PDA

Zobacz pełną wersję : Prezentacja nowej lustrzanki Sony w Bunkrze Sztuki



mkwiek
04-08-2006, 18:34
dzisiaj było, zapewne każdy zainteresowany wiedział.
ja byłem koło 15 i były warsztaty z udziałem modelki, kilku lamp studyjnych itp. uświadomili mi dogłębnie, że o świetle w fotografii wiem jeszcze niewiele :)
ciekawe.
można było popstrykać nową alfą zarówno ową modelkę, jak i potem tak na luzie :)
ktoś był?? jakieś wrażenia?

krzysio
05-08-2006, 20:34
ja bylme ale rano
wino czerwonie nie bylo zbyd dobre natomiast biale juz calkiem clakiem
aparat przyjemny zwlaszcza vr i kilka rzeczy, ale jest to km w innej skurze z kilkama ulepszeniami
natomisat zawalili bo zadnej optyki poza kitem nie bylo

reasumujac za te pieniadze to jest super aparat

mkwiek
05-08-2006, 20:48
1.większa niż 350d i znacznie wygodniejsza w uchwycie (to na +)
2.nie ma dodatkowego gripa (i nie będzie) (-)
3.głośna migawka i mechanizm af w obiektywie kitowym (-)
4.przycisk wyzwalający umieszczony wyżej niż to jest np w nikonie, przez co zamiast trafiać palcem na niego to ciągle trafiałem na koło nastawcze - do przyzwyczajenia
5.w ogóle niezrozumiałe menu i system ustawiania tego wszystkiego, co z tego że w języku polskim jak nie wiedziałem jak przysłonę nastawić, czasy itp (-). menu po prostu nie jest intuicyjne!
6.brak drugiego ekranu (-)

jak sobie przypomnę jeszcze jakieś inne rzeczy to dopisze.
ale ogólnie rzecz biorąc, mając do wyboru Alfę i 350d to chyba bym się skłaniał ku Alfie.
za to że ma stabilizację, matryce 10,2 i jest trochę większa. choć przy długim foceniu może trochę zmęczyć brak gripa, szczególnie jak wsadzisz np szkło 70-300.

ale mając do wyboru nikona...... to bym poczekał na D80 co własnie robię

pn
05-08-2006, 21:42
3.głośna migawka i mechanizm af w obiektywie kitowym (-)

To dziedzictwo Minolty. Glosne lustro jest tez w D7D. I rzezacy AF, z kazdym obiektywem Minolty. Niestety, brak cichych obiektywow z silniczkiem, Sony tez tu nic nowego nie wniosl.



6.brak drugiego ekranu (-)

To akurat nie jest minus, tez dziedzictwo Minolty, ale bardzo dobrze sprawdza sie w praktyce.

mkwiek
05-08-2006, 22:13
6.brak drugiego ekranu (-)

To akurat nie jest minus, tez dziedzictwo Minolty, ale bardzo dobrze sprawdza sie w praktyce.

musiałbym się przyzwyczaić, wogóle nie moglem się połapać w obsłudze :)

a co do tych głośnych szkieł - myślisz, że Carl Zeiss będą cichsze? powinny!

Czornyj
05-08-2006, 22:29
a co do tych głośnych szkieł - myślisz, że Carl Zeiss będą cichsze? powinny!

Tak, będą wspaniale wyciszone, jak również wyposażone w skórzaną tapicerkę, klimatyzację dwustrefową, filtr przeciwpyłkowy i kontrolę trakcji. Szybkie i komfortowe działanie zapewnią turbodoładowane silniki o potężnym momencie obrotowym i wysokiej kulturze pracy! :lol:

Kolekcjoner
06-08-2006, 00:13
Oglądałem tą alfę dwa razy. Uważam, że jest to całkiem miły aparacik. Mimo że nie jest specjalnie duży i ciężki trzyma się go dużo wygodniej niż 350-tkę (zaznaczam że mam dość małe dłonie). Co do ergonomii to trudno mi się wypowiadać. Mam swoje przyzwyczajenia i dla mnie ten aparat pod tym względem to "chińszczyzna", minolciarze pewnie nie narzekają, a nowicjusze się przyzwyczają. Co do jakości zdjęć to się jeszcze nie wypowiadam, bo moje odczucia są bardzo niejednoznaczne. Wizjer nie wydaje mi się jakoś wyraźnie jaśniejszy od 350-tki (ale było dość ciemno). Rozmieszczenie i sposób oznaczenia punktów ostrości jest dla mnie trochę dziwny ale pewnie też można się przyzwyczaić. Ostrość nastawia dość sprawnie i dość wolno, w niektórych sytuacjach był bezradny (było dość ciemno i dużo płaskich powierzchni). Obiektyw mechanicznie bez zarzutu, bardzo płynna zmiana ogniskowej, fajny szeroki pierścień. Wyświetlacz z tyłu był trochę dziwny, bo widać było na nim takie pionowe bardzo drobne linie, może tak ma być - nie wiem. Polskie menu robi wrażenie. Jest w nim też mnóstwo mniej lub bardziej dziwnych ustawień generalnie trzeba by mieć sporo czasu żeby to wszystko ogarnąć.

Natomiast co innego zwróciło moją uwagę szczególnie.
W Galerii Kazimierz (największa galeria handlowa w Krakowie) w sklepie sony widziałem Pana który kupował alfę cena 3500 zł (kit) także można sie spodziewać, że ruch w interesie się zaczął. Przed sklepem olbrzymie transparenty informujące o nowej lustrzance (nie ma to jak własna sieć sklepów).
I teraz na koniec najlepsze. Zgadnijcie jakie stoisko oczywiście "przypadkiem" znalazło się przed wejściem (dokładnie na przeciwko) salonu sony w galerii?
..... ułatwię zadanie - pewnej firmy z czerwonym napisem robiącej kserokopiarki !
__________________

pn
06-08-2006, 00:28
minolciarze pewnie nie narzekają

Zalezy jacy - z D7D Alpha nie ma raczej za wiele wspolnego, poza bagnetem chyba :-)

Osobiscie zyczylbym sobie Nikona z jego szybkim, bezglosnym AFem, cichym lustrem, oraz z klawiszologia i wizjerem D7D. :-)

Aha - i z matryca 30D :-)

Moglby sie nazywac NiMiCa Dxxx :-) :-) :-)

Smurf
06-08-2006, 00:35
minolciarze pewnie nie narzekają

Zalezy jacy - z D7D Alpha nie ma raczej za wiele wspolnego, poza bagnetem chyba :-)

Osobiscie zyczylbym sobie Nikona z jego szybkim, bezglosnym AFem, cichym lustrem, oraz z klawiszologia i wizjerem D7D. :-)

Aha - i z matryca 30D :-)

Moglby sie nazywac NiMiCa Dxxx :-) :-) :-)
To tylko w ERZE. :)

Czornyj
06-08-2006, 00:36
minolciarze pewnie nie narzekają

Zalezy jacy - z D7D Alpha nie ma raczej za wiele wspolnego, poza bagnetem chyba :-)

Osobiscie zyczylbym sobie Nikona z jego szybkim, bezglosnym AFem, cichym lustrem, oraz z klawiszologia i wizjerem D7D. :-)

Aha - i z matryca 30D :-)

Moglby sie nazywac NiMiCa Dxxx :-) :-) :-)

pn, Jaki masz problem? Od dawna jest taki Nikon - to D2Hs :lol:

Kolekcjoner
06-08-2006, 01:03
Jasne i żeby jeszcze kosztował tyle co D50 przed ostatnią podwyżką. Tak to nawet w Erze nie ma :roll:.

Agat
08-08-2006, 00:40
Szybki nie oznacza bezgłośny...

pn
08-08-2006, 00:43
Szybki nie oznacza bezgłośny...

Mam D70s i D7D. AFa w Nikonie prawie nie slychac i jest szybki, natomiast w D7D rzezi i jest powolny.

Kolekcjoner
08-08-2006, 00:48
Mam D70s i D7D. AFa w Nikonie prawie nie slychac i jest szybki, natomiast w D7D rzezi i jest powolny. Ale mówisz o AF-Sach czy śrubokręcie, bo ten ostatni to najcichszy nie jest.

wyrwiflak
08-08-2006, 11:30
są obiektywy do minolty/sony wyposażone w silnik SSM ktory jest bezgłośny tak jak nikonowski SWM, ale niestety nie jest tak rozpowszechniony :( mają to tylko "białasy" za grubą kase...

ja po cichutku bardzo licze na jakis ruch sony w tej kwestii bo skoro chce pretendować do miana konkurenta canona i nikona to powinno upowszechnic tak istotne technologie jak SSM

pn
08-08-2006, 12:44
są obiektywy do minolty/sony wyposażone w silnik SSM ktory jest bezgłośny tak jak nikonowski SWM, ale niestety nie jest tak rozpowszechniony :( mają to tylko "białasy" za grubą kase...

