PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest robione prośba o tutka



kotikotikoti
23-01-2009, 23:52
Prosze moze ktos zna metode lub linka do tutka jak robiony jest efekt na tej fotce chodzi mi o te molo efekt uzyskany na tym drewniehttp://www.picturesocial.com/photo/photo/show?id=1483478:Photo:246069 moze to nie jest dobry przykład ale chodzi mi o efekty uzyskane na drewnie tego pomostu

mishieck
24-01-2009, 00:39
HDR, do tego kiepski.

marbed
24-01-2009, 00:59
katastrofalny HDR radzę zapomnieć o takim efekcie i "odpodobać" go sobie.
A i poczytać na necie o poprawnej technice HDR ale o poprawnej a nie o oczojebnym pseudo HDR

iya
24-01-2009, 01:28
No dobra Guys, poza określeniami "oczojebny" może coś dokładniej. Co jest nie tak?

marbed
24-01-2009, 02:06
ale o co Ci chodzi? Było tu parę wątków o HDR polecam poczytać i polecam nie używać Photomatixa bo w standardowych ustawieniach daje takie właśnie "oczojebne" fotki o niby dużej rozpiętości tonalnej ale masakrowanych i cuchnących akwarelą. Wpisz w naszą wyszukiwarkę HDR

autograf
24-01-2009, 02:28
Osobiście polecam ten wątek: http://nikon.org.pl/showthread.php?t=75379

Przyznam, że to jedna z moich ulubionych lektur :)

Seeker
24-01-2009, 14:23
"HDR, do tego kiepski."

"katastrofalny HDR"

Ani jedno, ani drugie, bo to ŻADEN HDR.

jabu66
24-01-2009, 15:31
Prosze moze ktos zna metode lub linka do tutka jak robiony jest efekt na tej fotce chodzi mi o te molo efekt uzyskany na tym drewniehttp://www.picturesocial.com/photo/photo/show?id=1483478:Photo:246069 moze to nie jest dobry przykład ale chodzi mi o efekty uzyskane na drewnie tego pomostu

Witam.
I jak ? Dowiedziałeś się czegokolwiek z wypowiedzi moich poprzedników ?
(w istocie nie mieli nic do powiedzenia , więc po co zabierali głos , w dodatku stosując "wyszukane" słownictwo).
Szczerze współczuję .

marbed
24-01-2009, 22:07
Witam.
I jak ? Dowiedziałeś się czegokolwiek z wypowiedzi moich poprzedników ?
(w istocie nie mieli nic do powiedzenia , więc po co zabierali głos , w dodatku stosując "wyszukane" słownictwo).
Szczerze współczuję .
Merytoryczna zawartość Twojego posta rozwala na łopatki. Przynajmniej wyraziłem jak i moi poprzednicy tak i następcy zdanie na temat fotki-techniki. Natomiast to co napisałeś można było autorowi wątku na PM wysłać a tak to tylko licznik sobie nabiłeś to dopiero żenua.com.pl

jabu66
24-01-2009, 22:53
Merytoryczna zawartość Twojego posta rozwala na łopatki. Przynajmniej wyraziłem jak i moi poprzednicy tak i następcy zdanie na temat fotki-techniki. Natomiast to co napisałeś można było autorowi wątku na PM wysłać a tak to tylko licznik sobie nabiłeś to dopiero żenua.com.pl

Autor postu prosił o informacje na temat sposobu wykonania , a nie o opinię , czy przytoczony przykład jest
"oczoj...." czy też nie . Zdjęcie po prostu mu się spodobało , a to już rzecz gustu i jego święte prawo .
Zauważ , że to jego pierwsze zadane na forum pytanie (tak myślę) , i od razu otrzymał
merytoryczną , wyczerpującą i zachęcającą do "powrotów" odpowiedź , a raczej cały szereg .
A co do licznika , o ile jest taka możliwość , to skasuj mój do zera . Akurat ten aspekt uczestnictwa w forum nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

marbed
25-01-2009, 00:34
Ależ dostał autor odpowiedź na pytanie jak uzyskać taki efekt! Nie czytasz ze zrozumieniem? Dostał też bonusa w postaci opinii o efekcie i sugestię aby być ostrożnym w używaniu tegoż. Adwokatem jesteś kolegi kotikotikoti ?

jabu66
25-01-2009, 12:27
Ależ dostał autor odpowiedź na pytanie jak uzyskać taki efekt! Nie czytasz ze zrozumieniem? Dostał też bonusa w postaci opinii o efekcie i sugestię aby być ostrożnym w używaniu tegoż. Adwokatem jesteś kolegi kotikotikoti ?

"licznik wciąż pracuje..."

Adwokatem nie jestem , ale :

"chamstwu i drobnomieszczaństwu należy się przeciwstawić siłom i godnościom osobistom"

(cytat z pewnego kabaretu)

Pozdrawiam. jabu66.

bogdi64
26-01-2009, 00:09
osobiście używam - DYNAMIC PHOTO HDR - starszą wersję bezpłatną zciągniętą z netu i dzięki takiemu programowi możesz uzyskiwać tego i podobnego typu efekty, czyli powiększyć rozpiętość tonalną zdjęć lub w ekstremalnych ustawieniach dochodząc do wyglądu grafik o dużej dramaturgii - tak to określają w tym programie - życzę miłej zabawy i eksperymentowania, do którego na pewno przyda się solidny statyw
ps: dołączyłem dwa przykłady robione tym programikiem
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64/RNeRNistePamiTajOIUszanujPRAWAAUTORSKIE#5295359595 846894194
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64/RNeRNistePamiTajOIUszanujPRAWAAUTORSKIE#5295359694 494277474

tasior3006
31-01-2009, 03:56
Ależ dostał autor odpowiedź na pytanie jak uzyskać taki efekt! Nie czytasz ze zrozumieniem? Dostał też bonusa w postaci opinii o efekcie i sugestię aby być ostrożnym w używaniu tegoż. Adwokatem jesteś kolegi kotikotikoti ?

To bardzo smutne. Baaardzo. Czytam czasami to forum i pewnie jak kolega „kotikotikoti” widzę że często „bardzo mądrzy” koledzy, bardzo dużo piszący, dają takie odpowiedzi, jakby już wszystkie rozumy zjedli, a taki ... jak ja czy Ty, ponieważ śmiałeś zapytać, zamiast najpierw grzecznie przeczytać całe!!! forum, jesteś takim wrogiem, „jakbyś im rodziny patelnią wybił, co do nogi !” (To też z kabaretu) .
Ja nie jestem tak mądry jak kolega „marbed z kina z Lublina” i pewnie chętnie tak jak Ty, coś więcej się dowiedział o tym HDR. Nie zrażaj się odpowiedziami kolegi „m” z Lublina (i innych), których wiele znajdziesz w wielu, bardzo wielu wątkach. Piszą duuużo postów, ale z których ultra mało informacji dostaniesz, jeśli w ogóle zrozumiesz te ich „mądre” wywody .
Są też (i na szczęście) inni na tym forum, mniej „mądrzy”, bardziej zwyczajni, ale za to przynajmniej Oni coś Ci pomogą. I dla tego tu czasem zaglądam. Wielkie dzięki kolegom „autograf” i „bogdi64” za pomoc. A koledze „jabu66” za zabranie głosu i niezły cytat, ten z kabaretu.
P.S.
Przepraszam za styl i być może błędy, ale proszę mi wierzyć, język polski, nawet po wielu latach używania jest bardzo trudnym językiem.