PDA

Zobacz pełną wersję : [Wyzwanie] "Bez ostrości - Krajobraz"



swiatlo
05-02-2009, 03:13
Ponawiam niedawne wyzwanie krajobrazowe - "Bez ostrości".
Czyli zdjęcie krajobrazowe gdzie calusieńki plan jest nieostry. Nic ostrego na zdjęciu. Nie żadne rozmycie, nie soft-focus, nie żadna pończocha ani filtr, ale prawdziwa nieostrość. I krajobraz aby było trudniej.
Poza tym nieostrość ma być aparatowa, czyli prawdziwa, a nie photoshopowa.
Są chętni?





Warunki zabawy:

1. Można przysłać jedną prace na tę edycję.
2. Praca nie może mięć więcej, niż 700 px na dłuższym boku i do 300kB objętości.
3. Adres do wysyłki: pojedynki@gmail.com
4. Jeśli to możliwe, wpisujcie w temacie maila informację: Pojedynek Brak ostrości
5. Zdjęcie proszę oznaczyć nickiem, najlepiej w nazwie pliku.
6. Nie można korzystać z "szuflady"
7. W zabawie biorą udział zdjęcia niepublikowane dotychczas na forum.
8. Technika dowolna.
9. Tematyka: szeroko pojęty krajobraz. Jak szeroko - to już zależy od naszej kreatywności.
10. Cała płaszczyzna zdjęcia jest nieostra. Nieostrość jest optyczna a nie photoshopowa.
11. Zasady co do obecności człowieka - dozwolona o ile zdjęcie nadal mieści się w kategorii krajobrazu, czyli krajobraz pozostaje czynnikiem dominującym, a nie tylko tłem. Czyli człowiek jest OK o ile jest tylko uzupełnieniem kompozycji, ale nie głównym obiektem.
12. Wszystkie inne chwyty dozwolone, jak na przykład dowolność obróbki. Sky is the limit.
13. Czas nadsyłania prac upływa w dniu 21 marca b.r. o godzinie 18:00.



Lista uczestników bez ograniczeń.

Piotr_ek
05-02-2009, 03:17
Są chętni?

Są !

Dobra zabawa się szykuje. Ale ja mogę się zadeklarować dopiero na marzec bo w lutym muszę dwa inne pojedynki wygrać :)

swiatlo
05-02-2009, 03:25
Są !

Dobra zabawa się szykuje. Ale ja mogę się zadeklarować dopiero na marzec bo w lutym muszę dwa inne pojedynki wygrać :)

Super, niech będzie marzec! :)
Ale niech nas będzie więcej. Co najmniej czwórka. Ktoś jeszcze?

sprocket
05-02-2009, 04:11
Moim zdaniem bardzo trudny i zarazem bardzo ciekawy temat, dobry pomysl swiatlo :)
Jesli dorosne do tego tematu i oswieci mnie jak zrobic fotografie nieostrosci to przylacze sie ;)

jabu66
05-02-2009, 04:19
Rozumiem , że w grę wchodzi tylko "źle " ustawiony obiektyw ?

jabu66
05-02-2009, 04:23
Jeżeli dasz czas do końca marca to ja się piszę (trzeba spróbować żeby wiedzieć).

sprocket
05-02-2009, 04:24
Swiatlo jest dobry w krajobrazie i jestem pewny ze ma tego "ASA";) w rekawie.
Jest czas do marca na zalapanie tematu :)

jabu66
05-02-2009, 04:26
Swiatlo jest dobry w krajobrazie i jestem pewny ze ma tego "ASA";) w rekawie.
Jest czas do marca na zalapanie tematu :)

Może znalazł wśród swoich prac jakieś wyjątkowo "nieudane" udane zdjęcie ?

swiatlo
05-02-2009, 05:17
Może znalazł wśród swoich prac jakieś wyjątkowo "nieudane" udane zdjęcie ?

Zasady tego typu pojedynków są takie że muszą być nowe prace, a nie szufladowe... :)
Podałem taki temat bo u nas na lokalnym college była wystawa studentów pod tym tytułem i wydawało mi się to bardzo fajne. Tylko że tam nie było o krajobrazie.
Krajobraz podałem bo trudniej. Wydaje mi się że łatwo zrobić kreatywny i nieostry portret, więc żeby nie było samych portretów zaproponowałem krajobraz, w którym właśnie ostrość dominuje. Poza tym możemy potraktować krajobraz w szerszym pojęciu. Może być miejski, wiejski, księżycowy, jakikolwiek. Chcę tylko wyeliminować portrety.
A jeśli chodzi o zdjęcie, to sam muszę pogłówkować. Mam parę pomysłów, ale tylko w głowie.

blazeje
05-02-2009, 10:33
No, ciekawy temat, jak do czasu pojedynku pojawi się nad Poznaniem słońce to też chętnie wezmę w nim udział. Mam pomysł, ale potrzebuję światła. Z szuflady też bym coś wyjął z miejskim krajobrazem, ale będzie coś nowego.

anchel
05-02-2009, 10:51
Oczywiście wchodzę w temat.

Bardzo kreatywny.

Ps. Poproś moda o podpięcie do wyzwań. Ustal mniej więcej datę i jakieś szczegóły.

venice
05-02-2009, 12:30
Ja też byłbym chętny.

kichu
05-02-2009, 12:33
ale czy koniecznie musi to byc krajobraz, a nie moglaby byc nieostrosc ogolnie

bo pomysl ze wszechmiar oryginalny i ciekawy, a nie kazdy musi byc fanem landszaftow

autograf
05-02-2009, 12:41
Ustalcie w tym wątku wszystkie warunki zabawy. Później go przeniosę do wyzwań lub założy się nowy wątek.

wingeo
05-02-2009, 13:39
Jeżeli do końca marca - to ja jestem chętny.
Pozdrawiam.

venice
05-02-2009, 13:39
ale czy koniecznie musi to byc krajobraz, a nie moglaby byc nieostrosc ogolnie

bo pomysl ze wszechmiar oryginalny i ciekawy, a nie kazdy musi byc fanem landszaftow

Wg mnie za duży rozrzut by był. Poza tym zawężając kategorię jest trudniej. Po 3... nie każdemu niestety musi pasować.

pozdrawiam

asmo71
05-02-2009, 14:48
a może równolegle ladszaftowy i portretowy na przykład?
wąska kategoria w ramach jednego pojedynku jest bardzo sensowna, ale przecież można ich zrobić więcej

w każdym razie wchodzę zarówno w landszaft jak i w portret, gdyby była wola w reszcie narodu na portret tyż

Franeq
05-02-2009, 15:30
Bardzo chętnie !!!

Wpiszecie?

Krajobraz to krajobraz, nie rozdrabniajmy tego, bo pozniej bedzie 20 całkowicie różnych prac i jak na to zagłosowac??

Na "tylko" krajobraz pisze sie, ale na jakies portrety, nieostrości, nie wiadomo co to NIE chce :(

kichu
05-02-2009, 15:41
to moze zrobic dwie kategorie

1/ jeden zgodnie z ogolnym zamyslem autora czyli nieostrosc - krajobraz

2/ druga po prostu niestrosc, czyli wrzucamy wszystko co nie pasuje do pkt. 1


bedzie wilk syty i owca cala, a kazdy wybierze sobie to co mu pasuje

pomysl fajny, wiec szkoda zeby sie mial zmarnowac

venice
05-02-2009, 15:46
Ja optuje za dwiema kategoriami: landszaft i szeroko rozumiany portret.

