PDA

Zobacz pełną wersję : Fotobank



Krasnall
13-07-2004, 12:14
Witam!

Wczoraj zamówiłem, dziś odebrałem fotobank/databank/imagetank (każdy mówi inaczej) X-Drive II 30 GB + ładowarka sam. + futerał. Za całość zapłaciłem 1050 zł + 30 zł przesyłka. Przy okazji polecam sklep Transit (http://transit.pl/catalog/product_info.php?cPath=133&products_id=852) (miła i szybka obsługa, w prezencie otrzymałem książkę "Lot do wolności", szkoda że nie o fotografii ;) )

W pudełku znajdziemy instrukcję po polsku w postaci kilku wydrukowanych stron A4, instrukcję po angielsku, mały CD ze sterownikami, dwie ładowarki (sieć i samochód), kabel USB (cholera kolejny kabel, mam co prawda hub USB w monitorze, ale mogli dać miniUSB takie jak w cyfrówkach...), zgrabny czarny futerał, w którym wygodnie i bezpiecznie przenosi się fotobank + kilka kart (są przegródki), jakieś śrubki i samo urządzenie.

X-Drive II jest niewielki i lekki, bardzo cichy, a jakże prosty w obsłudze! Do naszej dyspozycji są aż 2 przyciski! - power i copy ;) Wkładamy kartę, naciskamy ten drugi i czekamy kilka minut na skopiowanie się danych (w zależności od wielkości karty). Następnie podłączamy do komputera, i kopiujemy kolejne katalogi (CF0001, CF0001,...) na dysk naszego peceta. Tutaj transfer idzie migiem. Przy okazji, w systemach Windows jest możliwość bezpośredniego kopiowania z karty, czyli taki "czytnik mode".

Ogólnie z zakupu jestem zadowolony, choć 1000 zł to nie tak mało jak za takie gówienko ;) Na razie odkryłem jedną wadę (o której już gdzieś czytałem) - nie można kopiować danych z komputera na fotobank, przez co nie można użyć go w roli przenośnego dysku. Szkoda, ale cóż, nie można mieć wszystkiego na raz :)

Tr0n
13-07-2004, 12:39
Gratulacje z zakupu choć dla mnie to urządzenie zupełnie jest nieprzydatne i niepraktyczne

admin
13-07-2004, 12:41
Fajna recenzja - zachecajaca w kazdym badz razie :)


nie można kopiować danych z komputera na fotobank, przez co nie można użyć go w roli przenośnego dysku. Szkoda, ale cóż, nie można mieć wszystkiego na raz

Mozna jednak skopiowac porzadane pliki z kompa na data bank via karta ;)

Krasnall
13-07-2004, 13:54
Mozna jednak skopiowac porzadane pliki z kompa na data bank via karta ;)
O kurcze, o tym nie pomyślałem ;)

ddMON
13-07-2004, 16:12
Następnie podłączamy do komputera, i kopiujemy kolejne katalogi (CF0001, CF0001,...) na dysk naszego peceta.
Krasnall... to wystarczy raz skopiować ... no chyba, że na początku chcesz trochę poeksperymentować. Ach ta młodość :wink:
Fajna recenzja, a gwarancji ile dają?
Można samemu dokupić twardziela np. o innej pojemności, który będzie pasował?
Może lepiej kupić databank z małym dyskiem i osobno dużego HDD wtedy taniej wyjdzie, no i można mieć zapas do databanku ile dusza zapragnie?

POzdro!