PDA

Zobacz pełną wersję : Reprodukcja banknotów vs Photoshop



Borowa
06-02-2009, 15:12
jedna ciekawostka

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fothost.pl/out.php/i1425362_vnc6rm.png)


Może nie ten dział - może tu nie ma fałszerzy ale warto wiedzieć

fIlek
06-02-2009, 15:55
Heh, sailor ostatnio fotografował banknoty ojro w jakiejś tam aranżacji i wyszło to samo :D

sote
06-02-2009, 16:00
serio serio?
a ja myslalem ze to jakies jaja... az musze sprawdzic:oops:

JK
06-02-2009, 16:03
To sprawdź też, czy nasza stówka, to też banknot. :wink:

fIlek
06-02-2009, 16:19
To sprawdź też, czy nasza stówka, to też banknot. :wink:

Chyba raczej nie. Z tego co pamiętam to tylko ojro i dulary :D Poza tym przy tym kursie, to chyba tylko 200zł jest "pilnowane" :mrgreen:

JK
06-02-2009, 16:38
No właśnie też tak myślałem. :-D

sote
06-02-2009, 19:35
no wiec sprawdzilem to co mialem pod reka na PS CS3 for Windows ;)
20 EUR - wyskakuje powiadomienie przy awersie i rewersie
20 GBP - wyskakuje powiadomienie przy awersie i rewersie
20 PLN - nic - mozna obrabiac i drukowac ;)
200 CZK - nic - mozna obrabiac i drukowac ;)

a teraz niech mi ktos wytlumaczy jak to dziala...

MirM
06-02-2009, 20:07
Sote wypstrykałeś się z kasy, że zostało Ci tylko 20 zł, a może zdążyłeś wymienić w kantorze/banku przed skokiem kursu?

Od dawna wiedziałem ( sprawy zawodowe), że cześć programów do obróbki graficznej ma zabezpieczenia przed kopiowaniem banknotów; również skanery mają wbudowane podobne zabezpieczenia.

ku6i
11-02-2009, 04:54
To zabezpiecznie w PS jest od wersji bodajże CS 1, pare lat temu czytałem o tym w Computer Arts.

Co do działania, to pewnie coś w stylu OCRa: jakieś elementy charakterystyczne itd.

velaskez
11-02-2009, 05:00
No one chyba muszą jakoś charakterystycznie wyglądać, nie?:)

ku6i
11-02-2009, 06:20
Mówiąc "punkty charakterystyczne" miałem na myśli algorytm który rozpoznaje, że banknot to banknot niezależnie, czy jest nowy czy pomięty, czy jest skanowany (płaski) czy fotografowany (płaszczyzna nierównoległa do płaszczyzny matrycy aparatu).
Ciężko jest tworzyć cały model banknotu, więc pewnie tych "punktów charakterystycznych" jest kilkadziesiąt/kilkaset/kilka tysięcy, ale na pewno jest to skończona ilość (i nie jest to liczba pikseli w przypadku reprodukcji Hasslem H3D :P )

jarecky
11-02-2009, 09:24
Wystarczy algorytm rozpoznawania twarzy stosowany w pierwszym lepszym kompakcie i D90 ;)
Kazimierz wielki -> 50 PLN
Queen Elizabeth -> funciak
Benjamin Franklin -> $$$

:)

depcius
11-02-2009, 09:38
Wystarczy algorytm rozpoznawania twarzy stosowany w pierwszym lepszym kompakcie i D90 ;)
Kazimierz wielki -> 50 PLN
Queen Elizabeth -> funciak
Benjamin Franklin -> $$$

:)

To raczej konstelacja EURiona http://en.wikipedia.org/wiki/EURion_constellation