PDA

Zobacz pełną wersję : migawka w D200



misialo
06-08-2006, 18:23
witam,

jak skonstruowana jest migawka w tym korpusie..? czy podobnie jak w D7o jest hybryda mechaniczno - elektroniczna..?

pozdrawiam

m

mkwiek
06-08-2006, 18:27
czy podobnie jak w D7o jest hybryda mechaniczno - elektroniczna..?
to by była porażka :) na szczęście w d200 jest mechaniczna sterowana elektronicznie (nie mylić z tym co napisałeś wcześniej)

misialo
06-08-2006, 18:37
mkwiek, dziekuje za szybka odpowiedz... powiem szczerze, ze rozwiazanie jakie zaprezentowane zostalo w D7o nie bardzo mi przypadlo do gustu...

pozdrawiam

m

mkwiek
06-08-2006, 18:43
misialo, mi też, ale mimo wszystko jest to doskonały aparat, mam nadzieję, że w następcy będzie już mechaniczna

misialo
06-08-2006, 18:57
mkwiek, jesli dobrze rozumiem rozwiazanie w obu korpusach jest podobne..? a juz mialem nadzieje, ze cos poszlo do przodu...
..troche sie czuje zawiedziony, chociaz z drugiej strony nie umiem podac jakiegos mocnego powodu, dla ktorego wolalbym migawke mechaniczna... moze komfort po prostu...

pozdrawiam

m

M_Kuron
06-08-2006, 19:25
Cz mógłby ktoś przedstawić wady migawki w D70? Zrobiłem tym aparatem mase zdjęć i nie odkryłem niczego, co mogłoby przeszkadzać.

mkwiek
06-08-2006, 19:25
mkwiek, jesli dobrze rozumiem rozwiazanie w obu korpusach jest podobne..?

hmm, ale o co chodzi??? rozwiązenie w d70 i d200 są inne, podobnie będzie jeżeli chodzi o d80 - przejmie rozwiązanie z d80 (z dużym prawdopodobieństwem)

co do rodzaju migawek - a więc róznic pomiędzy tą z d70 a tą z d200 - zobacz tu:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=26285&highlight=rodzaje+migawek

[ Dodano: Nie 06 Sie, 2006 ]
M_Kuron, wady tej migawki objawiają się w szczególnych przypadkach, tzn podczas robienia zdjęć z czasami krótszymi od 1/500 i w ostrym świetle (np zdjęcia słońca)

zaglądnij tu:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8400139&rfbawp=1153385790.108&ticaid=1218b

http://www.photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=00C2PB

misialo
06-08-2006, 19:36
mkwiek, rozumiem teraz (przepraszam za zamieszanie)...
..przeszukiwalem forum w poszukiwaniu odpowiedzi nieco wczesniej, ale widac za malo dokladnie skoro nie trafilem na watek podany przez Ciebie....

pozdrawiam i dziekuje za linki...

m

stig
06-08-2006, 20:25
misialo, moze wpisywales w wyszukiwarce "D2oo" zamiast "D200", co?! :D
Sorry, ale moze zapis "D2oo" wyglada ladniej (inaczej), ale zastanow sie, czy taki zapis kiedys w przyszlosci komus pomoze, kiedy podobnie jak Ty bedzie szukal jakis watkow i ni cholery nie znajdzie, bo Ty miales taka fanaberie, zeby zero zastapic malym "o"?!

misialo
06-08-2006, 20:35
stig, masz absolutna racje =/... to moje przyzwyczajenie mnie kiedys zgubi grrr...

przepraszam i pozdrawiam

m

PS. wyszukiwalem D200 ale jakos nieudolnie... =(...

Hektor
07-08-2006, 21:26
misialo, moze wpisywales w wyszukiwarce "D2oo" zamiast "D200", co?! :D
Sorry, ale moze zapis "D2oo" wyglada ladniej (inaczej), ale zastanow sie, czy taki zapis kiedys w przyszlosci komus pomoze, kiedy podobnie jak Ty bedzie szukal jakis watkow i ni cholery nie znajdzie, bo Ty miales taka fanaberie, zeby zero zastapic malym "o"?!

Trzeba było od razu wspomnieć o przedziwnej manierze wstawiania w najmniej odpowienich miejscach wielokropków które skutecznie wyprowadzaja na manowce wyszukiwarki.

misialo
07-08-2006, 21:55
Hektor, z calym szacunkiem, ale bzdury klepiesz jakies o wyszukiwarkach i wielokropkach... sugerowalbym sprawdzenie najpierw informacji a dopiero pisanie (najlepiej nie glupot...)

jesli chodzi o zapis D2oo (D200) zgodzilem sie, przeprosilem, poprawilem temat... ale to o czym Ty piszesz to farmazony nie z tej planety...

pozdrawiam

m

Hektor
08-08-2006, 10:37
Hektor, z calym szacunkiem, ale bzdury klepiesz jakies o wyszukiwarkach i wielokropkach... sugerowalbym sprawdzenie najpierw informacji a dopiero pisanie (najlepiej nie glupot...)

jesli chodzi o zapis D2oo (D200) zgodzilem sie, przeprosilem, poprawilem temat... ale to o czym Ty piszesz to farmazony nie z tej planety...

Sprawdziłem, rzeczywiście na tym forum słowa kluczowe są separowane od wielokropków. Przepraszam za niesprawdzoną uwagę.
Ale czy możesz uchylić rąbka tajemnicy - o Mistrzu Nastroju w Wypowiedzi - jaką rolę pełnią te wielokropki ? Pojawiają się w dziwnych miejscach (np. zamiast przecinka) i doprawdy nie wiem jak je interpretować.