PDA

Zobacz pełną wersję : Benro - głowice kulowe vs 3d



Martix
22-01-2009, 10:43
Czy ktoś używał tego typu głowic w szczególności tą B-1? Jak jest z trwałości i funkcjonalnością w porównaniu do średniej klasy głowic 3d. Czy łatwo się nią operuje? Czy trzeba używać dużej siły by aparat był zamontowany stabilnie?

Gdzieś wyczytałem że łatwo taką głowicę "przekręcić".

baqers
22-01-2009, 14:48
Ja mam 3D benro bodajże BH-0 Całkiem przyjemna, ale rzeczywiście ,czasem się chce rozkręcić. :-)

mini21
22-01-2009, 15:18
Ja mam BH-2.
Czasem bywa, że głowica się odkręca od statywu, ale jak się mocno przykręci, zdarza się to rzadko.

Martix
22-01-2009, 17:02
Miałem na myśli przekręcenie gwintu. Na jednym z angielskojęzycznych forów ktoś o tym pisał tylko nie wiem czy chodziło o element mocujący od statywu czy może którąś z gałek. Może akurat trafił wadliwy egzemplarz choć w sumie aluminium jest dość miękkie i wszystko jest możliwe.

Rozumiem ze nie ma problemu ze stabilnym, dokładnym ustawieniem sprzętu?

marekm
22-01-2009, 20:32
Tu (http://www.tomwebsterphoto.com/Essays/Benro/benroks2.htm) masz trochę informacji na temat budowy głowicy KS-2.

Martix
22-01-2009, 21:55
No to się zmartwiłem. Najgorsze jest to że pośpieszyłem się i zamówiłem już B-1 i statyw węglowy o którym wspominałeś. Teraz zastanawiam się czy nie anulować zamówienia. Bo jeśli jakość tej B-1 i statywu jest podobna do tej głowicy z recenzji to klapa. :(
Niby napisali ze dokonali zmian w najnowszych głowicach zgodnie ze wskazówkami użytkowników ale nie chciałbym być osobą która testuje czy im się udało.

marekm
22-01-2009, 22:20
Nie przejmowałbym się za bardzo. O każdym produkcie można coś złego napisać.

Martix
22-01-2009, 22:40
Jakby ten zestaw kosztował 150zł to bym się nie przejmował ale on kosztuje prawie 10x więcej. Przy tak wysokiej cenie wymagania też są wysokie.

Martix
23-01-2009, 12:22
Jednak zmieniam głowicę, za mało jest info w Sieci o tych nowych B-1 a nie lubię kupować kota w worku.
Co sadzicie o tych. Oczywiście mają być do C-268m8.

Giottos MH 1300-621 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt21328-g%B3owica-kulowa-Giottos-MH-1300-621.html)


Giottos MH 1301-656 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt16892-g%B3owica-kulowa-Giottos-MH-1301-656.html)


Manfrotto 488RC4 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt12730-g%B3owica-kulowa-Manfrotto-488RC4.html)

Czy tej ostatniej płytka nie bedzie za duża na d200? Szkoda że nie ma zdjęcia w sieci z aparatem.


Tak naprawdę najchętniej kupiłbym 3d np taką (http://www.allegro.pl/item536102544_manfrotto_glowica_808rc4_do_8_kg_f_v at_od_fripers.html)

Tylko ta waga i wymiary zniechęcają

Bo chyba ciągłe odkręcanie od statywu i przykręcanie odpada? Zniszczy się gwint w głowicy i statywie. Wiec raczej powinno się kupić coś na stałe prawda?

marekm
23-01-2009, 12:43
Miałem Manfrotto 488RC2 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt12729-g%C5%82owica-kulowa-Manfrotto-488RC2.html) i byłem z niej zadowolony, ale kupiłem w USA (on-line) Giottos MH 1300-657 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt16891-g%C5%82owica-kulowa-Giottos-MH-1300-657.html) i jestem jeszcze bardziej zadowolony.

