PDA

Zobacz pełną wersję : Photoscape



ZgReDoL
23-01-2009, 12:26
Witam!. Mam prośbe do kolegow uzywających programu photoscape. Potrzebuje porady jak obrabiac RAW-y w tym programie. Chodzi mi dokładnie o kolejnosc zadan, jakie sie wykonuje. Czyli, ostrosc, nasycenie, kontrast, balans bieli itp, itd., ewentualnie przyblizone parametry. A moze ktos zna linki do tutoriali tego programu, bo ja pomimo poszukiwan nic takowego nie znalazlem. Z gory dziekuje za pomoc.

6868
23-01-2009, 13:01
chociaz sam tego nie uzywam to tak z ciekawosci kliknelem w goo.. "Photoscape tutorial" -
myslalem ze z wynikami bedzie gorzej :)

KLIK (http://www.google.de/search?q=Photoscape+tutorial&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:de:official&client=firefox-a)
pozdrawiam

ZgReDoL
23-01-2009, 13:24
Ok ja tez tak zrobilem, ale jak widzisz, 99% to wersje "zagramaniczne', a u mnie z jezykami to slabo, po drugie, z normalna zabawa obróbkowa(ramki, filtry itp) jakos sobie radze, ale chodzi mi o dobra prace nad RAW-ami, tak aby bylo to zgodne ze sztuka opracowywania zdjec. Ale dzieki za poswieenie czasu.

pixel-x
26-01-2009, 19:51
Używam PhotoScape 3.3 PL i z tego co mi wiadomo plików RAW czy NEF nie obsługuje.Owszem można przekonwertować NEF-a do Jpega i dopiero ten obrabiać.Ikonka obok znaku zapytania na str. głównej programu-opcja skojarzenia i tam są rozszerzenia jakie progr.obsługuje po zaznaczeniu.Pytaj pomogę jak będę umiał.