Zobacz pełną wersję : Pierrwszy poważny plener
Witam
Drodzy koledzy i koleznaki umowilem sie na pierwszy plener z modelka i tu moje pytanie i co dalej(zart)?? A teraz poważnie czy ze szklem 18-70 f3,5-4,5 dam rade w dzien czy lepiej 50/f1.8, czy brac statyw czy z reki
ja bym robil stalka, chociaz kitem tez da rade...
mam nadzieje ze dojdzie stalka wezme dwa przejade sie wczesniej i popstrykam probnie
Tomek Konopka
05-02-2009, 14:00
czy brac statyw czy z reki
hm .lepiej 50 ale i 18-70 da rade , no i lepiej z ręki :-D
ale statyw w razie czego wezme a co z lampa??
Lampa mozesz rozjaśnic cienie na twarzy, wal na wprost z dyfuzorem.
hehe ok tylko narazie wbudowana da ona cos??
hehe ok tylko narazie wbudowana da ona cos??
Da Ci ostre swiatlo, mozna sklecic jakis "dyfuzorek" ale to tylko polsrodki, takie hobby wydatkom nie ma konca.
propnuje calą sesje tylko i wyłącznie z 50tka. duzo się nauczysz :)
tez raczej jestem za 50, a jak bedziesz ja pral, to faktycznie lepiej z reki niz statywem ;)
... zartowalem :D
i przylinkuj tutaj linke do zdjec jak juz skonczysz spacery :)
podlinuje niedlugo co nieco tylko sesja sie skonczy :P wiem hobby fajne wydatkow nie ma konca a co do dyfuzora moge kupic ten do wbudowanej lampy tylko czy to oplacalne :)
rambobambo
08-02-2009, 23:51
też proponuję samą stałką ... sam jej używam :)
a niewiece może kto by chciał sprzedac
a może ciut więcej samodzielnosci - to forum jest tak intuicyjne, że nie potrzebujesz prowadzenia za rączkę. Obiektywy sa w sklepach i na forumowej giełdzie równiez.
http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=86618
Postaram sie troche sam to pogrzebac a nie czekac, aż ci podadza na talerzu :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.