siedemczwartych
27-01-2009, 10:24
Zamieszam dwa histogramy z dwóch różnych sesji w tym samym studio.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stefanolszak.pl/nikon/magda.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stefanolszak.pl/nikon/magdax.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stefanolszak.pl/nikon/magda2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stefanolszak.pl/nikon/magda2x.jpg)
Niestety nie jestem wielkim znawcą histogramów; wiem co to i jak z grubsza sie tym posługiwać. Liczę na Waszą pomoc i może jakies linki gdzie moge zgłębić wiedze.
Jako realizator dźwięku reaguje alergicznie na tzw "piki". Właśnie takie jakie widać na moich histogramach. Choć oczywiście podobne śa do siebie wyłacznie graficznie :)
Na żadnym innym zdjęciu; czy plener czy z lampą błyskową nie pojawiają mi się takie "piki". Wyłącznie na sesji w studio i to z białym (przepalonym) tłem. Dodam, że obiektyw nie ma znaczenia. Oba widoczne histogramy pochodzą z róznych puszek; D70s i D300.
Ja równeiż podejrzewam WB. Ustawione było na PRE
Moje pytania:
Czy te piki w fotografii są groźne?
Czy to co widać powinno budzić mój niepokój?
Z czego mogą wynikać?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stefanolszak.pl/nikon/magda.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stefanolszak.pl/nikon/magdax.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stefanolszak.pl/nikon/magda2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stefanolszak.pl/nikon/magda2x.jpg)
Niestety nie jestem wielkim znawcą histogramów; wiem co to i jak z grubsza sie tym posługiwać. Liczę na Waszą pomoc i może jakies linki gdzie moge zgłębić wiedze.
Jako realizator dźwięku reaguje alergicznie na tzw "piki". Właśnie takie jakie widać na moich histogramach. Choć oczywiście podobne śa do siebie wyłacznie graficznie :)
Na żadnym innym zdjęciu; czy plener czy z lampą błyskową nie pojawiają mi się takie "piki". Wyłącznie na sesji w studio i to z białym (przepalonym) tłem. Dodam, że obiektyw nie ma znaczenia. Oba widoczne histogramy pochodzą z róznych puszek; D70s i D300.
Ja równeiż podejrzewam WB. Ustawione było na PRE
Moje pytania:
Czy te piki w fotografii są groźne?
Czy to co widać powinno budzić mój niepokój?
Z czego mogą wynikać?