PDA

Zobacz pełną wersję : [pytania] Ogrodzieniec



Piotrek Charchuła
22-01-2009, 21:22
Witam, postanowiłem sie tam dostać z dziewczyną w ferie. Czy mógł by ktoś mi powiedzieć czy da sie tam dojechać pociągiem z Katowic, czy jest tam co zjeść i ogólnie jakieś rady odnośnie tego miejsca od osób które tam były ?

pawel
22-01-2009, 21:34
Na pewno można dostać się pociągiem z Katowic bezpośrednio do Zawiercia, a do Ogrodzieńca z Zawiercia PKSem (czy PKP też - nie wiem). Warto dowiedzieć się przed przyjazdem, czy zamek będzie w ogóle czynny. Ja w Ogrodzieńcu byłem zawsze przejazdem i czasem zamek był zamknięty dla zwiedzających.

pebees
22-01-2009, 21:37
Teraz jest nieczynny, poczytaj sobie http://www.zamek-ogrodzieniec.pl/index1.php?go=aktualnosci&id=98

Piotrek Charchuła
23-01-2009, 09:06
A myślicie ze jest sens przyjechać tam gdy zamek jest zamknięty by po fotografować go tylko z zewnątrz ?

pebees
23-01-2009, 09:09
Jeśli będziesz w pobliżu, to czemu nie :)

samek
23-01-2009, 11:24
A myślicie ze jest sens przyjechać tam gdy zamek jest zamknięty by po fotografować go tylko z zewnątrz ?

Jest sens. Możesz cały teren wygodnie obejść mając miejsca do różnych ujęć foto.

rabijki
23-01-2009, 11:29
mz z zewnatrz ciekawszy niz z wewnatrz - jak wiekszosc ruin
olo

mmmak
25-01-2009, 17:50
zdecydowanie jest po co jechac. Zamek otaczaja skłay w które wkomponowany jest mur. tam własnie porobisz zdjecia zamku, spokojnie da sie rozłozyc statyw. Mozesz wejsc takze na pobliskie "Cimy" - takze fajny widok na zamek.
Na przeciwko zamku na górze Birów w tamtym roku powstał odbudowany drewniany gród. Niestety wszystko to o tej porze roku jest zamkniete ale bez problemu mozna dostac sie do srodka poprzez mury.