PDA

Zobacz pełną wersję : View NX - klasyfikowanie jpg i nefa na raz



Sum_MC
04-02-2009, 16:40
Zacząłem robić tylko w nefach zdjęcia i przy filtrowaniu wpadłem na pomysł ale nie umiem go zrealizować.

Pomyślałem sobie - będę pstrykał w nefach i małych jpg-ach w basicu tylko po to aby klasyfikować jpg-i [szybciej się wczytują] i przy naciśnięciu np. 5 żeby oznaczał piątką jpg-a i nefa od razu

potem niesklasyfikowane usunę i będę obrabiał już tylko nefy.

Powód - zdjęć z meczu robię min 700 a obrabiam 50-100 - więc szybciej je wstępnie przesortuję

niestety view nx zaznacza tylko zdjęcie aktualne - czy da się go zmusić aby oznaczał dodatkowo to samo zdjęcie ale z rozszerzeniem nef oprócz jpg ?

stig
04-02-2009, 18:58
Tez robie tylko w NEFach i tez do odswiewu uzywam ViewNX. Nie widze jakies specjalnej potrzeby zapisywania "+JPEG" (i co za tym idzie -- stwarzania sobie tego problemu). ViewNX czyta NEFy jak rakieta. Mozesz go odpalic na wybranym katalogu juz podczas zrzucania zdjec, wiec po zakonczeniu transmisji masz juz wszystkie od razu do wgladu.

Sum_MC
04-02-2009, 19:29
ja mam taki problem, że przy przeglądaniu pow ok 300 nefa zaczyna zwalniać strasznie na kilka zdjęć i potem znów idzie i tak w kółko - kilka szybko > kilka wolno aż do końca

chociaż zauważyłem, że jest to coś związane z dużym użyciem procka i ramu - do tej pory tego nie miałem i kto wie czy coś w systemie nie zostało po testowaniu różnych softów i nie muszę przeinstalować widne - czyszczenie za dużo nie dało

kichu
04-02-2009, 20:51
moze to ma zwiazek ze swapem windows... pracujesz... pamiec w kompie (fizyczna) zaczyna sie konczyc... wiec windows wyswapowywuje co nieco do pliku wymiany... pamiec sie zwalnia... pracuje sie dobrze... i tak w kolko.

Sum_MC
04-02-2009, 21:28
moze to ma zwiazek ze swapem windows... pracujesz... pamiec w kompie (fizyczna) zaczyna sie konczyc... wiec windows wyswapowywuje co nieco do pliku wymiany... pamiec sie zwalnia... pracuje sie dobrze... i tak w kolko.

faktycznie możesz mieć rację bo ja mam tylko 2 gb ramu - za chwilę będzie 64 bity i 4 gb ramu to zobaczymy czy efekt będzie ten sam

kichu
04-02-2009, 23:47
mozesz sprobowac juz teraz, wylacz swapa w windows i zoabcz co sie bedzie dzialo :)