Głowica jest doskonale wykonana, materiały sprawiają wrażenie wysokiej jakości, łatwo i precyzyjnie się z nią pracuje. U mnie zamontowana jest na statywie Manfrotto 055MF3 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt12766-statyw-Manfrotto-055MF3.html)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i67.photobucket.com/albums/h310/Marek_M/PAS_2077.jpg?t=1232707062)

Martix
23-01-2009, 14:39
Czy pokrętło z boku z poziomicą jest również elementem mocującym szybkozłączkę?

Które rozwiązanie jest pewniejsze i wygodniejsze?
Takie pokrętło w 657

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.giottos.com/Products/MH-3/KZB_L.jpg)

czy zatrzask jak w modelu MH 1300-621C (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt21328-g%B3owica-kulowa-Giottos-MH-1300-621.html)?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.giottos.com/Products/MH-3/KZBA_L.jpg)

Czy na d200 szybkozłączka nie będzie zbytnio odstawać tak jak na tej fotce czy to da się przesunąć? Jaką ma ona długość?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.giottos.com/Products/MH-3/JS1_L.jpg)



jakie ona ma wymiary? mocuj

marekm
23-01-2009, 14:45
Czy pokrętło z boku z poziomicą jest również elementem mocującym szybkozłączkę?...

Tak


...Które rozwiązanie jest pewniejsze? Takie pokrętło w 657 czy zatrzask jak w modelu MH 1300-621C (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt21328-g%B3owica-kulowa-Giottos-MH-1300-621.html)?...

Nie wiem. Szybkozłączka, jak sama nazwa wskazuje, może być nieco szybsza w użyciu.


...Czy na d200 szybkozłączka nie będzie zbytnio odstawać tak jak na tej fotce czy to da się przesunąć? Jaką ma ona długość?

jakie ona ma wymiary? mocuj

Nie, jeżeli zamocujesz ją wzdłuż aparatu. Wymiary ewentualnie po pracy, tzn. wieczorem.

kichu
23-01-2009, 15:39
Pytanie/sugestia, czy zamiast tych plytek firmowych nie dokupic uniwersalnej zlaczki oraz plytki (robionej pod konkretna puszke) w standardzie Arca Swiss.

marekm
23-01-2009, 16:01
Pytanie/sugestia, czy zamiast tych plytek firmowych nie dokupic uniwersalnej zlaczki oraz plytki (robionej pod konkretna puszke) w standardzie Arca Swiss.

Dobre pytanie. Pozostaje jedynie ustalenie gdzie to kupić.

Samą płytkę Giottos można u nas kupić (potrzebuję drugiej do tele), ale złączki z płytką już nie znalazłem.

Swoją drogą, o płytkach do konkretnych puszek nie słyszałem. :(

Martix
23-01-2009, 16:13
1. Jeszcze mam pytanie odnośnie średnicy gwintu mocowania głowicy na statywie C-268m8 i w samej głowicy. Czy gwinty będą pasować?
2. Jeszcze jest kwestia czy średnica głowicy nie będzie zbytnio odbiegać od średnicy mocowania na statywie. Niestety nie wiem jaka jest średnica tej podstawy mocującej statywu. Głowica ma 60mm szerokości ale czy to to samo co średnica?. Coś mi sie wydaje że będzie parę mm odstawać.

>czy zamiast tych plytek firmowych nie dokupic uniwersalnej zlaczki oraz plytki (robionej pod konkretna puszke) w standardzie Arca Swiss.
To niestety kolejny wydatek, wolałbym by od razu wszystko pasowało.

kichu
23-01-2009, 18:17
Swoją drogą, o płytkach do konkretnych puszek nie słyszałem. :(

Kirk, Markins, Really Right Stuff

Kazda z firm obok glowic kulowych (uznawanych za najlepsze tego typu) oferuje tez pelna palete
plytek zarobno do puszek jak i obiektywow, np. dla 70-200VR mozna kupic sama plytke przykrecana
na oryginalna stopke, albo cala stopke zrobiona juz pod mocowanie do statywu.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://reallyrightstuff.com/mmRRS/Images/full/BD700.gif)

Po prawej dedykowana stopka do 70-200 VR


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://reallyrightstuff.com/mmRRS/Images/full/LCF_v_L10_side.jpg)

Rozwiazanie ma tradycyjnie tylko jedna wade, do najtanszych nie nalezy.