Caly jeden obiektyw jest, 70-200 SSM, za jedyne 2300 euro...

A co z amatorami?

PS. Canonierzy z CB jak gdzies z oddali widza ten obiektyw, to maja kolejny niezbity dowod na wszechobecnosc Canona, poniewaz obiektyw ten jest slicznie bialy. A przeciez nie ma innych bialych obiektywow, tylko L-ki, nie?

Kolekcjoner
08-08-2006, 16:31
(...)PS. Canonierzy z CB jak gdzies z oddali widza ten obiektyw, to maja kolejny niezbity dowod na wszechobecnosc Canona, poniewaz obiektyw ten jest slicznie bialy. A przeciez nie ma innych bialych obiektywow, tylko L-ki, nie?
Chyba jednak słabo :wink: przeglądasz CB polecam TEN (post49) (http://canon-board.info/showthread.php?t=12494&page=5&highlight=Nikon) wątek, warto przeczytać cały - ciekawy :lol:!

Mnie ten AF w alfie nawet nie wydawał się jakiś drażniąco głośny ale może w otoczeniu było głośno :) albo ja mniej wrażliwy jestem :).

pn
08-08-2006, 16:48
Chyba jednak słabo :wink: przeglądasz CB

Czytam bardzo dokladnie. I taki jest trend wiodacy wypowiedzi. Przejrzyj sobie watki, jest ich sporo, ze zdjeciami fotografow z bialymi obiektywami gdzies w oddali i tasiemcowe, pelne zachwytu komentarze na temat wyzszosci Canona nad Panem Jezusem. :-)

Kolekcjoner
08-08-2006, 17:01
Chyba jednak słabo :wink: przeglądasz CB

Czytam bardzo dokladnie. I taki jest trend wiodacy wypowiedzi. Przejrzyj sobie watki, jest ich sporo, ze zdjeciami fotografow z bialymi obiektywami gdzies w oddali i tasiemcowe, pelne zachwytu komentarze na temat wyzszosci Canona nad Panem Jezusem. :-)
Czytuje i pisuję sporo. Tręd :wink: i owszem zdarza się ale od generalizowania byłbym daleki! Obiektywnie patrząc to na wszystkich forach tego typu to zawsze gdzieś trafi się dyskusja o "wyższości...". Także CB nie jest pod tym względem jakoś szczególnie oryginalne.
Ciekawe czy powstanie jakieś specjalne forum Sony? Może już jest (nie chodzi mi o KKM)?

pn
08-08-2006, 17:21
Ciekawe czy powstanie jakieś specjalne forum Sony? Może już jest (nie chodzi mi o KKM)?

Juz jest. nazywa sie teraz KKM i AlfaKlub. Looknij na nowe wcielenie.



Obiektywnie patrząc to na wszystkich forach tego typu to zawsze gdzieś trafi się dyskusja o "wyższości..."

Ale takie sokole oczy, zeby zidentyfikowac Canona w odleglosci 1 km na zdjeciu 800x600 to maja tylko Koledzy z CB. :lol:

Kolekcjoner
08-08-2006, 20:16
Juz jest. nazywa sie teraz KKM i AlfaKlub. Looknij na nowe wcielenie.
Kurczę ale wypas. to może dlatego mieli taką przerwę.

Jacek_Z
08-08-2006, 23:26
pn - są także białe (oraz szare) nikkory.

pn
09-08-2006, 00:10
pn - są także białe (oraz szare) nikkory.

Wiem, mi tego nie mow, tym z CB to powiedz :-D

Kolekcjoner
09-08-2006, 00:38
Ludzie dajmy spokój już temu CB, wątek o sony jest!

Agat
09-08-2006, 20:18
Zapominacie o białych obiektywach Pentaxa...

Kaleid
09-08-2006, 20:44
Nawet Minolta ma biale szkla, i co ? :)

Agat
09-08-2006, 21:26
Podsumowując: widząc biały obiektyw wiemy na pewno, że nie jest do niego podpięty Olympus ;-)