NBA
05-02-2009, 15:49
Ja też się chyba podepnę...

Krasiu
05-02-2009, 16:48
Do krajobrazowego pojedynku piszę się.

Piotr_ek
05-02-2009, 17:01
Swiatlo jest dobry w krajobrazie i jestem pewny ze ma tego "ASA" w rekawie.

A niech ma :P

velaskez
05-02-2009, 17:20
Ja pewnie też, tylko muszę jeszcze pomyśleć o tym. Wstępnie się piszę...

swiatlo
05-02-2009, 17:40
A niech ma :P

Nie mam żadnego asa, tak samo goły jestem jak każdy! :)
Niech Autograf to gdzieś podepnie. Czyli rozumiem że stoi "Krajobraz bez ostrości". Jak kto chce portret to niech zrobi osobny pojedynek.
Jeszcze raz - nie należy mylić "braku ostrości" z "wybiórczą ostrością". Czyli w naszym temacie całość płaszczyzny zdjęcia musi być nieostra.
Żeby potem od tego patrzenia na te nasze prace nam się w głowie nie zakołowało! :)

autograf
05-02-2009, 17:43
Spoko loko. Poczyszczę i przesunę jak zajdzie taka potrzeba.

Portret zrobimy jako osobne wyzwanie, pod warunkiem, że zgłosi się m.in. trójka chętnych.

venice
05-02-2009, 18:05
To ja na portret tyż ;)

asmo71
05-02-2009, 18:20
ja owszem na portret zarówno :)

velaskez
05-02-2009, 18:28
A na kiedy ustawiamy termin? Ja oponuję za końcem marca...

swiatlo
05-02-2009, 19:26
A na kiedy ustawiamy termin? Ja oponuję za końcem marca...

Koniec marca it is!!!

asmo71
05-02-2009, 19:41
długi strasznie
a do 15 marca państwo by się nie wyrobiło?

jabu66
05-02-2009, 19:52
Na koniec marca się piszę .
A co do tematyki to jestem za tym , aby była zgodna z zamierzeniem autora propozycji .
(ciężko jest zaproponować coś w miarę oryginalnego , a jak już ci się to uda , to chętnych do "modyfikowania" nie brak , ba , nawet wiedzą "lepiej")

swiatlo
05-02-2009, 20:17
Widzę że jest sporo chętnych na koniec marca, zgadzam się że trochę długo, ale na pocieszenie jest to że luty jest krótki, więc szybko przeleci.
Zatem jako autor postaram się sformułować warunki:
- tematyka: szeroko pojęty krajobraz. Jak szeroko - to już zależy od naszej kreatywności.
- cała płaszczyzna zdjęcia jest nieostra. Nieostrość jest optyczna a nie photoshopowa.
- zasady co do obecności człowieka - dozwolona o ile zdjęcie nadal mieści się w kategorii krajobrazu, czyli krajobraz pozostaje czynnikiem dominującym, a nie tylko tłem. Czyli człowiek jest OK o ile jest tylko uzupełnieniem kompozycji, ale nie głównym obiektem.
- wszystkie inne chwyty dozwolone, jak na przykład dowolność obróbki. Sky is the limit.

Ponieważ sporo ludzi się zadeklarowało to nazwijmy to "konkursikiem" a nie pojedynkiem.
Organizację i koordynację pozostawiam Autografowi.

Wyzwólmy z siebie artystów! Do dzieła! :)

velaskez
05-02-2009, 22:52
Bedzie ciekawie:)

autograf
05-02-2009, 22:53
No to chyba wszystko już ustalone. Jutro 'przekształcę' ten wątek w wyzwanie.

Lista uczestników oraz warunki zabawy będą zawarte w poście pierwszym.

sailor
06-02-2009, 00:26
rozumiem ze wygrywa ten na ktorego zdjeciu beda najbardziej kolorowe plamy? :D

swiatlo
06-02-2009, 00:43
rozumiem ze wygrywa ten na ktorego zdjeciu beda najbardziej kolorowe plamy? :D

Po pierwsze to "bez ostrości" to znacznie więcej niż kolorowe plamy.
Po drugie to ja nawet nie zamierzałem tego robić w kolorze... :)

nysander
06-02-2009, 00:47
to ja też spróbuję ... mam nadzieję że cosik twórczego osiągnę ... rozumiem że krajobraz miejski też się mieści?

swiatlo
06-02-2009, 01:07
to ja też spróbuję ... mam nadzieję że cosik twórczego osiągnę ... rozumiem że krajobraz miejski też się mieści?

Oto definicja według Wikipedii:
Landscape comprises the visible features of an area of land, including physical elements such as landforms, living elements of flora and fauna, abstract elements such as lighting and weather conditions, and human elements, for instance human activity or the built environment.
Czyli jest tutaj mowa o "build environment", czyli jednak krajobraz miejski też jest OK. Z drugiej strony tutaj na naszym forum mamy rozróżnienie pomiędzy Krajobrazem a Architekturą, więc krajobraz ściśle miejski jest u nas umieszczany w architekturze. Tak więc sam nie wiem...
O to chodzi abyśmy mieli kreatywną zabawę, i tylko o to.... :)

nysander
06-02-2009, 01:23
ok ... czyli dla uscislenia krajobraz przyrodniczy z dopuszczalnymi elementami architektury jako elementami drugoplanowymi :) jakos sie zmieszcze w tym :)

Jarema
06-02-2009, 12:17
ejjj, a takie nooby jak ja tez moga sie pobawic w pojedynkowanie?:D bo mam pomysł, jakoś przypadkiem :D

Franeq
06-02-2009, 15:49
Wedle PL wikipedii:
"Krajobraz (landschaft, fizjocenoza) – termin wieloznaczny, stosowany w różnych dziedzinach nauki (geografia, ekologia, biologia, architektura, geochemia), czasami różnie definiowany i interpretowany. Dodatkowo w języku potocznym słowo "krajobraz" używane jest na określenie widoku (np. krajobraz miejski, krajobraz zimowy, krajobraz malowniczy, ładny, zeszpecony itd.). Najogólniej za krajobraz uważa się ogół cech przyrodniczych i antropogenicznych wyróżniających określony teren, zespół typowych cech danego terenu. Według Armanda, krajobraz jest synonimem terytorialnego (środowisko lądowe) lub akwatorialnego (środowisko wodne) kompleksu terytorialnego."

autograf
06-02-2009, 18:37
Światło - jako ojciec pojedynku ustala zasady gry. Koniec i kropka :)


edit -


ejjj, a takie nooby jak ja tez moga sie pobawic w pojedynkowanie?:D bo mam pomysł, jakoś przypadkiem :D


Pewnie, że mogą.