Sporo plytek/zlaczek jest dostepnych tez w sklepie Speed Graphic. Tutaj zlaczka kompatybilna
z systemem Arca Swiss:

http://www.speedgraphic.co.uk/prod.asp?i=3985&1=Foba+Quick+Release+60mm

Standard mocowania o tyle fajny, ze ma charakter otwarty i rozwiazania poszczegolnych producentow
mozna swobodnie ze soba mieszac.

marekm
23-01-2009, 20:11
Płytka ma rozmiar 60 x 50 mm.

Martix
23-01-2009, 21:14
Dziękuję za pomoc. Wygląda na to że płytka będzie pasować, aparat w miejscu mocowania ma grubość troszkę ponad 5cm.
Statyw ma ponoć podwójny system mocowania (1/4 i 3/8 cala) więc każda głowica powinna pasować. Tak przynajmniej twierdzi sprzedawca.

Martix
24-01-2009, 14:43
Czy taką płytkę montuje się bezpośrednio do body?
http://www.markinsamerica.com/MA5/P200U.php
Ona zstępuje szybkozłączkę? Troszkę dziwne że to nie ma nawet kawałka korka czy gumy. Nie porysuje to sprzętu?

Rozumiem że taka płytka pasuje do złączki Markins a czy do takiej Giottos MH-1300-657 by pasowała? Jaką złączkę trzeba by było dokupić?
Taką ?
http://www.markinsamerica.com/MA5/QR-60.php

Czy w Polsce można coś takiego dostać ew za granicą ale interesowała by mnie tylko zapłata via paypal czy przelew.

Jaka jest przewaga takiej płytki zrobionej pod d200 nad np taką giottos 657 która jest na jednym ze zdjęć wyżej?

Mam monopod Velbon UP-4DX II (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt17027-Velbon-UP-4DX-II.html) Czy da się tak dobrać płytki by nie trzeba było jej zdejmować z aparatu i pasowała zarówno do głowicy monopodu jak i statywu?

kichu
24-01-2009, 15:05
Te plytke P200U przykrecasz na stale do body, jest to plytka w standardzie Arca Swiss. Aby mozna bylo
uzyc takiej plytki, przy statywie musisz miec glowice ze zlaczka rowniez w tym standardzie.

Idea mocowan Arca Swiss jest taka, ze produkty w tym standardzie mozna ze soba dowolnie laczyc,
czyli mozesz kupic plytke Markinsa, i polaczyc ja je zlaczka Kirka lub Really Right Stuff i vice versa.
A tak to Manfrotto robi swoje, Giotto robi swoje, jeszcze inna firma robi swoje.

Przewaga, poza otwartym standardem, umozliwiajacym dowolne zestawianie sprzetu z odpowiadajacych Ci
komponentow jest taka, ze plytki czy to pod korpus czy plytki/stopki pod obiektyw robione sa indywidualnie
pod konkretny sprzet, przez co maja dopasowane wymiary, sa dobrze spasowane, w sensie, wyprofilowane
pod konkretne body. Tak jak garnitur na miare. Najczesciej sa mniejsze, lzejsze, nie odstaja tak jak uniwersalne
plytki etc.

Zlacza Giotto, ktora dostajesz w pakiecie z glowica nie bedzie pasowala, musisz dokupic inna, chociazby
takiego Markinsa. Markinsa w Europie kupisz tu:

https://www.photoproshop.com/product_info.php/products_id/405?osCsid=da934bc8b28d7427a5fde5ddf38045f4

Tylko pytanie/sugestia czy biorac Glowice Giotto za 7 stow i wykladajac nastepne 3-4 stowy na zlaczke
nie lepiej od razu kupic glowice Markinsa ze zlaczka w komplecie (np. M10) i plytke. Finansowo wyjdzie podobnie, a mniej kombinowania.

Bo za zlaczke kupowana osobno Markins wola jak widac prawie 90 EURO, a roznica miedzy sama
glowica Markinsa ze zlaczka (np. M10) , a ta sama glowica bez zlaczki (np. M10-NQS) to 25 EURO.

