pozwalającą obracać i podnosić aparat na statywie wokół puntu nodalnego?? jeśli robisz to ze zwykłego statywu i obracasz wokół śruby w aparacie będzie ciężko skleić
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.