PDA

Zobacz pełną wersję : Benro Travel Angel C-268M8 - pierwsze wrażenie



Martix
26-01-2009, 13:18
Statyw jest już u mnie. Podzielę się zatem pierwszymi wrażeniami. Jak będę miał głowicę napiszę więcej.

Statyw kupiony w jednym z polskich sklepów. Opakowanie: pudło tekturowe, folia i czarne etui (woreczek ściągany sznurkiem)

Złożony statyw jest rzeczywiście mały i lekki. Ma dokładnie 41cm długości i 10,5cm szerokości.
Środkowa kolumna jest dość długa i mierzy w przybliżeniu tyle co złożony statyw. Wniosek z tego jest prosty. Po dołożeniu głowicy niestety długość złożonego statywu powiększy się o jej wysokość.

Statyw jest stabilny, wszystkie sekcje nóg wysuwają się płynnie, ale z należytym oporem. Blokady kąta ustawienia nóg oraz pierścienie sekcji sprawują się dobrze. Statyw po rozłożeniu stoi pewnie i wygląda solidnie.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jedynie środkowa kolumna mogłaby być odrobinę krótsza.

wigi
26-01-2009, 15:46
Jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jedynie środkowa kolumna mogłaby być odrobinę krótsza.

to może by tak uciąć (np. piłką) końcówkę środkowej kolumny? ;)

kichu
26-01-2009, 15:55
Czy wszystkie sekcje nog sa wyposazone w system antyrotacyjny, czyli nie kreca sie przy dokrecaniu/odkrecaniu blokady nog ?

Czy blokada nog dziala w dowolnym zakresie wysuniecia sekcji, czy tez sekcja zlozona i rozlozona ?

Ile trzeba krecic blokada zeby odblokowac/zablokowac sekcje (obrot, pol obrotu czy tez moze mnie) ?

marekm
26-01-2009, 16:47
...Złożony statyw jest rzeczywiście mały i lekki. Ma dokładnie 41cm długości i 10,5cm szerokości. Środkowa kolumna jest dość długa i mierzy w przybliżeniu tyle co złożony statyw. Wniosek z tego jest prosty. Po dołożeniu głowicy niestety długość złożonego statywu powiększy się o jej wysokość....

Na wszystkich fotkach złożonych statywów serii Travel, głowica "chowa" się w odwróconych nogach statywu. Postrzegałem to jako jedną z podstawowych zalet tego modelu. :(

Napisz dokładniej jak to wygląda, może jakieś fotki wrzucisz. Zapytałbym też sprzedawcy, czy można dokupić krótszą kolumnę centralną, ewentualnie jak radzi wigi, rozważył opcję lekkiego przycięcia tej kolumny. :)

kichu
26-01-2009, 16:59
Tylko z przycinaniem radze uwazac, bo tam od dolu jest ten haczyk na dociazenie, nie wiem czy wkrecany czy na stale itp. itd.

marekm
26-01-2009, 17:38
Krótka kolumna z karbonu, do kupienia np. tutaj (http://cgi.ebay.com/Carbon-Fiber-short-center-column-Benro-AC-23-Full-set_W0QQitemZ330272650397QQcmdZViewItemQQptZTripod s_Monopods?hash=item330272650397&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.benphoto.ca/store//catalog/images/ShortColumn.jpg)

kichu
26-01-2009, 17:51
Troche niekorzystnie z ta kolumna. Niesmialo tylko chcialem zwrocic uwage, ze przy dokupowaniu czegokolwiek do Benro zaczynamy sie zblizac cenowo do Gitzo, kolumna + shipping wyjdzie nas ze 300 zl, wiec mamy teraz 1300 za Benro vs 1600 za Gitzo z 7 latami gwarancji.

marekm
26-01-2009, 17:57
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sunmet.pl/images/imagecache/160x106_27100.jpg)

Cena: 8,42 PLN

kichu
26-01-2009, 18:04
Fotografia, fajne hobby. Wydajesz 1kPLN na statyw i chwile pozniej go pilujesz :D

marekm
26-01-2009, 18:22
Fotografia, fajne hobby. Wydajesz 1kPLN na statyw i chwile pozniej go pilujesz :D

Cięcie kosztów. Dosłownie i w przenośni. :mrgreen:

Martix
26-01-2009, 18:25
Czy wszystkie sekcje nog sa wyposazone w system antyrotacyjny, czyli nie kreca sie przy dokrecaniu/odkrecaniu blokady nog ?
Ostatnia nie.