Jak masz pomysł to załóż wyzwanie tutaj: http://nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=92

Z warunkami zabawy etc. Jak trzeba będzie pomóc - to wiesz gdzie mnie szukać ;)

Jarema
06-02-2009, 19:37
uhu, dzieki Dominik, to tez mam w planach, ale teraz bardziej mialem na mysli chec wziecia udzialu w "nieostrosci" :). Co do swojego - to na pewno zaloze wyzwanie i zglosze sie ewentualnie po pomoc na poczatku marca.

pozdr.

swiatlo
06-02-2009, 19:42
Światło - jako ojciec pojedynku ustala zasady gry. Koniec i kropka :)


Nie, nie, ja jako łociec to tylko zaproponowałem temat, a reszta to wedle zasad ogólnych...


Powrócę do powyższej wypowiedzi Sailora, bo dała mi trochę do myślenia.
Nie wiem czy jego wypowiedź należy traktować jako taki nic nie znaczący żart, czy też jako reprezentatywną opinię zawodowej części forumowiczów. Czyli zdumienie i brak zrozumienia dla tematyki pojedynku ze strony kogoś, którego jego ciężki i wymagający zawód fotograficzny nauczył że zdjęcie nieostre jest czymś co się po prostu wyrzuca. Bez względu na jego zawartość. A już na pewno się do czegoś takiego nie przyznaje.
Powiem tutaj że wszystkie zasady obowiązujące w fotografii - światło, kolor, kompozycja, przekaz - nadal tyczą się w tym konkursie. Z wyjątkiem tej jednej - ostrości. Czyli weź wszystkie zasady jakie są, odejmij tylko ostrość, i my nadal ich wymagamy. Fotografia ma być nadal prawidłowo naświetlona, prawidłowo skomponowana, oraz ma zawierać przekaz. Nie jest tak że jak odejmiemy jedną zasadę, to od razu żadne inne zasady także nie obowiązują i wolność Tomku - każdy gniot przechodzi. Oj, zasady obowiązują, jak najbardziej!

Z pewnością Sailor tego zaproszenia nie przyjmie, ale wysyłam jemu osobiste zaproszenie do wzięcia udziału w tym konkursie. Wręcz wyzwanie. Wyzywam Ciebie Sailor do opuszczenia Twojej zawodowej bańki i przyłączenia się do tego konkursu.

Franeq
07-02-2009, 16:19
na Sailor, troche lipa teraz podwinąc ogon :D

Riddle
07-02-2009, 16:44
Kiedy już zacznie się zapisywanie, to chętnie wyślę swoją pracę, dzisiaj zrobiłem coś ciekawego co podchodziło by pod temat.

Sculptoris
07-02-2009, 17:52
Też bym chętnie spróbował. Nie ma rozwoju bez podejmowania takich prób :-)

swiatlo
09-02-2009, 00:47
na Sailor, troche lipa teraz podwinąc ogon :D

Oj, chyba dał cykora! :)

sailor
09-02-2009, 14:58
na Sailor, troche lipa teraz podwinąc ogon :D

Oj, chyba dał cykora! :)

Panowie .. wyjasnimy sobei dwie sprawy - po pierwsze nie czytam wszystkich postow od deski do deski a w watki pojedynkowe zagaldam nader rzdko i gdyby nie kolega autograf ktory mi podeslal linka to zylbym sobie w blogiej tchorzliwej nieswiadomosci :)
po drugie wjezdzanie na ambicje w stylu "no co, z nami sie nie napijesz?" zawsze powodowalo u mnie przekorne - "tak owszem nie napije sie" :) tak wiec z zalozenia powinienem to wyzwanie wyrzucic.



Powrócę do powyższej wypowiedzi Sailora, bo dała mi trochę do myślenia.
Nie wiem czy jego wypowiedź należy traktować jako taki nic nie znaczący żart, czy też jako reprezentatywną opinię zawodowej części forumowiczów.

bylo to napisane calkowicie jako zart aczkolwiek wiadomo ze w kadym zarcie jest troche prawdy :)


Czyli zdumienie i brak zrozumienia dla tematyki pojedynku ze strony kogoś, którego jego ciężki i wymagający zawód fotograficzny nauczył że zdjęcie nieostre jest czymś co się po prostu wyrzuca. Bez względu na jego zawartość. A już na pewno się do czegoś takiego nie przyznaje.
Powiem tutaj że wszystkie zasady obowiązujące w fotografii - światło, kolor, kompozycja, przekaz - nadal tyczą się w tym konkursie. Z wyjątkiem tej jednej - ostrości. Czyli weź wszystkie zasady jakie są, odejmij tylko ostrość, i my nadal ich wymagamy. Fotografia ma być nadal prawidłowo naświetlona, prawidłowo skomponowana, oraz ma zawierać przekaz. Nie jest tak że jak odejmiemy jedną zasadę, to od razu żadne inne zasady także nie obowiązują i wolność Tomku - każdy gniot przechodzi. Oj, zasady obowiązują, jak najbardziej!
widzisz - dla mnie wiekszosc prob typu performance jest z zalozenia chybionych juz na starcie. tak jzu jest ze jestem tradycjonalista. jednakze gdyby nie poszukiwania nowego nie mielibysmy np mojego ulubionego impresjonizmu do ktorego troche tym pojedynkiem usilujesz nawiazac. dlatego tez mimo iz z reguly uwazam tego typu zabawy jako chybiony kieunek poszukiwan nigdy nie jestem im przeciwny bo nie wiadomo co sie z tego moze urodzic.



Z pewnością Sailor tego zaproszenia nie przyjmie, ale wysyłam jemu osobiste zaproszenie do wzięcia udziału w tym konkursie. Wręcz wyzwanie.bardzo ladne negocjacyjne zagranie nie wprost :) widac nlp masz opanowane ;) i co najwazniejsze skuteczne.


Wyzywam Ciebie Sailor do opuszczenia Twojej zawodowej bańki i przyłączenia się do tego konkursu.alez prosze bardzo .. co prawda powinno byc tak ze wyzywajac mnie dajesz mi do wyboru bron - tak przynajmniej drzewiej bywalo ale skoro chcesz mnie ugoscic na ubitej ziemi wlasnego podworka - niech bedzie :)
co prawda wynik jest z gory przesadzony bo krajobraz to jedna z dwoch dziedzin do fotografowania do ktorych czuje wyjatkowa niechec, ale nie moge przeceiz pozbawic cie przyjemnosci wygranej :)

mam tylko jedna wielka prosbe .. niech mi ktos przypomni z tydzien przed zakonczeniem pojedynku zeby zdjecie zrobic bo termin jest na tyle odlegly ze jak znam zycie przypomne sobie w trakcie oglaszania wynikow ;)

wojteh
09-02-2009, 15:14
i tak powinno to wyglądać - brawo - jestem ciekaw wyników ...

stock
09-02-2009, 17:45
no no - aż wpisałem w kalendarzu by śledzić ten pojedynek.

swiatlo
09-02-2009, 18:09
no no - aż wpisałem w kalendarzu by śledzić ten pojedynek.