Plytke do puszki w tych kalkulacjach pomijam, bo jesli bys sie decydowal na ten wariant i tak musisz ja kupic.

Martix
24-01-2009, 15:31
A dlaczego te płytki nie mają miękkiej powierzchni? Czy dobrze spasowana płytka nie powinna zarysować sprzętu? Zapewne chodzi o to by całość się nie rozkręcała prawda? Być może to jest dobre jak płytka siedzi na stałe, gorzej jak trzeba by było ją od czasu do czasu odkręcić.

Czyli rozumiem że taka płytka Markins nie będzie pasować pod mój monopod. Niestety tam jest głowica montowana na stałe :/

W sumie to ta płytka giottos nie wygląda źle może troszkę będzie odstawać a może i nie ale to chyba nie ujmie jej z funkcjonalności prawda? Ciekawe czy mocno siedzi po przykręceniu czy ma tendencje do odkręcania się od aparatu. Zapewne taka spasowana Markinsa siedzi lepiej.

Pozostaje jeszcze sprawa wagi głowic na korzyść Markinsa ale cena odstrasza. Zestaw Giottos jest o połowę tańszy (przy załozeniu że zostanie się przy zestawowych mocowaniach Giottos :) )

marekm
24-01-2009, 15:34
Sporo wiedzy się w tym wątku nagromadziło. :)

Szkoda tylko, że dopiero teraz, kiedy złotówka leży i kwiczy, zabraliśmy się za Markins'a. :( Rozważam zakup Q3T (https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/21_117/products_id/635?osCsid=da934bc8b28d7427a5fde5ddf38045f4), ale cena w Europie to 296 EUR, czyli ok. 1300 PLN plus PU200 (https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/27_92/products_id/400?osCsid=da934bc8b28d7427a5fde5ddf38045f4) za 220 PLN, czyli razem ok. 1520 PLN za samą głowicę. Dla porównania głowica Benro B-1 kosztuje 455 PLN.

Do tego statyw:


Gitzo GT1540T (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt16155-statyw-Gitzo-GT1540T.html) za 1990 PLN

lub


Benro C-268 M8 (http://www.fotorimex.pl/product.php/4113,pl,benro_travel_angel_c-268m8.htm) za 1030 PLN

i dziura w budżecie robi się nieznośna.

Pomijając rezygnację z zakupu (pewnie najlepsze wyjście) do rozpatrzenia są 4 kombinacje:


GT1540T & Q3T za 3510 PLN
C-268 M8 & Q3T za 2550 PLN
GT1540T & B-1 za 2445 PLN
C-268 M8 & B-1 za 1485 PLN

kichu
24-01-2009, 15:56
Szkoda tylko, że dopiero teraz, kiedy złotówka leży i kwiczy, zabraliśmy się za Markins'a

No wlasnie...

Jeszcze tylko taka uwaga do Twojej kalkulacji, zamiast 1540T, w sprzedazy jest nowszy model 1541T, ktory jest ponadto tanszy - 1589 (co nie znaczy, ze tani hihi)

http://www.pstryk.pl/details:7807/gitzo+gt1541t+traveler+carbon+tripod+w.+column

Co do zestawow, ktore wymieniles to moje zdanie jest takie, ze jesli szukac jakichs oszczednosci, to wolalbym tansze nogi, ale z Markinsem (do przemyslenia czy lepiej Q3 Traveler czy jednak zwykla Q3).
Jesli nie zamierzasz sie pakowac w egzotyczne dlugie tele, to takiego Markinsa kupujesz raz i temat dobrej glowicy kulowej masz zalatwiony na lata. Mozesz w miedzyczasie 10 razy zmieniac obiektywy, puszki, lampy, a ta glowica Ci to wszystko ladnie pociagnie. A Arca Swiss gwarantuje, ze jak Markins zbanczy, to jest jeszcze paru producentow, ktorzy beda robic odpowiednie plytki, nozki, stopki sie znajdzie etc.

edit

Zerknalem wlasnie i sporo jest Markinsow na ebayu, przy sprzyjajacych wiatrach i tax-free daloby rade zmiescic sie ponizej 1kPLN za glowice.

marekm
24-01-2009, 16:04
Test Gitzo GT1541T (http://www.cameralabs.com/forum/viewtopic.php?t=5526)

kichu
24-01-2009, 16:17
Tu tez i to z Q3 wlasnie. Polecam zarejestrowac sie, zeby obejrzec wszystkie fotki.