Czy blokada nog dziala w dowolnym zakresie wysuniecia sekcji, czy tez sekcja zlozona i rozlozona ?
W dowolnym


Ile trzeba krecic blokada zeby odblokowac/zablokowac sekcje (obrot, pol obrotu czy tez moze mnie) ?
Wystarczy pół obrotu.


Na wszystkich fotkach złożonych statywów serii Travel, głowica "chowa" się w odwróconych nogach statywu. Postrzegałem to jako jedną z podstawowych zalet tego modelu.
Zauważ, że na wszystkich zdjęciach raklamujących ten statyw jest statyw 5-sekcyjny.



Krótka kolumna z karbonu, do kupienia np. tutaj
Tam mogłaby okazać się za krótka :D


Troche niekorzystnie z ta kolumna. Niesmialo tylko chcialem zwrocic uwage, ze przy dokupowaniu czegokolwiek do Benro zaczynamy sie zblizac cenowo do Gitzo, kolumna + shipping wyjdzie nas ze 300 zl, wiec mamy teraz 1300 za Benro vs 1600 za Gitzo z 7 latami gwarancji.
Zamiast cokolwiek dokupywać mozna lekko wysunąć nogi i głowica się schowa ;)


Fotografia, fajne hobby. Wydajesz 1kPLN na statyw i chwile pozniej go pilujesz
Ale przynajniej dołączasz w ten sposób do grona konstruktorów Benro :D Nie będę niczego piłowć. W sumie to tragedii nie ma i tak nie zamierzałem chowac go do kieszenie ;)

Może nizszy model ma krótszą kolumne ;)

kichu
26-01-2009, 18:30
Teraz jak juz wszystko wiemy, poprosimy o tzw. real photo :)

wigi
26-01-2009, 18:40
Teraz jak juz wszystko wiemy, poprosimy o tzw. real photo :)
złożonego i rozłożonego statywu oraz poszczególnych elementów w zbliżeniu :)

Martix
26-01-2009, 19:37
Tutaj jest zdjęcie złożonego.
http://img244.imageshack.us/img244/1005/dsc0243xm9.jpg

Miarka nie była w zestawie jakby ktoś pytał ;)

Tutaj jest rozłożony
http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=619519
Mój niczym się nie różni poza tym że ma 4-sekcje i ostatnia sekcja jest z grubszych rurek niż w tym pięciosekcyjnym.

Trzeba szukać pozytywnych stron :)
1. Głowica nie będzie obijać się między nogami, a nogi nie będą kaleczyć się o głowicę. :)
2. Można dobrać każdą głowicę niezależnie od rozmiaru
3. Statyw 4-sekcyjny jest lżejszy i stabilniejszy od 5-sekcyjnego oraz szybciej się go rozkłada.
4. Komu to własciwe przeszkadza chyba tylko filozofom :)

wigi
26-01-2009, 20:04
rozumiem, że dostałeś woreczek, a nie futerał w zestawie? szkoda

Martix
26-01-2009, 21:58
Akurat futerału nie potrzebuję, zamierzam doczepiać go do plecaka.

marekm
26-01-2009, 22:41
...Trzeba szukać pozytywnych stron :)
1. Głowica nie będzie obijać się między nogami, a nogi nie będą kaleczyć się o głowicę. :)
2. Można dobrać każdą głowicę niezależnie od rozmiaru
3. Statyw 4-sekcyjny jest lżejszy i stabilniejszy od 5-sekcyjnego oraz szybciej się go rozkłada.
4. Komu to własciwe przeszkadza chyba tylko filozofom :)


OK, ale jedną z podstawowych zalet tego modelu miały być jego małe rozmiary po złożeniu. Dla mnie to bardzo ważne, ponieważ kufer motocyklowy ma szerokość = 42 cm.
Zgoda, ale z drugiej strony, jeżeli to ma być sprzęt lekki to wielkiej głowicy raczej nie założysz. Poza tym pewnym ograniczeniem jest średnica podstawy. Trudno żeby głowica miała dużo większą średnicę od podstawy statywu. Głowica Markins Q3T jest taka mała (szczupła) właśnie po to aby się schować między nogami.
To prawda
Nie do końca, co wykazałem w pkt. 1 i 2. :(

wigi
26-01-2009, 22:55
czy ten statyw ma metalowe kolce?

