Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Jak "zwykły" plecak przepoczwarzyć w fotograficzny?



Sokolik Wędrowny
27-01-2009, 23:25
Witam i potrzebuję porady.
Posiadam już 3 różne plecaki turystyczne na różne okazje :) ale żaden z nich nie jest przeznaczony do transportu sprzętu fotograficznego. Po ostatnich kilku terenowych wypadach mam straszne parcie na zakup plecaka stricte fotograficznego. Jest jedno ale... mam podstawy by sądzić, że zostanę poćwiartowany przez Koleżankę Małżonkę, gdy sprawię sobie czwarty worek do kolekcji. Wprawdzie i tak będzie to mniej niż liczba damskich torebek w garderobie Małżonki, ale... to chyba słaby argument w negocjacjach z Kobietą ;)
W związku z tym umyśliłem sobie przystosowanie ok. 30l plecaka turystycznego do przenoszenia zabawek. I zastanawia mnie, czy może istnieje gotowy wkład typu denko, cztery ścianki i przegródki między nimi - całość gotowa do włożenia do wnętrza zwykłego plecaka. Bez górnej klapki. Taki insert wkładałoby się po uprzednim zapakowaniu pozostałych klamotów typu mały śpiwór, zapasowe skarpetki, prowiant. Dzięki temu sprzęt foto byłby zawsze na wierzchu, zabezpieczony przed obijaniem się o pozostałe wyposażenie oraz o siebie nawzajem.
Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy może to wyższy poziom absurdu? :)

jarecky
28-01-2009, 00:17
Ja robię coś podobnego. Wkład z torby foto Lowepro Stealth Reporter 200 wkładam do plecaka rowerowego Vaude i mam rowerowy plecak fotograficzny ;)

marekm
28-01-2009, 01:12
Jeszcze lepsze są wkłady z toreb Crumpler, ponieważ mają zamknięcie od góry.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/1231421548-1.jpg
źródło (http://www.fotorimex.pl/images/big/1231421548.jpg)

Sokolik Wędrowny
28-01-2009, 11:24
Ja robię coś podobnego. Wkład z torby foto Lowepro Stealth Reporter 200 wkładam do plecaka rowerowego Vaude i mam rowerowy plecak fotograficzny ;)

A ten wkład to tylko ścianki czy także spód? Moje ścianki z Lowepro Nova 3 kompletnie nie sprawdzają się w zwykłym plecaku...

jarecky
28-01-2009, 11:41
A ten wkład to tylko ścianki czy także spód? Moje ścianki z Lowepro Nova 3 kompletnie nie sprawdzają się w zwykłym plecaku...

Ścianki i spód. Spód jest w razie czego wyjmowany.

Sokolik Wędrowny
28-01-2009, 12:28
Jakby jeszcze ten wkład od Stealth Reporter 100 lub 200 dało się jupić oddzielnie... Może jest gdzieś taka możliwość? :)
W każdym razie - dzięki za sugestię. Warte przemyślenia.

tml
28-01-2009, 14:55
dakine robi takie coś: http://www.dakine.com/snowboard/packs/photo/camera-block/

Sokolik Wędrowny
28-01-2009, 15:06
Dobrze wiedzieć, tylko obawiam się, że taniej wyjedzie kupić jeszcze jeden plecak... :D

marekm
28-01-2009, 15:57
Niedroga opcja to zakup którejś z toreb Fomei (http://www.allegro.pl/item536864875_fomei_winer_963_czeski_lowepro_repor ter_w_wa.html)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://komis.dwb.pl/foty/fomeiwiner963mini11.jpg)