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=538298

Martix
24-01-2009, 17:10
Jak dostaniesz statyw to koniecznie podziel sie wrazeniami, bo tez by mnie ten model bardzo interesowal.

Natomiast kwestie glowicy radze jeszcze dokladnie przemyslec, vide to co walkujemy w drugim watku,
w moim odczuciu prawie kilogramowa glowice to statywu podroznego wydaje sie byc zaprzeczeniem
idei przenosnosci. Jak to mowia anglicy, overkill.
Z pewnością się podzielę. Jak jakość statywu będzie zadowalająca to może przeproszę się z Benro B-1 :)
Jest lekka, relatywnie tania (w porównaniu np do Markinsa) i jest w tym uniwersalnym standardzie. Chyba można by dokupić do niej w przyszłości ta płytkę P200U.
Ew poszukam taniej oferty Markinsa ale nie przewidziałem w budżecie takich wydatków na głowicę.

kichu
24-01-2009, 17:39
Benro B-1 wydaje sie byc ok, wyglada ze tak jak w przypadku statywow Benro czerpie z wlasciwych wzorcow i jesli nie ma problemow jakosciowych powinno dzialac wszystko cacy. No i B-1 ma plytki zgodne z Arca Swiss.

Nie zwrocilem uwagi, ze piszecie o B-1, caly czas wydawalo mi sie, ze rozmawiamy o Markinsie w kontekscie tamtego Giotto, ktory plytek AS nie uzywa.

Takze, drogi Martixie, wyglada na to, ze wystepujesz w roli naszego krolika doswiadczalnego :) :) :) lub tez zeby ladnie to nazwac pathfindera :D

Pozdrawiam

Martix
24-01-2009, 17:46
Właśnie o tą jakość się obawiam. Mam nadzieję że Benro nie okaże się droższe od Gitzo w końcowym rozliczeniu :)

kichu
24-01-2009, 17:52
recka glowicy z serii B - wrzucam bezposrednio bo wyciagnalem ja z cache google



Here's an initial first thoughts of the Benro B-3 head.

My Benro B-3 head has finally arrived. I was in the market for a replacement head (and eventually replacement legs) for my Manfrotto 190XB/804RC tripod, which has been great for using with my lighter lenses. However, having recently purchased a weighty Sigma 500mm lens, the entry to mid level combination was just not a strong enough for the heavy lens and camera and so I spent a little time looking for firstly an alternative head and eventually, I'll replace the legs when funds allow.
Benro B-3 head

Another requirement for my new head was that it was to be a ballhead. The Manfrotto 804RC uses separate thumbscrews for adjusting the tilt and rotation - one for front/back tilting, another for left/right and the final for rotating. In the field, it's a lot of time and work to accurately position the head to your requirement. You are also limited to how far forwards and backwards you can tilt the Manfrotto 804RC - only 30 degrees either way.

I was initially interested in a Kirk BH-1 but also looked at products from Really Right Stuff and Arca Swiss. These were all priced in the $350 and upwards bracket which was really out of my price range. I probably could have spent some time saving up for the Kirk or Arca Swiss heads but patience and the need for a new head sooner as opposed to later got the better of me, and having discovered a budget alternative in the way of the Benro head, I threw down $150 for their B-3 head.

Possibly taking on a risk, Benro has had mixed reviews and photographers have mixed opinions of the company. They're reputed to take products from other manufacturers and simply rebuild knock off versions. The older Benro KJ and KS ballheads have had favourable reviews. The Benro B-3 is the very latest head to come out of the Benro factory and is similar to the Kirk BH-1 and Arca Swiss Z1 heads. It is compatible with the Arca Swiss system and so any quick release plates, L plates and other Arca Swiss compatible accessories should work fine with the Benro ballhead.
Benro B-3 head

Taking the head of it's box, I was surprised how high a quality finish it seemed to have. It feels absolutely solid and is fairly weighty without being unreasonably heavy. Loosening the thumbscrews, the ball makes a little noise in it's socket but it moves smoothly everything feels well put together. Having picked up and played with the Kirk BH-1, the head moved a little smoother and quieter in it's socket but not overly so.