Martix
26-01-2009, 23:04
Ja te punkty napisałem pół żartem pół serio, w zasadzie tylko 3 argument jest na poważnie :)
Wiem w Twoim przypadku musisz rozejrzeć się za innym modelem lub zdejmować głowicę co chyba nie jest dobrym rozwiązaniem. Dla mnie taka chowana głowica nie jest koniecznym warunkiem choć dobrze by było gdyby statyw był jak najbardziej kompaktowy.

Swoja drogą to nieuczciwe pokazywanie zdjęć schowanej głowicy przy wszystkich modelach statywów Benro Travel i tak na dobrą sprawę można by było domagać się zwrotu pieniędzy za towar niezgodny z opisem. Zdjęcie przecież stanowi element takiego opisu.


czy ten statyw ma metalowe kolce?W zestawie nie dostałem ale jest miejsce na ich dokręcenie. No właśnie ciekawe dlaczego nie ma ich w zestawie. Takie kolce akurat są przydatne.

wigi
26-01-2009, 23:15
Ja te punkty napisałem pół żartem pół serio, w zasadzie tylko 3 argument jest na poważnie :)
tyle, że ten argument pociąga za sobą dwie wady: statyw jest niższy po rozłożeniu i dłuższy po złożeniu od staywu 5-sekcyjnego :)



W zestawie nie dostałem ale jest miejsce na ich dokręcenie. No właśnie ciekawe dlaczego nie ma ich w zestawie. Takie kolce akurat są przydatne.
a to bardzo smutna wiadomość, przecież kolce bardziej się przydadzą w terenie, aniżeli w studio, a to przecież model dla "podróżników"

Martix
26-01-2009, 23:26
tyle, że ten argument pociąga za sobą dwie wady: statyw jest niższy po rozłożeniu i dłuższy po złożeniuTo już było wałkowane, po co komu wysoki niestabilny statyw.


a to bardzo smutna wiadomość, przecież kolce częściej się przydadzą w terenie, aniżeli w studio, a to przecież model dla "podróżników"Najwidoczniej wykombinowali że jak kogoś stać na podróże to może sobie takie kolce oddzielnie dokupić ;)
Ale na poważnie o te kolce zapytam się w sklepie.

wigi
26-01-2009, 23:46
To już było wałkowane, po co komu wysoki niestabilny statyw.


a dlaczego uważasz, że statyw z tej samej serii, tylko 5-sekcyjny będzie niestabilny? miałeś, używałeś, czytałeś jakieś testy? - podziel się :)

Martix
26-01-2009, 23:55
Wszystko zależy od konstrukcji ale zazwyczaj im więcej elementów, łączeń tym konstrukcja jest mniej stabilna i bardziej narażona na uszkodzenia. po prostu jest więcej miejsc które mogą ulec uszkodzeniu. Ale to tylko teoria.
Tutaj nie wiem jak jest. Ze zdjęć widać że ostatnia sekcja nóg jest cieńsza niż w 4-sekcyjnym choć też mogę sie mylić. Najlepiej spytać tych którzy mają 5-sekcyjne.

marekm
27-01-2009, 00:14
Dla siebie widzę dwa rozwiązania:


skrócić kolumnę centralną w C-268 M8 o ok. 10 cm (wysokość głowicy), lub
kupić wersję C-168 M8

wigi
27-01-2009, 00:22
Dla siebie widzę dwa rozwiązania:


skrócić kolumnę centralną w C-268 M8 o ok. 10 cm (wysokość głowicy), lub
kupić wersję C-168 M8


widzę, że obawiasz się statywu 5-sekcyjnego ;)
a ja myślę, że taki statyw może być dobrym wyborem, bo jest wyższy, a przy tym krótszy po złożeniu i przypuszczam, że tylko minimalnie ustępujący w stabilności 4-sekcyjnemu,
poza tym jeśli zależało nam będzie na większej stabilności, to nie rozłoży się ostatniej sekcji i będzie git...
ja jednak chyba się skuszę na model 269 :)