To nie pojedynek! To zwykły konkurs gdzie bierze udział spora ilość forumowiczów, i gdzie udało się wciągnąć grube tuzy jak Sailor.
Wpadam w panikę bo ja naprawdę wszedłem w to w ciemno. Teraz muszę szybko o czymś pomyślec. Ale koniec marca to długi termin i boje się że w takim długim czasie entuzjazm i zapał może się rozejść po gaciach. Szkoda że nie do połowy marca, ale niech będzie?

sailor
09-02-2009, 18:39
swiatlo - rozumiem ze moge liczyc na rewanz w akcie po mojej sromotnej przegranej w tym pojedynku? :D

swiatlo
09-02-2009, 18:40
P.S. Dla przypomnienia Sailorowi który narzekał że nienawidzi krajobrazu. Otóż to nie musi być klasyczny krajobraz typu "strumień wśród kwiatów prowadzący widza ku szczytom górskim", ale może być każdy inny krajobraz - na przykład miejski albo industrialny. Możesz na przykład wziąść swoją modelkę i uzyć jej ciała aby zasymulować na przykład wydmy pustyni... :)

swiatlo
09-02-2009, 18:41
swiatlo - rozumiem ze moge liczyc na rewanz w akcie po mojej sromotnej przegranej w tym pojedynku? :D

Tylko pod warunkiem że mi użyczysz swojej modelki. Bo ja swojej żony rozbierać publicznie nie będę! :)

velaskez
09-02-2009, 19:01
No jak Sailor sie tu pojawił to ja wymiękam:mrgreen:

axer
09-02-2009, 23:11
Bardzo chętnie stanę do boju jeśli jeszcze są miejsca.

autograf
09-02-2009, 23:14
Bardzo chętnie stanę do boju jeśli jeszcze są miejsca.

Są miejsca. Na dniach utworzę listę uczestników.

Bielik
10-02-2009, 01:02
to i ja poproszę o wpis, chyba nawet mam już koncept;)

sailor
10-02-2009, 02:37
P.S. Dla przypomnienia Sailorowi który narzekał że nienawidzi krajobrazu. Otóż to nie musi być klasyczny krajobraz typu "strumień wśród kwiatów prowadzący widza ku szczytom górskim", ale może być każdy inny krajobraz - na przykład miejski albo industrialny. Możesz na przykład wziąść swoją modelkę i uzyć jej ciała aby zasymulować na przykład wydmy pustyni... :)

spokojna twoja potargana, zdjecie sie zrobi.. najwazniejsze zebym nie przegapil terminu i zeby udalo mi sie nie trafic z ostroscia .. dam se rade .. a jak mi jeszcez odwali to zrobie to na analogu :D

Tylko pod warunkiem że mi użyczysz swojej modelki. Bo ja swojej żony rozbierać publicznie nie będę! :)

a czy ty mi pozyczasz krajobrazu? :D malo to sie modelek po juesej kreci? ponc kazda kobieta marzy zeby miec ladne akty wiec do dziela. poza tym .. zawsze mozesz zasymulowac wydmy jako akt kobiecy albo jakies warzywka :) no i drugie poza tym - to wcale nie musi byc modelka :P


No jak Sailor sie tu pojawił to ja wymiękam:mrgreen:
nie pojawil sie tylko zostal bezczelnie zmuszony to raz a dwa ze zapominasz iz to zupelnie nie moja dzialka ... to tak jakby siatkarzowi kazac grac w rugby :D w obu dziedzinach odbija sie pilke i zdobywa punkty :D

velaskez
10-02-2009, 02:59
Fakt...co nie znaczy, że nie można stanąć w szranki z wymiataczami typu anchel, autografem, borregardem, calme etc. O popatrz nawet żeście mi się alfabetycznie ułożyli:) Sam osobiście też za krajobrazem nie przepadam...

PS i Nemetha zapomniałem:mrgreen:

swiatlo
10-02-2009, 08:35
:D malo to sie modelek po juesej kreci? ponc kazda kobieta marzy zeby miec ladne akty wiec do dziela.

Świetny pomysł! Od jutra będę zaczepiał kobiety na ulicy i prosił aby się rozebrały.
Mam tylko podejrzenia że zniknę potem na rok z forum....

jazco
10-02-2009, 08:47
Ja też się wpisuję :)
Fajny pomysł..

sailor
10-02-2009, 11:57
Świetny pomysł! Od jutra będę zaczepiał kobiety na ulicy i prosił aby się rozebrały.
Mam tylko podejrzenia że zniknę potem na rok z forum....
jak to mawiaja moi znajomi skoczkowie spadochronowi - jest ryzyko jest zabawa :D

anchel
10-02-2009, 12:27
<...> ... to tak jakby siatkarzowi kazac grac w rugby :D w obu dziedzinach odbija sie pilke i zdobywa punkty :D

No w rugby to się raczej łapie. A po za tym jak to inna dziedzina? Fotografia to fotografia. ;]

axer
10-02-2009, 19:08
No w rugby to się raczej łapie. A po za tym jak to inna dziedzina? Fotografia to fotografia. ;]

A brydż nie różni się wiele od sumo. Sport to sport :mrgreen:

autograf
10-02-2009, 19:11
Koledzy - nie róbmy OT.

Lista uczestników zaktualizowana i znajduję się w pierwszym poście. Daaawano nie było tylu chętnych - ciekawe ile prac nadejdzie ;)

P.S. Sprawdźcie, czy nikogo nie pominąłem. Jeśli tak - to proszę o PM.

swiatlo
10-02-2009, 19:16
Koledzy - nie róbmy OT.

Lista uczestników zaktualizowana i znajduję się w pierwszym poście. Daaawano nie było tylu chętnych - ciekawe ile prac nadejdzie ;)

P.S. Sprawdźcie, czy nikogo nie pominąłem. Jeśli tak - to proszę o PM.

Gdzieś tak w przed połową marca warto by przypomnieć uczestnikom o terminie. Zwłaszcza Sailorowi bo sam o to przypomnienie prosił... :)
Pytanie - czy są między nami jakieś panie? Jeśli nie, to jestem zawiedziony. To właśnie kobiety mają według mnie najlepszą kreatywność. Czy nie można dookoptować do nas jakiś pań? Czy nie możesz wysłać zaproszenia do Joli (jm), Motylej Nogi, Grzegorki, Nikoniary czy innych?
Jest nas 18 facetów, więc i parę pań też się zmieści. Ustąpimy miejsca jako dżentelmeni! :)

swiatlo
11-02-2009, 00:52
To widzę że ruszyło.
Tak więc panowie (i mam nadzieję panie) wyciśnijcie z siebie malarzy, poetów, wizjonerów!
Do zobaczenia w połowie marca...

asmo71
17-02-2009, 19:25
Gdzieś tak w przed połową marca warto by przypomnieć uczestnikom o terminie. Zwłaszcza Sailorowi bo sam o to przypomnienie prosił... :)
Pytanie - czy są między nami jakieś panie? Jeśli nie, to jestem zawiedziony. To właśnie kobiety mają według mnie najlepszą kreatywność. Czy nie można dookoptować do nas jakiś pań? Czy nie możesz wysłać zaproszenia do Joli (jm), Motylej Nogi, Grzegorki, Nikoniary czy innych?
Jest nas 18 facetów, więc i parę pań też się zmieści. Ustąpimy miejsca jako dżentelmeni! :)

a ja to pies?

swiatlo
17-02-2009, 19:38
a ja to pies?

