PDA

Zobacz pełną wersję : Kto mi uratuje zdjęcie !!!!



mjr
29-01-2009, 19:35
Czy jest możliwe uratowanie tak prześwietlonego zdjęcia :?:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img149/dsc3743we0.jpg/1/)

Proszę o podanie maila to prześle NEF'a.

Erie
29-01-2009, 19:37
wrzuć tego NEFa

mjr
29-01-2009, 19:55
Erie, nie wiem jaki serwer przyjmie 16MB.
Proszę o linka na taki serwer.
Chyba, że podasz mi maila.

irek6311
29-01-2009, 19:59
Spakuj ZIP i wklej Link do pliku (załóż Konto) ;)
http://odsiebie.com/upload.html
http://www.mediafire.com/?r=iejcv

Seeth
29-01-2009, 20:02
Na www.wrzuta.pl można wrzucać pliki dowolnego formatu do 150MB

Dantesz
29-01-2009, 20:05
Jest jeszcze bezpłatny www.przeklej.pl
Do 500 MB dla jednego pliku.

mjr
29-01-2009, 20:11
http://odsiebie.com/pokaz/1431256---f8a1.html
Proszę

Calme
29-01-2009, 21:29
Ciężka sprawa - nawet z NEFa....

Seeth
29-01-2009, 21:34
Posiedziałem chwile, i próbowałem coś z tym zdjęciem zrobić.
Gdybym miał zdjęcie tej dziewczynki bez prześwietlonej buzi to by więcej i bardziej naturalnie dałoby się zrobić
a oto efekt:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img102.imageshack.us/img102/4729/dsc1vw5.jpg)

Nemeth
29-01-2009, 21:36
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img134.imageshack.us/img134/2664/dsc37431malegd0.jpg)

Spory przepał... coś takiego Cię zadowala?
Może jacyś magicy zrobią więcej.

truman20
29-01-2009, 21:40
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.2zw.yoyo.pl/DSC_3743_500.jpg)

LuDa
29-01-2009, 21:44
Posiedziałem chwile, i próbowałem coś z tym zdjęciem zrobić.
Gdybym miał zdjęcie tej dziewczynki bez prześwietlonej buzi to by więcej i bardziej naturalnie dałoby się zrobić
a oto efekt:

Chyba najlepiej odrobiłeś zadanie !!

truman20
29-01-2009, 21:53
Chyba najlepiej odrobiłeś zadanie !!
Tylko szkoda, że twarz wygląda jakby była wycięta z bajki. W ogóle nijak nie pasuje do reszty zdjęcia.

Seeth
29-01-2009, 22:19
Jeszcze jedna wersja:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img91.imageshack.us/img91/3346/dsc731all0.jpg)

pinokio
29-01-2009, 22:25
I tak dobra robota :)

Seeth
29-01-2009, 22:31
Jeszcze jedna lekko poprawiona wersja, tym razem twarz nie jest taka gładka jak na poprzednim:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img339.imageshack.us/img339/3736/14764293yv8.jpg)

no i kolejna:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img187.imageshack.us/img187/8807/731abcsn8.jpg)

Jeśli autor tego wątku chciałby zdjęcie w dużej rozdzielczości to mogę przesłać na e-mail.
Pozdrawiam

mjr
29-01-2009, 23:05
Seeth, ta pierwsza obróbka jest "za straszna", jak na twarz dziecka.
Z druga już lepiej, ale w kleje dwa dodatkowe zdjęcia, może one pomogą odzyskać kolor skóry.
mail to:
major77(at)wp.pl

Nemeth, jest już bardzo dobrze.
Mogę prosić o linka z pełnym plikiem.
Dziekuję.

Ps:
Dodaje dwa zdjęcia Asi, jeżeli to coś pomoże.


1.
http://odsiebie.com/pokaz/1432720---2271.html

To ns "klaps" po tym przepalonym.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img141/dsc3744qa6.jpg/1/)
2.
http://odsiebie.com/pokaz/1432732---fa80.html
A to starałem się by było z podobnego ustawienia.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img125/dsc3768xm4.jpg/1/)
3.
http://odsiebie.com/pokaz/1432872---8d79.html
Z sesji

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img141/dsc3599de7.jpg/1/)

Seeth
29-01-2009, 23:41
No to na podstawie skóry z innych zdjęć wyszło coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img230.imageshack.us/img230/2703/dsc731al6.jpg)

Oczywiście można się jeszcze pobawić z tym zdjęciem i zrobić lepiej

mjr
30-01-2009, 09:59
Seeth, jest super :!: :!:
Po proszę o ten plik.

Seeth
30-01-2009, 11:03
Seeth, jest super :!: :!:
Po proszę o ten plik.

Właśnie wysyłam zdjęcie w dużej rozdzielczości na e-mail.

EDIT: Zdjęcie zostało już wysłane ;)

Pozdrawiam

ropusz
10-02-2009, 20:52
Tak sobie przeglądam te przeróbki i wiecie co? Już chyba wolałbym to przepalone. Na innych mała wyszła, jak z jakiegoś horroru.

carlos_76
13-02-2009, 03:53
Tak sobie przeglądam te przeróbki i wiecie co? Już chyba wolałbym to przepalone. Na innych mała wyszła, jak z jakiegoś horroru.

za ropusz'em. Wyciągnięcie jakichkolwiek szczegółów z przepalonego miejsca niestety w większości przypadków się nie udaje. Trzeba znaleźć jakiś kompromis. Może pójść w taką stronę :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img514.imageshack.us/img514/6189/dsc3743800ii8.jpg)

pozdrawiam

Strus
13-02-2009, 08:35
Wyciągnięcie jakichkolwiek szczegółów z przepalonego miejsca niestety w większości przypadków się nie udaje.

To jest jedynie kwestia tego czym było zdjęcie robione. Sa jak wiadomo 2 puszki gdzie naprawa tego zdjęcia zajęłaby jakieś 5 sekund. Ale w zasadzie to nie powinienem tego pisać bo zaraz się zacznie....:mrgreen:


Seeth moim zdecydowanym faworytem

grzegorzant
17-02-2009, 22:24
wg mnie drugie zdjecie z postu 16 kol. Seet'a jest najbardziej naturalne ze wszystkich - to ostatnie, jesli idzie o buzie wyszło dziwnie mz
pozdrawiam

Seeth
18-02-2009, 13:00
Ciesze się, że podoba się niektórym moja wersja tego zdjęcia ;)

mjr
18-02-2009, 13:24
Seeth, najważniejsze, że mi się podoba.
Jeszcze raz dziękuję.

Seeth
18-02-2009, 13:32
Proszę bardzo, ciesze się że mogłem pomóc :)

kobyll
22-02-2009, 02:57
Ja bym się upierał, żeby mała pozostała podobna do siebie :)


Moja propozycja




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img216.imageshack.us/img216/9747/masteropacitychangecopy.jpg)

velaskez
22-02-2009, 05:46
Na każdym z nich twarz wygląda nieciekawie.

ekonet
22-02-2009, 08:51
Róbcie nadal z palnikiem pochylonym częściowo do przodu...
Jakąs taką dziwną manierę właśnie często obserwuję.

mjr
23-02-2009, 15:12
ekonet, wierz mi lub nie, ale to był jednorazowy strzał.
W 99% wykonuję z ustawionym pionowo do góry.
A wg to staram się wykonywać mnóstwo zdjęć ze światła zastanego.