Martix
27-01-2009, 00:30
Dla siebie widzę dwa rozwiązania:


skrócić kolumnę centralną w C-268 M8 o ok. 10 cm (wysokość głowicy), lub
kupić wersję C-168 M8


Na dole kolumny centralnej w jej wnętrzu jest metalowe mocowanie na hak. Nie wiem jak ono jest przymocowane do rury karbonowej. Najprawdopodobniej na klej. Zapewne samo przycięcie to bułka z masłem.

Ta wersja C-168 chyba jest z cieńszych rurek bo skąd ta różnica w wadze (200g) i udźwigu (tu jest 8kg) Wymiarowo jest przecież nie wiele mniejsza.
Wielce prawdopodobne jest to że i w tej wersji głowica się nie schowa.

Pozostaje więc 5-sekcji lub cięcie.

marekm
27-01-2009, 00:39
Rzeczywiście do 5-cio sekcyjnego nie mogę się przekonać.

Kolumnę można przyciąć również od strony mocowania głowicy. Podstawa wydaje się być przykręcona jedną śrubą.

Martix
27-01-2009, 00:42
Jak Ci się uda to wyślę Ci moją do przycięcia :D

marekm
28-01-2009, 20:01
Poczytałem sobie trochę chińska stronę Benro i jedyne fotki ze złożonymi statywami w wersji "głowice między nogami" jakie udało mi się znaleźć odnosiły się do statywów 5-cio sekcyjnych. Zwróciłem przy okazji uwagę, że do statywów A-169 oraz C-169 Benro proponuje głowice B-0, natomiast u nas proponuje się głowicę BH-0. Różnica jest zasadnicza.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/benro.jpg?t=1233165408)

wigi
28-01-2009, 20:49
Zwróciłem przy okazji uwagę, że do statywów A-169 oraz C-169 Benro proponuje głowice B-0, natomiast u nas proponuje się głowicę BH-0. Różnica jest zasadnicza.


Błąd, słabo rozglądałaeś się po sklepach oferujących statywy Benro - u nas również proponuje się głowice serii B, masz wybór: albo statyw z głowicą serii B, albo serii BH i dotyczy to całej serii statywów Travel Angel A, nie tylko A-169 :)
Jabbafoto (http://jabbafoto.pl/category/40736/wysokie-foto/25.html)
Rimex (http://www.fotorimex.pl/products.php/116,pl,wysokie.htm)
a co do statywów karbonowych to nie widziałem, by u nas sprzedawano je razem z głowicą, ale góowicę serii A dokupisz oddzielnie :)

marekm
28-01-2009, 21:02
Błąd, słabo rozglądałaeś się po sklepach oferujących statywy Benro - u nas również proponuje się głowice serii B, masz wybór: albo statyw z głowicą serii B, albo serii BH i dotyczy to całej serii statywów Travel Angel A, nie tylko A-169 :)
Jabbafoto (http://jabbafoto.pl/category/40736/wysokie-foto/25.html)
Rimex (http://www.fotorimex.pl/products.php/116,pl,wysokie.htm)
a co do statywów karbonowych to nie widziałem, by u nas sprzedawano je razem z głowicą, ale góowicę serii A dokupisz oddzielnie :)

Rzeczywiście, nie dopatrzyłem. :???:

Tak czy inaczej, najbardziej wkurza mnie, że statywy 4-sekcyjne nie chowają (prawdopodobnie) głowicy między nogi. :twisted:

blazeje
28-01-2009, 21:28
Poczytałem sobie trochę chińska stronę Benro i jedyne fotki ze złożonymi statywami w wersji "głowice między nogami" jakie udało mi się znaleźć odnosiły się do statywów 5-cio sekcyjnych. Zwróciłem przy okazji uwagę, że do statywów A-169 oraz C-169 Benro proponuje głowice B-0, natomiast u nas proponuje się głowicę BH-0. Różnica jest zasadnicza.