Ty dziewczyna? To odsłoń się trochę na awatarze to wtedy będziemy wiedzieć. Jak się zakapturzyłaś i zasłoniłaś swetrem, to skąd mam wiedzieć? :)

asmo71
17-02-2009, 19:45
nie ma mowy, chronię wizerunek ;)

Piotr_ek
18-02-2009, 01:53
sailor tu chodzi o dobrą zabawę a nie o jakąś formę rywalizacji, zresztą mz temat jest banalnie prosty :>

swiatlo
18-02-2009, 01:55
sailor tu chodzi o dobrą zabawę a nie o jakąś formę rywalizacji, zresztą mz temat jest banalnie prosty :>

Myślisz że prosty? Masz już coś? Bo ja się z tym już drugi tydzień katuję i nie mam nic. To znaczy mam całą masę śmiecia prosto do wyrzucenia. Ale walczę dalej i nie spocznę dopóki czegoś nie zrobię....

venice
18-02-2009, 14:48
Ja czekam na łyk inspiracji ;)

venice
18-02-2009, 21:20
Już wiem. Można np. iść po kilka sztuk/butelek napoju wyskokowego... pić aż dojdzie do rozmycia całej powierzchni kadru i szukać czegoś pięknego.

pozdr.

PS. Dobrze jest mieć osobę towarzysząco-prowadzącą ;)

Franeq
19-02-2009, 01:02
O wpisaliście mnie! Dzieki, to do dzieła :)

Piotr_ek
19-02-2009, 01:14
Myślisz że prosty? Masz już coś? Bo ja się z tym już drugi tydzień katuję i nie mam nic. To znaczy mam całą masę śmiecia prosto do wyrzucenia. Ale walczę dalej i nie spocznę dopóki czegoś nie zrobię....

swiatlo ja obecnie kościoły fotografuję :>

Krasiu
19-02-2009, 23:22
Wracając z pracy zatrzymałem się w pewnym miejscu i już miałem sobie po prostu wyjść z auta i pójść w pewne miejsce, a tu... Ha! ale torba z aparatem jak zwykle była pod ręką. Pstryk na manual no i ja już mam:)

swiatlo
19-02-2009, 23:37
Wracając z pracy zatrzymałem się w pewnym miejscu i już miałem sobie po prostu wyjść z auta i pójść w pewne miejsce, a tu... Ha! ale torba z aparatem jak zwykle była pod ręką. Pstryk na manual no i ja już mam:)

Gdzie to było, to może też tam pójdę...?

Krasiu
19-02-2009, 23:57
To bez znaczenia. W każdym mieście o pewnej porze i przy pewnych warunkach można coś w tym stylu zrobić. Tyle na razie powiem:)

Jessus
24-02-2009, 10:19
Można się jeszcze dołączyć?
Rzadko zaglądam na pojedynki, bo mięczak jestem, ale kiedyś trza zacząć.

Nie jestem może dziewczyną ale zawsze mam długie włosy :)

swiatlo
24-02-2009, 13:42
Można się jeszcze dołączyć?
Rzadko zaglądam na pojedynki, bo mięczak jestem, ale kiedyś trza zacząć.

Nie jestem może dziewczyną ale zawsze mam długie włosy :)
To Autograf jest koordynatorem tego wyzwania. Zresztą rozumiem że lista jest otwarta aż do 21 marca, prawda?

autograf
24-02-2009, 18:22
Jessus - dopisałem Cię.

velaskez
24-02-2009, 18:40
Ja łażę i nic nie mogę upolować:twisted:

jpyt
24-02-2009, 22:02
Ja już wizję mam - oczywiście czy z niej coś wyjdzie to się jeszcze okaże ;-)
A narazie to żeby formalności stało się zadość proszę o wpisanie na listę podejmujących wyzwanie.

autograf
25-02-2009, 01:11
Zapowiada się bardzo liczna i interesująca bitwa.

A może któryś z Moderatorów stanie w szranki? :D

jakuza
25-02-2009, 11:59
Poproszę o dopisanie do listy :)

mpwt
25-02-2009, 12:27
Czy można się dopisać? :D

Pershing
26-02-2009, 00:49
Jeżeli jeszcze można się załapać to chętnie spróbuję. Takie grube ryby od landszaftu tu się zebrały to chętnie ja cieniasek z Wami powalczę.

velaskez
26-02-2009, 00:53
Licznie się robi:mrgreen:

ku6i
26-02-2009, 01:31
To i ja chętnie spróbuję ;)

pinokio
26-02-2009, 01:36
Wchodzę w to ;)

MikkiMix
27-02-2009, 23:46
Dominik, czy możesz mnie dopisać do listy, proszę? Ciekawy temat

Pzdr

Miki

swiatlo
28-02-2009, 00:31
Mam nadzieję że będziemy mieć większą różnorodność prac niż same pionowo ruszone drzewa.. :)

nysander
28-02-2009, 00:40
jak dla mnie nieostre nie oznacza od razu poruszone :)

Myszon
06-03-2009, 13:40
Dopisuje się.

jamirq
06-03-2009, 14:35
zapisuje sie

Witusch
06-03-2009, 14:40
Mam nadzieję że będziemy mieć większą różnorodność prac niż same pionowo ruszone drzewa.. :)

Tak, pewnie beda tez ruszone poziomo ;)

mpwt
06-03-2009, 15:38
Mam nadzieję że będziemy mieć większą różnorodność prac niż same pionowo ruszone drzewa.. :)

Jak dla mnie kłóci się to z 10 pkt:

10. Cała płaszczyzna zdjęcia jest nieostra (...)

jazco
06-03-2009, 15:54
Jak dla mnie kłóci się to z 10 pkt:

10. Cała płaszczyzna zdjęcia jest nieostra (...)

No ale nieostrość można uzyskać na kilka sposobów ;)

mpwt
06-03-2009, 16:06
No ale nieostrość można uzyskać na kilka sposobów ;)

No jasne. Ja tylko chciałem zauważyć, że same nieostre drzewa (poruszone np. od wiatru) zdjęcia to trochę za mało żeby spełnić warunki "Wyzwania". Cała powierzchnia musi być nieostra :D

Franeq
06-03-2009, 19:31
Sailor uciekl :o

swiatlo
06-03-2009, 19:41
No jasne. Ja tylko chciałem zauważyć, że same nieostre drzewa (poruszone np. od wiatru) zdjęcia to trochę za mało żeby spełnić warunki "Wyzwania". Cała powierzchnia musi być nieostra :D

Nie umiem tego ocenić. Nie wiem. Dla mnie ostry punkt to taki który jest ostry we wszystkich trzech wymiarach - pionowo, poziomo i na linii wzroku. Czyli jego odwzorowanie na zdjęciu jest nadal punktem. Wystarczy że straci ostrość na jednej z tych linii to według mnie jest już nieostry.
Tak więc punkt gdzie celowo nie wyostrzyliśmy obiektywu jest nieostry na wszystkich trzech wymiarach. Punkt gdzie dokonano fokusowania ale poruszono obiektywem jest natomiast nieostry na linii poruszenia. Natomiast przy efekcie "zoom blur" czyli przy ruszeniu zoomem w czasie pstryku punkt jest nieostry na linii wzroku. Czyli we wszystkich przypadkach mamy nieostrość.
Czyli nie o to mi oryginalnie chodziło żeby punkt był nieostry we wszystkich wymiarach, ale żeby był nieostry przynajmniej w jednym.
Tak to rozumiem i tak to rozumiałem przedtem, ale może się mylę...?

