PDA

Zobacz pełną wersję : Mała, budżetowa drukarka foto



adrian
25-01-2009, 11:15
Zostałem poproszony o doradzenie drukarki do zdjęć kolorowych w formacie 10x15 lub 15x21.
Priorytetem jest cena (do 500zł) i koszty eksploatacji.

Kompletnie nie mam doświadczenia w tej materii. Słyszałem dużo dobrego o Epsonach, jednak te, które widziałem kosztowały sporo (1500zł i więcej). Które firmy i modele są godne polecenia?

Pershing
25-01-2009, 11:48
Do formatu A4 myślę, że najlepszy wybór na obecną chwilę w granicy 500 zł to Epson Stylus photo R285. Wydruki rewelka jak pracujesz na oryginalnych tuszach i papierach epsona to jakość masz w/g mnie lepszą niż z labu. Z bw słabiej sobie radzi, ale jeśli chcesz kolor i format nie przekroczy a4 to z czystym sumieniem polecam. Napewno się nie zawiedziesz.

adrian
26-01-2009, 08:42
Dzięki za odpowiedź Pershing. Ktoś jeszcze miał kontakt z tą drukarką?

Maciex
26-01-2009, 10:59
Mam poprzedni model z tej serii i jak na swoją cenę - rewelacja- ludzie pytają gdzie takie dobre odbitki robią, bo jakość na dobrym papierze Epsona rzeczywiście przebija standardowe odbitki w zwykłym labie (ich cena niestety też, opłaca się za to robić A4). Jedyna wada - szybkie zużywanie tuszu, ale to chyba standard nie tylko w tym modelu.
Także śmiało możesz brać i również mogę Ci ją szczerze polecić.

124miko
26-01-2009, 12:49
Epson R285. Mam - polecam. Co prawda drukowałem głownie 10X15, ale dla mnie nie do odróżnienia w por. z labem.

adrian
26-01-2009, 15:58
Ok, ok. Jeszcze jedno pytanie ;-)

Ile odbitek można wydrukować na komplecie tuszy? Wiem, że w tej drukarce wymienia się je pojedyńczo, chciałbym jednak wiedzieć orientacyjnie ile odbitek można zrobić i czy ewentualnie jest coś tańszego w eksploatacji w podobnej cenie?

mmmak
26-01-2009, 16:26
Ok, ok. Jeszcze jedno pytanie ;-)

Ile odbitek można wydrukować na komplecie tuszy? Wiem, że w tej drukarce wymienia się je pojedyńczo, chciałbym jednak wiedzieć orientacyjnie ile odbitek można zrobić i czy ewentualnie jest coś tańszego w eksploatacji w podobnej cenie?

na ten temat było wiele wiec poszukaj. nie da sie ocenic ile wyjdzie wydrukow.
jesli tanszego to na pewno gorszego. epson nie ma sobie rownych

Pershing
26-01-2009, 16:28
Trudno to jakoś sprecyzować bo zdjęcie zdjęciu nie równe, zużycie kolorów jest w miarę równomierne, ale mogę powiedzieć że do wymiany pierwszego tuszu wydrukowałem coś koło 100 szt formatu 10x15. jeżeli zamierzasz dużo drukować to zainteresuj się systemem stałego zasilania CISS, ewentualnie zamiennikami tuszy - u sprawdzonego sprzedawcy na aalegro komplet w cenie 55 zł ostatnio.

Maciex
26-01-2009, 17:22
co do tuszy to najśmieszniejsze jest, że potrafi się np ciągle jeden kolor zużywać (no niby po to są)- przestałem zamawiać w pakietach, bo niektórych kolorów mi zostało już po kilka, a nieszczęsnego T806 ciągle brakuje (on chyba bierze spory udział w oddawanie koloru skóry, tak mi się wydaje a u mnie to częsty motyw, pewnie jak ktoś dużo widoczków robi to się niebieski wciąż kończy). Tego więc nie da się przewidzieć dokładnie.
Zdjęć można zrobić sporo małych 10x15 (paczka papieru na komplet tuszy spokojnie powinna wystarczyć) ale na te duże zdjęcia (a te dopiero potrafią wyglądać..) idzie znacznie więcej..ale tu właśnie dopiero wychodzi taniej niż w labie.

adrian
27-01-2009, 08:49
Super! Dzięki za odpowiedź :)

Pershing - jak się sprawują zamienniki? Czytając fora można się natknąć na nie najlepsze opinie odnośnie jakości druku jak i stwierdzenia, że zamiennikiem można sobie wykończyć drukarkę...

Pershing
27-01-2009, 14:20
Szczerze mówiąc jeszcze nie drukowałem na zamiennikach, wykończyłem narazie dwa komplety oryginałów i kończę trzeci. Narazie drukuję tylko dla siebie więc nie jest tego aż tak wiele żeby przedkładać ilość nad jakość. Czytałem jedynie na jedym mądrym forum, że na allegro jest sprzedawca który jest sprawdzony i jego zamienniki sprawują się b.dobrze. Myślę, że z ciekawości spróbuję tych tuszy przy najbliższej okazji. A co do zajechania drukarki cóż pewnie jak w zamienniku jest 10% tuszu a 90% innej cieczy to wszystko jest możliwe. Z opini krążacych po sieci tusze Lysona też podobno dają radę

adrian
27-01-2009, 16:19
Dzięki piękne :)

marszull
29-01-2009, 01:01
zamienniki to nie jest dobry pomysl do tej drukarki
lepszy to stale zasilanie i do tego profile do czesto uzywanych papierow
co do stalego zasilania to gdzie tu na forum byly takie watki