Statywy z głowicami z serii B (B-0, B-1 itd.) sprzedają od niedawna, bo są to nowe głowice. Wcześniej wszystkie były z BH. Nowa dostawa do Polski też zawiera komplety z głowicami B. Zobacz w imfoto.pl, fotorimex.pl.
I jeszcze jedno: Zastanawiam się, czy statywy sprzedawane w komplecie z głowicami nie mają krótszych kolumn środkowych, tak by złożony statyw zdołał skryć głowicę. Bo mój (C-269) kupiony bez głowicy też ma za długą kolumnę. Wymiary podawane na benro-statywy.pl dla statywów z głowicą i bez różnią się od siebie. Waga też.

Martix
28-01-2009, 21:53
Tutaj (http://cgi.ebay.com/BENRO-C-268M8-CARBON-TRAVEL-ANGELl-TRIPOD-LEG-100-NEW_W0QQitemZ280271455210QQihZ018QQcategoryZ30095Q QssPageNameZWD1VQQrdZ1QQcmdZViewItem) jest aukcja mojego statywu z dokładnym opisem. ;)

marekm
28-01-2009, 22:58
...I jeszcze jedno: Zastanawiam się, czy statywy sprzedawane w komplecie z głowicami nie mają krótszych kolumn środkowych, tak by złożony statyw zdołał skryć głowicę. Bo mój (C-269) kupiony bez głowicy też ma za długą kolumnę. Wymiary podawane na benro-statywy.pl dla statywów z głowicą i bez różnią się od siebie. Waga też.

Całkiem możliwe, ale byłbym pewniejszy gdybym taki 4-sekcyjny statyw złożony z głowicą między nogami zobaczył w realu, a przynajmniej na jakiejś fotce.

Martix
28-01-2009, 23:10
Całkiem możliwe, ale byłbym pewniejszy gdybym taki 4-sekcyjny statyw złożony z głowicą między nogami zobaczył w realu, a przynajmniej na jakiejś fotce.
As you wish


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.benro.com.cn/chbenro/UploadFiles/200852615332598.jpg)

marekm
29-01-2009, 00:57
Nooooo powoli, aczkolwiek systematycznie odkrywamy tajemnice Brenbo. Teraz muszę jeszcze znaleźć sklep, który miałby oba zestawy, tzn. aluminium i karbon, do badań organoleptycznych. ;)

Martix
29-01-2009, 01:18
Ciężkie jest życie konsument. By kupić świadomie trzeba pochłonąć setki stron na temat produktów, miejsca i sposobu ich wytwarzania, systemu dystrybucji, opinii użytkowników itd. :D
Ja się poddaję :) Robimy tylko darmowa reklamę a nikt za to na mnie płaci. Kolejne sklepy mają w swojej ofercie produkty Benro. Widać czytają ten wątek :)

Fr@ntz
29-01-2009, 09:16
Marekm - jeśli byłbyś (przypadkiem) w Wa-wie to dość szeroki asortyment Benro ma Fotoforma (http://www.fotoforma.pl/)

marekm
29-01-2009, 09:34
Marekm - jeśli byłbyś (przypadkiem) w Wa-wie to dość szeroki asortyment Benro ma Fotoforma (http://www.fotoforma.pl/)

Dziękuję za informację. Prawdopodobnie będę w przyszłym miesiącu. :-D

Martix
29-01-2009, 09:49
Oni mają sklep w sieci więc nie trzeba ruszać się z domu. W Gdańsku nikt nie sprowadza Benro?

marekm
29-01-2009, 09:56
Oni mają sklep w sieci więc nie trzeba ruszać się z domu. W Gdańsku nikt nie sprowadza Benro?

Po sieci to ja sobie chodzę, ale czasami trzeba wziąć do ręki i pomacać. :-D

Foto-Net (http://www.foto-net.pl/sklep/) sprzedaje Benro, ale nie mają modeli, które mnie interesują.