pinokio
07-03-2009, 02:37
I wszystko jasne :)
Ruszam na łowy ;)

swiatlo
07-03-2009, 03:37
...Dla mnie ostry punkt to taki który jest ostry we wszystkich trzech wymiarach - pionowo, poziomo i na linii wzroku. Czyli jego odwzorowanie na zdjęciu jest nadal punktem. Wystarczy że straci ostrość na jednej z tych linii to według mnie jest już nieostry.
Tak więc punkt gdzie celowo nie wyostrzyliśmy obiektywu jest nieostry na wszystkich trzech wymiarach. Punkt gdzie dokonano fokusowania ale poruszono obiektywem jest natomiast nieostry na linii poruszenia. Natomiast przy efekcie "zoom blur" czyli przy ruszeniu zoomem w czasie pstryku punkt jest nieostry na linii wzroku. Czyli we wszystkich przypadkach mamy nieostrość.
Czyli nie o to mi oryginalnie chodziło żeby punkt był nieostry we wszystkich wymiarach, ale żeby był nieostry przynajmniej w jednym.


Powrócę do mojego poprzedniego postu. Umówmy się że punkt ostry to taki którego odwzorowanie na zdjęciu jest takim samym punktem. W momencie kiedy przestaje być punktem, a staje się linią bądź rozmytą plamką, wszystko jedno w ilu wymiarach, to punkt jest uważany za nieostry.
Czyli nieostre zdjęcie to takie na którym ŻADEN punkt nie jest ostry według powyższej definicji.
Czyli otwiera to pole dla wszelkich zdjęć ruszonych przez ruch obiektywu, nawet jak były oryginalnie wyfokusowane.
Czyli ostre ale poruszone pnie drzew są OK.

spinkilla
07-03-2009, 14:59
też chcę spróbować

velaskez
10-03-2009, 06:35
Sailor uciekl :o

Sailor nie uciekł. Jego już nie ma na forum. Niestety:(

jamirq
10-03-2009, 08:02
Sailor nie uciekł. Jego już nie ma na forum. Niestety:(

Mam nadzieje ze tylko na forum...

darsedz
10-03-2009, 12:09
Mam nadzieje ze tylko na forum...
czasem zagląda jako gość :)

pinokio
11-03-2009, 01:10
Sailor nie uciekł. Jego już nie ma na forum. Niestety:(

Dlaczego nie ma sailora?
Miał naprawdę świetne zdjęcia i interesujące oraz konstruktywne uwagi.

velaskez
11-03-2009, 16:30
O to juz pytaj jego samego na maila.

asmo71
11-03-2009, 18:35
Powrócę do mojego poprzedniego postu. Umówmy się że punkt ostry to taki którego odwzorowanie na zdjęciu jest takim samym punktem. W momencie kiedy przestaje być punktem, a staje się linią bądź rozmytą plamką, wszystko jedno w ilu wymiarach, to punkt jest uważany za nieostry.
Czyli nieostre zdjęcie to takie na którym ŻADEN punkt nie jest ostry według powyższej definicji.
Czyli otwiera to pole dla wszelkich zdjęć ruszonych przez ruch obiektywu, nawet jak były oryginalnie wyfokusowane.
Czyli ostre ale poruszone pnie drzew są OK.

o sękju weri macz, właśnie o to chciałam spytać, albowiem nareszcie pora poczynić jakieś podejścia do tematu mniej koncepcyjne i intelektualne (czytaj: bez dotykania aparatu), a bardziej konkretne ;)

piter68
11-03-2009, 19:04
Czy dobrze widzę, że jest jeszcze nieco miejsca dla spóźnialskich ;)?
Chętnie dołączę do zacnego grona. Proszę o dopisanie do listy.

Pershing
11-03-2009, 21:21
Gdyby lista była już zamknięta to można mnie skreślić i wpisać chętnego. Z powodu nieplanowanego wyjazdu o którym dowiedziałem się kilka dni temu nie dam rady przygotować fotki, sorry. Jadę w Dolomity więc po powrocie zarzucę Was górzystymi landszaftami.

swiatlo
11-03-2009, 23:48
Gdyby lista była już zamknięta to można mnie skreślić i wpisać chętnego. Z powodu nieplanowanego wyjazdu o którym dowiedziałem się kilka dni temu nie dam rady przygotować fotki, sorry. Jadę w Dolomity więc po powrocie zarzucę Was górzystymi landszaftami.

A nie możesz jeszcze przed 21-tym zrobić te Dolomity na nieostro i jeszcze zdążyć wysłać? :)

Pershing
11-03-2009, 23:57
No własnie termin kicha bo wyjeżdżam w niedzielę a wracam pod koniec marca już po terminie. W mojej okolicy do czasu wyjazdu przy tej szarudze to tylko megagniot mógłby wyjść. Obiecuję, że zrobie coś w nieostrości w Dolomitach i wrzucę poza konkursem zaraz po powrocie specjalnie dla Ciebie Czarku. Naprawdę przepraszam, ale w tym roku nie planowałem Włoch - wyszło z dnia na dzień, a głupio było nie skorzytać z okazji poszaleć znów na Marmoladzie.

swiatlo
12-03-2009, 00:11
W mojej okolicy do czasu wyjazdu przy tej szarudze to tylko megagniot mógłby wyjść.

Właśnie szaruga jest do nieostrych najlepsza! :)
Co do mnie to ja mam na razie mnóstwo megagniotów, kilka gniotów, jeden lekki gniot i jeden na siłę akceptowalny. Tak więc chyba zgłoszę ten na siłę akceptowalny... :)

axer
12-03-2009, 13:52
Dobrze że tu zajrzałem, bo uparcie kombinowałem ze zdjęciem, na którym cały obraz jest poza GO. A tu niespodzianka - może być ostre, ale poruszone ;)

swiatlo
12-03-2009, 18:33
A tu niespodzianka - może być ostre, ale poruszone ;)

Dokładnie! Celem jest kreatywność. Zrobienie czegoś innego, zmuszenie się do wyjścia poza standardowe widoczki.

velaskez
12-03-2009, 23:51
Brakuje mi kreatywności...nie ma bata, jutro po szkole idę w teren.

autograf
13-03-2009, 02:08
Brakuje mi kreatywności...nie ma bata, jutro po szkole idę w teren.

