PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najwygodniej przenosić statyw (model: Manfrotto 055XPROB + 486rc2)



wizualis
22-01-2009, 19:08
Witam wszystkich,

Ciekawy jestem jak przenosicie swoje statywy.
Czy używacie futerału, pasów itp?
Prosiłbym abyście umieszczali tu swoje sposoby oraz dokładne modele, gdyż tworzę ten post, aby dokonać właściwego wyboru podczas zakupu. Dla informacji dodatkowej - statyw raczej będzie dojeżdżał na miejsce autem, ale nie wykluczone są i dłuższe piesze wyprawy krajoznawcze.

ArtX
22-01-2009, 19:23
ja biore pasek od futeralu do 70-200, przypinam w miejscu zaczepu do obciazenia oraz przywiazuje przy glowicy i na ramie : )

pinio
22-01-2009, 19:34
Mam trochę mniejszego brata (190XPROB). Kiedyś myślałem o zakupie czegoś takiego: http://www.pstryk.pl/details:5450/manfrotto+401n+quick+action+strap , jednak nigdzie nie mogłem znaleźć w sklepie na półce więc zakupiłem zwykły pasek typu: http://www.pstryk.pl/details:5444/manfrotto+102+long+strap (modelu dokładnie nie pamiętam).
Gdy idę niedaleko z torbą, to trzymam po prostu w ręce. Na dłuższe łażenie przerzucam ukośnie przez plecy.
Gdy maszeruję z plecaczkiem, dopinam do niego - mam specjalne miejsce na statyw, choć w modelu posiadanego plecaczka(CompuTrekker AW) mocowanie i wygoda korzystania z niego nie jest jego mocną stroną.

slawoj
22-01-2009, 19:55
Kup sobie pasek skórzany do broni myśliwskiej.
Jeden koniec obwiązujesz dookoła "szyi statywu" (miejscu połączenia trójnoga z głowicą), a drugim końcem związujesz nogi od dołu (pomiędzy śrubami).
Solidne i tanie rozwiązanie.

ray_knox
22-01-2009, 19:56
ja z kolei do transportu 055PRO używam torby http://www.pstryk.pl/details:5145/manfrotto+mbag+80+unpadded+tripod+bag , dodatkowo do statywu mam przypięty pasek http://www.pstryk.pl/details:5451/manfrotto+458hl+hang+a+long+strap do przenoszenia na krótkich dystansach.

yaqb
22-01-2009, 20:02
ja z kolei do transportu 055PRO używam torby http://www.pstryk.pl/details:5145/manfrotto+mbag+80+unpadded+tripod+bag , dodatkowo do statywu mam przypięty pasek http://www.pstryk.pl/details:5451/manfrotto+458hl+hang+a+long+strap do przenoszenia na krótkich dystansach.

kupiłem kiedyś powyższą torbę i użyłem jej tylko raz do przenoszenia tego statywu. To był pierwszy i ostatni raz (torba leży teraz gdzieś w czeluściach piwnicy).
Kupiłem taki pasek http://imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=598 i do dnia dzisiejszego noszę ten statyw na tym pasku i nie narzekam :)

darkiz
22-01-2009, 22:28
Kupilem cos takiego: http://www.allegro.pl/item531972201_pokrowiec_na_statyw_fotograficzny_dl _75cm_nowy.html - super wygodny i do tego tani...

marekm
22-01-2009, 23:48
Mam pokrowiec Goldphoto (http://www.allegro.pl/item533246853_profesjonalny_pokrowiec_goldphoto_na _statywy_72x13.html) - jest OK do samochodu, ale kiedy chodzę statyw wolę nosić na pasku (http://www.pstryk.pl/details:5451/manfrotto+458hl+hang+a+long+strap)

Przed chwilą zamówiłem pasek neoprenowy (http://www.allegro.pl/item528431687_pasek_neoprenowy_do_noszenia_statywu _aircell.html) - powinien być jeszcze wygodniejszy. :)

ray_knox
22-01-2009, 23:50
kupiłem kiedyś powyższą torbę i użyłem jej tylko raz do przenoszenia tego statywu. To był pierwszy i ostatni raz (torba leży teraz gdzieś w czeluściach piwnicy).

a ja nie narzekam, dla mnie jest jak najbardziej ok;)

wizualis
23-01-2009, 13:02
super, dzięki za podpowiedź, jak na razie przekonuję się do paska Manfrotto 102 Long Strap lub też pasek neoprenowy - MarkuM, jak dojdzie napisz czy spełnia on Twoje oczekiwania, ciekawi mnie też ten przedmiot Manfrotto 401N Quick Action Strap, z tym że nikt jak na razie nie opisał jego funkcjonalności

kymaj
23-01-2009, 14:37
ja zamiast tego paska http://www.pstryk.pl/details:5451/manfrotto+458hl+hang+a+long+strap lapie za odchyloną racicę :D statywu :), w razie czego mogę sie bronić przed napadem eheh

yaqb
26-01-2009, 07:53
a ja nie narzekam, dla mnie jest jak najbardziej ok;)

Rozumiem, ale dla mnieta torba zajmuje za dużo miejsca, jak gdzieś jadę, niż sam statyw z głowica. I dlatego odstawiłem ją na bok.
A pojemna jest bo bez problemu mieściłem tam statyw o którym mowa w temacie wraz z głowicą Manfrotto 405 PRO (a ona do małych nie należy).

dko
26-01-2009, 10:10
dwie sytuacje:
1.wiem że będzie potrzebny za pare godzin, wtedy torba lub zdecydowanie wygodniej plecak
2.jak już jest potrzebny po wyjęciu z torby/plecaka dalsze przenoszenie za jedna z nóg :)...zdecydowanie najszybsze i najwygodniejsze !!!!

Loocas
28-01-2009, 15:33
Rozumiem, ale dla mnieta torba zajmuje za dużo miejsca, jak gdzieś jadę, niż sam statyw z głowica. I dlatego odstawiłem ją na bok.
A pojemna jest bo bez problemu mieściłem tam statyw o którym mowa w temacie wraz z głowicą Manfrotto 405 PRO (a ona do małych nie należy).

yaqb, a jaką torbę używasz do tej kombinacji statyw + głowica. Udało Ci się upchać do MBAG90P czy może do MBAG100P. No chyba, że masz jeszcze inną torbę??

W tabeli dla tej kombinacji nie przewidują chyba żadnej torby:
http://www.pstryk.pl/details:5145/manfrotto+mbag+80+unpadded+tripod+bag

Loocas
13-02-2009, 11:48
Aż tak trudne pytanie, czy aż tak trudno odpowiedzieć???

graf
13-02-2009, 11:57
Mój M 055Xpro + 808rc4 noszę w mbag80. Zdecydowanie wygodnie i bezpiecznie. Niestety wymaga trochę zachodu przy pakowaniu.

marekm
13-02-2009, 12:08
...MarkuM, jak dojdzie napisz czy spełnia on Twoje oczekiwania....

Pasek odebrałem dopiero wczoraj (urlop). Jest solidny, elastyczny i obszerny. Nie miałem okazji testować, ale do ciężkiego zestawu będzie, moim zdaniem, dużo lepszy niż ten (http://www.pstryk.pl/details:5451/manfrotto+458hl+hang+a+long+strap) pasek.

wasilewskipiotr
15-02-2009, 02:47
najlepiej za pomoca sluzacego :D

marekm
15-02-2009, 11:35
najlepiej za pomoca sluzacego :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/clap.gif?t=1234690234)