PDA

Zobacz pełną wersję : W temacie MACRO



<| MICHAŁ |>
26-01-2005, 23:25
Hejka

Zainspirowany poczynaniami konkurencji spod znaku C:

http://www.stopa.cso.pl/technika/index.html

Gdzie szczegolnie polecam dzial:
- stare sprzęta
- ostatni zestaw

Postanowilem sam sobie cos podobnego sklecic, a powyzszy link zamieszczam w celach edukacyjnych, bo moze i ktos inny postanowi skorzystac :)

pozdrawiam

Michal

maroo
27-01-2005, 00:08
Zestaw konkretny.

ALF
27-01-2005, 00:45
podobał mi się ten przedłużacz lampy :mrgreen:

<| MICHAŁ |>
27-01-2005, 10:14
Alfik,
Ty sie nie nabijaj - to wbrew pierwszemu wrazeniu jest fajne rozwiazanie - tak mi sie wydaje - teraz jeszcze nie sprawdzilem w praktyce, ale w weekend sobie takie cudo zmajstruje...
Tym bardziej mnie to ciekawi, ze wlasnie kupilem zestaw pierscieni - 12,24,36mm - bede mial je jutro i juz sie doczekac nie moge :) eksperymentowac bede w weekend - wprawdzeie robactwo wyzdychalo w zime, ale moze cos innego wymysle.... :wink:
pozdr
Michal

adik
28-01-2005, 00:02
Nie no maniak..........NIemialbym serca lepic takiego zestawu...On chyba z tym niechodzi???

ALF
28-01-2005, 02:02
Alfik,
Ty sie nie nabijaj
pozdr
Michal

ja się nie nabijam...to taki bardzo szeroki uśmiech :mrgreen:
też myślę nad jakimś oświetleniem do makro...

<| MICHAŁ |>
28-01-2005, 08:15
moj expander do lampy juz schnie :)
jest dokladnie wg projektu zrobiony, a co! Tym bardziej sie ciesz, ze dzisiaj komplecik pierscionkow odbieram (okazyjnie kupilem)
juz jutro pierwsze fotki strzele :D
pzdrawiam
Michal

pjfox
28-01-2005, 11:28
i zrób fotki zestawu (-:

JaW
29-01-2005, 21:31
To nie makro tylko fotografia mikroskopowo-laboratoryjna. Nie pociagaly mnie nigdy takie zabawki... Owszem, mozna zrobic sobie taki zestaw i robic zblizenie mordki pasikonika oslepionego lampa blyskowa - ale po co? Dla mnie makrofotografia to łąka w wiosenny dzień lub letni poranek, to czekanie na slonce, podkradanie sie do motylka, dobór tła, ocena swiatła, walka o jak najkrotszy czas migawki... To oddychanie czystym powietrzem, to zapachy, widoki, wrazenia...
Jednak zycze powodzenia w konstruowaniu zestawu i jak najlepszych fotek w skali 10:1 :)

<| MICHAŁ |>
03-02-2005, 21:31
pozwolisz ze nie skomentuje
a pewnie makro robisz standardem bezposrednio podpietym do body. Najpierw trzeba sobie skompletowac sprzet, a dopiero pozniej wyruszac na bezkrwawe lowy.
mnie "zwykle macro" juz przestalo pociagac.
BTW. mikroskop tez mam...
pozdr.
Michal

ovserwator
03-02-2005, 22:20
Mikie, tam pod podpisam jest taka malutka ikonka z napisem WWW. Warto czsem w nią kliknąć pod podpisem piszącego. Spróbuj to zrobić w wypadku JaW. Przekonasz się, że nie do końca masz rację.

<| MICHAŁ |>
03-02-2005, 22:25
bylem tam i dlatego sie nie zgadzam z tym co napisal JaW.
on tez uzywa sprzetu macro i powinien dobrze sobie zdawac sprawe z tego, ze przy takim zestawie, gdzie GO przy f<10 jest bliska zeru musze miec dodatkowe zrodlo swiatla, i taki zestaw jest do tego niezbedny.
dla niego macro to motylek, a dla mnie macro to glowka motylka :)
pozdr
Michal

JaW
03-02-2005, 23:28
Czegos tu nie rozumiem :)
Wyrazilem moj osobisty poglad na makrofotografie, ktory chyba moge posiadac, prawda? Napisalem co mi sie podoba, co mniej sie podoba i zyczyłem Mikie 001 powodzenia - czyz nie tak? :) Moj post miał za zadanie dac moze nieco do myslenia tym, ktorzy w pogoni za zabawkami i powiekszeniami gubią piekno makrofotografii, nie zwracaja uwagi na swiatlo, kompozycje, kadr itp. Jednak jesli ktos sie juz zdecyduje isc na łąke z mikroskopem elektronowym - niech sie dobrze bawi, jego sprawa, jego gust, ani myślę potępiać - tolerancja przede wszystkim, panowie :)

<| MICHAŁ |>
03-02-2005, 23:50
:D
od razu mi lepiej.

JaW
03-02-2005, 23:57
:D
od razu mi lepiej.
:D
Ze mnie pokojowo i tolerancyjnie nastawiony osobnik, wiec prosze mnie na przyszlosc nie napadac podejrzewajac o wredne intencje...

tellerka
30-03-2005, 13:18
Dla mnie makrofotografia to łąka w wiosenny dzień lub letni poranek, to czekanie na slonce, podkradanie sie do motylka, dobór tła, ocena swiatła, walka o jak najkrotszy czas migawki... To oddychanie czystym powietrzem, to zapachy, widoki, wrazenia...

I to jest to! Dla takich chwil warto żyć.
Pozdrawiam sprzętowców :)

JaW
30-03-2005, 14:21
I to jest to! Dla takich chwil warto żyć.
Nio, bo zycie piekne jest :D

ALF
30-03-2005, 17:43
Pozdrawiam sprzętowców :)

przyłączam się do pozdrowień :wink:

turbo
30-03-2005, 20:49
:shock: no to chwile mi zeszło rozszyfrowanie co do czego :) te zwierzaczki się nie boją takiego sprzęta :roll:

Mikie_001, koniecznie pochwal się wynikami ! - życzę powodzenia

ILFORDZIAK
03-04-2005, 00:28
Sprzęcik fajny i dobrze pomyślany (sam miałem coś podobnego kiedyś w głowie).
Ale panowie spod znaku C. niech się męczą.
My mamy (a ja mam zamiar mieć) SB-29s - prosto, zgrabinie, drogo.

A ja mam podobny miech tylko nie dopasowany do systemu nikona.

<| MICHAŁ |>
03-04-2005, 00:48
Mikie_001, koniecznie pochwal się wynikami ! - życzę powodzenia

Szukaj w dziale przyroda postow otwartych przeze mnie.
Jak cos wrzucam to 90% to macro z takiego ustrojstwa