Trzymamy za słowo ;)

velaskez
13-03-2009, 04:17
Trzymamy za słowo ;)

Znaczy po 15 czasu atlantyckiego mam się nie pojawiać na forum?:-P;)

swiatlo
13-03-2009, 20:03
Nie wiem czy jest sens upierać się w zdaniu "ostrość jest optyczna a nie photohopowa". Sądzę że z obecnymi filtrami jest to niewykrywalne. Poza tym jeśli kreatywność jest celem, włącznie z kreatywnością obróbki, to można na przykład wziąść ostrą warstwę i ją nałożyć z nieostrą w celu efektu. I jak tylko wynik nie będzie miał widocznych ostrych punktów, to powinno być OK, prawda?
Oczywiście jak ktoś zrobi ostre zdjęcie i po prostu da gaussian blur, to będzie to od razu widać że to naciągnięte. Chociaż jak będzie to ładne i kreatywne, to czemu nie..?
Albo wzmocnienie optycznej nieostrości nieostością photoshopową. Też powinno być dozwolone, prawda?
Tak więc proponuję wycofanie tego warunku. Raz że jest po prostu niewykrywalna, dwa że ogranicza kreatywność obróbki.
Nie chcę zdradzać techniki mojego zdjęcia, ale mam parę kandydatów gdzie nieostrość jest kombinacją różnych nieostrości - optycznej, ruchowej, photoshopowej. Nie sądzę abym na któreś z nich się zdecydował, nie przedstawiają one większej wartości kompozycyjnej, ale przy okazji pracy nad nimi przyszła mi właśnie ta myśl.
Po prostu dwa zdania z warunków konkursu: "dowolność obróbki" plus "nieostrość optyczna" wykluczają się nawzajem, tak więc proponuję wycofać to z tej "optycznej nieostrości".
Czyli proponuję całkowitą wolność w wyborze owej nieostrości.

nysander
13-03-2009, 22:08
jak dla mnie dopuszczenie obrobkowej nieostrosci zabije kreatywnosc na poziomie samego zdjęcia ... ja mam kandydata z poziomu puszki i za tym bym optował jednak.

swiatlo
13-03-2009, 22:18
jak dla mnie dopuszczenie obrobkowej nieostrosci zabije kreatywnosc na poziomie samego zdjęcia ... ja mam kandydata z poziomu puszki i za tym bym optował jednak.

Nie wiem. Może tak, może nie. Są między nami zwolennicy ps-a, są zwolennicy gołej puszki. Ja się przychylam do dowolności. Niech każdy robi jak chce. Jak ktoś chce samą puszką to świetnie, jak ktoś chce photoshopowo to też świetnie. W granicach zdrowego rozsądku.
Ja dałem kombinację jednego z drugim. 50-50. Jak zresztą wszystkie moje zdjęcia do tej pory. Nigdy nie pokazuję gołej puszki. Pokazywanie gołej puszki do niczego nie prowadzi i jest w sumie ślepą uliczką. To znaczy w fotografii cyfrowej. Ale to tylko moje skromne zdanie...

Generalnie chodzi mi o to aby dopuścić obróbkę. Można zrobić tylko troszkę nieostre zdjęcie, ale potem je jeszcze obrobić przez dodanie na przykład dodatkowych efektów. I tylko o to mi chodzi. Zresztą jest napisane "dowolność obróbki" z założeniu zadania.

P.S. OK, więc nic nie zmieniajmy, niech będzie jak w pierwotnym założeniu. Czyli zostawmy pozorną sprzeczność pomiędzy "optyczną ostrością" a "dowolnością obróbki". Aby jakoś zdjęcie wyglądało...

velaskez
15-03-2009, 00:07
No i poszedłem...same gnioty mam:D

Krasiu
15-03-2009, 00:38
1. nie powinno się zmieniać zasad w czasie trwanie konkursu
2. wyzwanie zrozumiałem jako wyzwanie do zrobienia nieostrego, ale intrygującego zdjęcia, a nie popisu znajomości PS, w którym niemowlaka można zamienić w krowę
3. jak ktoś oszuka i popsuje ostrość w PS to już sprawa jego sumienia

swiatlo
15-03-2009, 03:20
1. nie powinno się zmieniać zasad w czasie trwanie konkursu
2. wyzwanie zrozumiałem jako wyzwanie do zrobienia nieostrego, ale intrygującego zdjęcia, a nie popisu znajomości PS, w którym niemowlaka można zamienić w krowę
3. jak ktoś oszuka i popsuje ostrość w PS to już sprawa jego sumienia

Nie miałem zamiaru nic zmieniać. Jeśli takie było wrażenie, to sorry. Po prostu zauważyłem sprzeczność pomiędzy dwoma założeniami której nie zauważyłem przedtem. Ale jest za późno, więc żeby nic już nie zmieniać to trzeba jakoś liczyć na zdrowy rozsądek i kreatywność.
Poza tym jest różnica pomiędzy "popisem znajomości PS" a użyciem PS w celu osiągnięcia swojej wizji publikowanego obrazu. Ja na przykład NIGDY nie daję zdjęcia bez ciężkiej ingerencji PS. NIGDY. Jeśli wyeliminujemy PS z fotografii, to ja nie mam nic do roboty i przerzucam się na jakąś inną aktywność.

Poza tym jako OT to wytłumaczę poza tym jeszcze jedną rzecz. A mianowicie etykę zamiany "niemowlaka w krowę". Czyli etykę ingerencji PS w fotografię.
Otóż taka etyka nie istnieje. W dobie fotografii cyfrowej nie ma czegoś takiego.
Dam przykład. Nie mam linka, ale był niedawno konkurs fotograficzny w którym jakiś gościu go wygrał zdjęciem zdaje się jakiegoś przystanku na którym były sylwetki całej masy ptaków. Czy coś w tym rodzaju. Zdjęcie fantastyczne i nic dziwnego że wygrał. Niestety szybko ktoś wykrył że te "mnóstwo" ptaków to nic innego jak jeden ptak przestemplowany wiele razy. I zdjęcie wycofano a nagrodę zabrano.
Jaki wniosek? Fotograf zrobił błąd że przestemplował tego ptaka nieumiejętnie. Jak idiota zrobił kopię tego samego ptaka kilkadziesiąt razy aż podróbka zrobiła się zdjęciu oczywista.
Gdyby zrobił to tak żeby na przykład powstawiał te mnóstwo ptaków z różnych źródeł żeby te ptaki były inne, to byłoby absolutnie OK, nagrodę by dostał, i nikt nawet by się nie zastanawiał czy to prawdziwe czy nie.
Bo obecnie nie ma takiego pojęcia jak "fotografia prawdziwa". Z wyjątkiem fotografii reporterskiej, gdzie owa prawdziwość jest faktycznie założeniem, to w fotografii artystycznej każda inna fotografia jest autorskim dziełem kreatywnym fotografa. On może wszystko zrobić photoshopem, i jeśli wygląda to wiarygodnie, to jest geniuszem. Zresztą jest już software jak Poser albo DAZ Studio, gdzie już świat wirtualny jest prawie tak samo realny jak świat fotograficzny. A za 10 lat nie odróżnisz świata wirtualnego od fotograficznego. Jak ci się to nie podoba, to zajmij się hodowlą marchewek, jak niejaki Sailor jakiś czas temu zaproponował.
A jacyś tam fanatycy zawsze mogą załóżyć kółka fotografii analogowej i dalej się bawić filmami i chemikaliami. I słusznie, ja też właśnie sobie kupiłem F3 i się bawię cz/b fotografią analogową. Ale dalej - zdjęcia skanuję i je potem obrabiam jak przedtem obrabiałem RAW-y. Photoshop jest dalej podstawą... :)

swiatlo
15-03-2009, 03:58
P.S. Im więcej takich bezsensownych dyskusji na temat krytyki PS, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że chodzi o nic więcej jak ukrycie własnego lenistwa nauki techniki obróbki. Bo tak naprawdę o nic więcej nie chodzi. Ględzenie. Bo niby fotografia polega na fotografowaniu a nie siedzeniu przy komputerze! Nonsens. Tak samo jakby ktoś powiedział że fotografia polega na fotografowaniu a nie siedzeniu w ciemni. Kompletny nonsens.
Samo naciśnięcie spustu to dopiero początek długiego procesu. Tak było w fotografii artystycznej na początku świata, i tak samo jest i dzisiaj. A jak ktoś uważa że fotografia to tylko i wyłącznie naciskanie spustu, to jego sprawa. Moja porada - najlepiej do tego nadają się kompakty z zieloną opcją. :)