The Benro has three thumbscrews, the main screw locking the ballhead in place with a smaller friction screw and then a final screw at the base of the head to allow 360 degree panning, and has a marking along the base to show how far round you have rotated it, which would be very useful for taking panoramic photographs.

I haven't worked out the best way to use the combination of the locking and friction screw - it's probably designed to use the friction screw for more accurate adjustments. Once you've tighted up all the thumbscrews, the ball locks absolutely solidly in place and there's no moving it.

When I ordered the ballhead, I mistakenly didn't order a quick release plate and so have not been able to use this head in anger but plan to purchase one at the end of the week and so will update this review then with some sample images.
Benro B-3 head

One feature that's disappointingly absent is a spirit level on the clamp. This would have been very useful and so I will probably have to purchase an additional hotshoe spirit level, or alternatively stump up for an Arca Swiss/Kirk clamp.

Excepting the missing spirit level, so far, so good. It was significantly cheaper than the Kirk and Arca Swiss alternatively so it could have been a case of buying cheap/buying twice. However, the construction of this head is 99% as good as the Kirk head with a saving of $200.

Martix
24-01-2009, 18:02
Dzięki za ten tekst. Dziś rano też się na niego natknąłem. Szkoda że recenzja nie jest kompletna.

TUTAJ (http://209.85.129.132/search?q=cache:JKoxE_bNbWcJ:www.dslrusers.com/viewtopic.php%3Ff%3D17%26t%3D23963%26p%3D297605+be nro+B-1+exelent&hl=pl&ct=clnk&cd=5&gl=pl&client=firefox-a) jest wątek z innego forum. Jak widać zdania są podzielone. Co prawda tu jest mowa o starych modelach nie ma tam najnowszej ponoć poprawionej serii B i J.

kichu
24-01-2009, 18:18
no wlasnie mialem to przed chwila linkowac

z tego co patrze na nikoncafe.com po wpisaniu 'benro ballhead' w wyszukiwarce jest sporo informacji, ale nie mam teraz zbytnio czasu zeby sie przez to przekopywac...

marekm
24-01-2009, 19:16
Induro (http://www.indurogear.com/products_Heads.html) to podobno oficjalny producent, a Benro to szara strefa. :shock:

Łeb mnie już od tych głowic kulowych rozbolał. Idę w miasto. :mrgreen:

Fr@ntz
24-01-2009, 19:28
od paru miesięcy mam BH-2 i jestem bardzo zadowolony. Przynajmniej na razie (odpukać) nie zauważyłem nic niepokojącego (i oby tak dalej).

kichu
24-01-2009, 19:51
Induro (http://www.indurogear.com/products_Heads.html) to podobno oficjalny producent, a Benro to szara strefa. :shock:

To jest tylko rebranding, Benro sprzedaja chinczycy bezposrednio (ich wlasna marka), natomiast Induro to efekt marketingu Mamiya America Corporation Group.



Mamiya America Corp Carries Benro product under the name "Induro".

ELMSFORD, NY – November 1, 2006 –The MAC Group has expanded its professional family of photographic products with a new line of high quality professional tripods and support gear. Under the brand name of Induro, the MAC Group will offer a wide range of camera support gear including tripods, monopods, ball heads and accessories. The Induro product line has been jointly developed by the MAC Group in cooperation with Yilee Precision Machinery Co., Ltd.

Induro is manufactured in a new, state-of-the-art facility by Yilee, Zhuhai, China. Yilee developed and pioneered their own brand under the Benro name, which has become the #1 best selling professional tripod in Asian markets. They have been awarded with the Best Brand, Highest Quality, Best Reputation and Photographer’s Choice Awards 2005 in China.

