PDA

Zobacz pełną wersję : Grip do D100 - kto ma i doradzi? (solved)



grissley
04-08-2006, 15:06
Kupilem wlasnie taka zabawke do swojego D100. Wszystko jest z nia ok, za wyjatkiem jednej sprawy. Zeby dzialal spust do zdjec pionowych, aparat musi byc aktywowany. Poniewaz przechodzi w stan uspienia po kilku sekundach bezczynnosci, wiec aktywowac trzeba niemal kazdorazowo przed foceniem w pionie. Aktywacja oczywiscie spustem gornym. Dosyc to upierdliwe - ale czy to standardowa procedura, czy moze jakis feler?
A moze cos w ustawieniach aparatu powinienem zmienic?
Posiadaczy D100 z gripem prosze o jakis help :|

RomanZWrocławia
04-08-2006, 21:34
Pozdrawiam. Miałem D100 z MB-D100. Aparat pobudzało do życia przyciśnięcie spustu. OCZYWIŚCIE DOWOLNEGO - z aparatu czy z pojemnika na baterie. Spóbuj przeczyścić styki na MB-D100 jak nie pomoże - oddaj bo to złom jakiś. Jeśli zwrot nie jest możliwy.... w ustawieniach menu możesz wybrać dłuższy czas aktywności aparatu po naciśnięciu spustu... Kulawa mocno to rada ale w desperacji głupsze rzeczy się robi...

grissley
04-08-2006, 22:58
Jeden z pinów wygląda jak śrubka. Pokręciłem nią trochę, żeby wystawała tyle samo co pozostałe. Dodatkowo przeczyściłem styki i... faktycznie, juz działa :mrgreen:
Z początku myślałem, że może "ten typ tak ma", a poza tym jakos nie pomyslalem o czyszczeniu stykow w nowym sprzęcie ;)