Carax
17-03-2009, 05:34
Proszę o dopisanie mnie do listy, mało czasu zostało, ale może jakiś pomysł się pojawi :)

velaskez
17-03-2009, 05:45
swiatlo, mój niekompakt też ma zieloną opcję:-P

Myszon
18-03-2009, 18:27
Panie "swiatlo" :) Dopisz pan ludzi na tą liste z pierwszego posta bo cholera wie kto w tym bierze udział. Ja swoją fote wysłałem gdyż śledząc kolejno posty to zaliczam sie w pierwszej 30tce, chyba że kryterium wpisania na liste biorących udział w tym wyzwaniu odbywa się na innych niż myślę zasadach. Pozdrawiam.

swiatlo
18-03-2009, 18:29
Panie "swiatlo" :) Dopisz pan ludzi na tą liste z pierwszego posta bo cholera wie kto w tym bierze udział. Ja swoją fote wysłałem i śledząc kolejno posty to zaliczam sie w pierwszej 30tce, chyba że kryterium wpisania na liste biorących udział w tym wyzwaniu odbywa się na innych niż myślę zasadach. Pozdrawiam.
Ja się nie zajmuję organizacją, więc nie mam pojęcia kto tutaj jest zapisany. Jestem w tym momencie zwykłym uczestnikiem. Zapytaj Autografa.
Jedno co wiem, że dzisiaj albo jutro wyślę swoją pracę. To wszystko...

autograf
18-03-2009, 21:12
Wszystkie prace zostaną opublikowane. Nawet jak ich będzie sto.
Listę z pierwszego postu wywalam w kosmos. I tak ludzie leją na to i frekwencja jest często niższa niż lista chętnych.

pinokio
19-03-2009, 00:51
Wszystkie prace zostaną opublikowane. Nawet jak ich będzie sto.
Listę z pierwszego postu wywalam w kosmos. I tak ludzie leją na to i frekwencja jest często niższa niż lista chętnych.

Więcej prac, większa konkurencja, ciekawiej i będzie w czym wybierać :)

autograf - pytanie: spóźniłem się kilka godzin z wysyłką zdjęcia na "Moje miasto nocą", będzie brało udział, czy nie?

autograf
19-03-2009, 00:59
autograf - pytanie: spóźniłem się kilka godzin z wysyłką zdjęcia na "Moje miasto nocą", będzie brało udział, czy nie?


Sam sobie zobacz czy jest czy nie ma :p

Bo już wystartowaliśmy: http://nikon.org.pl/showthread.php?t=91448

MikkiMix
19-03-2009, 14:57
Wszystkie prace zostaną opublikowane. Nawet jak ich będzie sto.
Listę z pierwszego postu wywalam w kosmos. I tak ludzie leją na to i frekwencja jest często niższa niż lista chętnych.

Nie leją nie leją. Po prostu ostatnio logują się raz na 2 tygodnie. Ale oczywiscie zawsze mogli dac znać o wycofaniu się z akcji. Nie zrobili tego, za co serdecznie przepraszają :)

swiatlo
19-03-2009, 17:45
Rozumiem że jutro wygasza termin przesyłania prac. Czy to prawda?
Może by przypomnieć uczestnikom?

velaskez
19-03-2009, 17:57
Pamietam, w sumie to nic nowego nie mam poza tym co mowilem wczesniej. Posiedze jeszcze wieczorem przy NXie i podsylam:)

autograf
19-03-2009, 19:54
Rozumiem że jutro wygasza termin przesyłania prac. Czy to prawda?
Może by przypomnieć uczestnikom?

21 marca, czyli w sobotę.

Jednak, może się okazać tak - że ankieta będzie powieszona dopiero w niedziele.
Powód: problemy zdrowotne.

pinokio
20-03-2009, 01:32
21 marca, czyli w sobotę.

Jednak, może się okazać tak - że ankieta będzie powieszona dopiero w niedziele.
Powód: problemy zdrowotne.

A nie może być w niedziele wieczorem? Powiedzmy o północy? W tygodniu ludzie pracują, a w weekendy każdy może wyskoczyć gdzieś i psryknąć jakąś fajną fotę. Lub wracają dopiero w niedzielę. Jeden dzień nikogo nie zbawi, a da szansę wielu osobom wziąć udział i podjąć wyzwanie :)

swiatlo
20-03-2009, 02:17
Jestem za sobotą jak w pierwotnym założeniu. Były prawie dwa miesiące czasu.

Sculptoris
20-03-2009, 12:14
Jestem za sobotą jak w pierwotnym założeniu. Były prawie dwa miesiące czasu.

Dokładnie - od groma weekendów. Osobiście zacząłem brać udział w pojedynkach aby zobaczyć, czy potrafię robić zdjęcia "na zlecenie" (do tej pory wszystkie moje pstryki były przypadkowe), a to oznacza także terminowość :-)

autograf
20-03-2009, 21:18
Zostawiamy sobotę do godziny 18:00.

Ankieta może się pojawić z 24-godzinny opóźnieniem.

velaskez
21-03-2009, 16:59
Ostatnie pytanie, zdjęcia o boku 700px czy 300KB? Czy może być 800px? Na forum zawsze było 800px, dlatego się pytam.

swiatlo
21-03-2009, 17:01
Ostatnie pytanie, zdjęcia o boku 700px czy 300KB? Czy może być 800px? Na forum zawsze było 800px, dlatego się pytam.

W pierwszym poście jest wyraźnie napisane o 700px.

velaskez
21-03-2009, 17:02
ok, ok tak się pytam dla pewności;) No to wysyłam.

jazco
21-03-2009, 19:12
Cholera . Dwa miesiące i nic nie wyszło :/

Sculptoris
21-03-2009, 19:34
Cholera . Dwa miesiące i nic nie wyszło :/

Znaczy się co? Wszystko nieostre było? ;-) Trzeba było wrzucić najlepsze co udało się zrobić.

axer
21-03-2009, 20:41
Cholera . Dwa miesiące i nic nie wyszło :/

Odpowiedz sam sobie (byle szczerze) czy się starałeś wystarczająco mocno ;)

autograf
21-03-2009, 20:49
Panowie, frekwencja do pupy.

Doszło 15 prac na bitwę. Jeszcze dziś pojawi się ankieta.



edit-

Głosowanie, zapraszam: http://nikon.org.pl/showthread.php?t=92227