PDA

Zobacz pełną wersję : Kadrowanie z wyznaczonym środkiem



manfred
05-02-2009, 22:58
Mam pytanie posiadam zdjęcie np (podam cm. dla lepszego zobrazowania problemu) szer. 15cm wys. 10 cm. Na tym zdjęciu zaznaczam gdzieś punkt powiedzmy 4 cm od dołu i 5 cm od lewej krawedzi. Następnie wybieram narzedzie kadrowanie i tak chciałbym kadrować aby mój pkt był idealnie w środku. Czy jest taka możliwośc? Za pomoc dzieki Jeśli można to aplikacja CS3

Przemek Paśnik
05-02-2009, 23:20
Wybierz sobie skrót ctrl+R -> linijki po bokach zdjęcia, najeżdżasz na nie myszką i "wyciągasz" błękitne linie pomocnicze. Ustawiasz je tak, żeby przecinały się tam, gdzie chcesz. Kadrujesz, najeżdżając środkiem na przecięcie linii. Powinno być ok

manfred
05-02-2009, 23:33
I jest prosty sposob i w 100% pomocny dzięki serdeczne Przemku

Przemek Paśnik
05-02-2009, 23:48
prego Senor :wink:

abre
06-02-2009, 03:31
Wyznaczasz punkt, aby było bardzo precyzyjnie wciśnij Caps Lock. Następnie wybierasz narzędzie kadrowania i z wciśniętym altem kadrujesz.

manfred
08-02-2009, 20:10
No jeszcze prościej serdeczne dzięki to już chyba najłatwiej jak sie da.