Martix
24-01-2009, 20:46
Kolejna recenzja statywu i głowicy Benro (http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=619519)

marekm
25-01-2009, 01:36
...Nie zwrocilem uwagi, ze piszecie o B-1, caly czas wydawalo mi sie, ze rozmawiamy o Markinsie w kontekscie tamtego Giotto, ktory plytek AS nie uzywa....

Chyba jedna używa. :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.giottos.com/Products/MH-3/KZB_S.jpg)

kichu
25-01-2009, 02:28
no to kolejny plusik :)

ale z drugiej strony jeszcze wiekszy metlik w glowie...

Martix
25-01-2009, 11:37
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/Q3T_1A-1.jpg
źródło (http://www.markinsamerica.com/MA5/images/Q3T_1A.jpg)
Czy taki krótki regulator (przy złączce) w modelu Markins Q-Ball Q3 Traveler jest wygodny w użyciu (czy nie będzie kolidowac z body) czy może lepszy jest dłuższy jak w modelu Q3 Emille?
Który model jest lepszy Q3 czy Q3 Traveler czy może one różnią się tylko tą gałką i skalą na podstawie?

kichu
25-01-2009, 12:42
W obsludze nie powinno przeszkadzac, bo kule mozesz sobie dowolnie obracac i pozycjonowac pokretlo tak
jak Ci w danej chwili odpowiada. Przy mniejszy obiektywach z tego co widzialem na fotkach najczesciej
ludzieustawiaja tak ze pokretlo wskazuje na stojacego przy statywie czlowieka, czyli jest prostopadle
do tylnej sianki aparatu.

Z kolei przy tele montowanychna statywach pokretlo zazwyczaj pozycjonuje sie gdzies z prawej lub
lewej strony.

Roznie miedzy E vs T to to pokretlo oraz mniejsza srednica bazy na dole (porownaj dkladnie dane techn
obu glowic. Z tego co pisza nibyT dedykowana jest to statywow Gitzo serii T i podobnych, czyli tych
gdzie nogi sklada sie tak jak tym Gitzo lub naszym Benro (chodzi o to, aby zalozona glowica i plytka
zmiescila sie miedzy zlozonymi nogami statywu). Jak jest w praktyce i czy zwykla Q3 sie zmiesci nie
mam zielonego pojecia.

Wieksze szanse na odpowiedzi praktykow masz pytajac np. na nikoncafe.com

Ja tu tylko teoretyzuje :)

marekm
25-01-2009, 12:50
Czy taki krótki regulator (przy złączce) w modelu Markins Q-Ball Q3 Traveler jest wygodny w użyciu (czy nie będzie kolidowac z body) czy może lepszy jest dłuższy jak w modelu Q3 Emille?
Który model jest lepszy Q3 czy Q3 Traveler czy może one różnią się tylko tą gałką i skalą na podstawie?

Ten krótki trzpień to kompromis między wygodą a poręczności głowicy w wersji Travel. Jeżeli dasz go do tyłu, a nie pod obiektyw, nie powinno być problemu.


...Ja tu tylko teoretyzuje :)

Jesteś naszym Ballhead Professor :)

Martix
25-01-2009, 17:25
Mam zdjęcie Gitzo z T (http://www.filmnara.co.kr/shop/_editTMP/product/9547c7c0e3975f2.jpg).
Tu widać minimalny rozstaw, czyli jeśli ta druga jest odrobinę szersza to ten rozstaw może się jeszcze odrobinę powiekszyć. Wszystko zależy od tego w którym miejscu głowica znajdzie się między nogami ;)
Jak będę miał statyw to sobie wymierzę i wówczas zdecyduję. Bo nawet ta bez T bardziej mi się podoba.

kichu
25-01-2009, 17:45
tu jeszcze taki tip, apropos skladania tego statywu z ta glowica, bo widac, ze przede wszystkim noga haczy
o kolko do regulacji docisku kuli, niby banalne, ale czasem trudno na takie rzeczy wpasc


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.smugmug.com/photos/356419101_UU288-M.jpg)

z tej fotki widac, ze zwykla Q3 moze nam poszerzac nogi przy zlozonej pozycji, ale to by trzeba dokladnie pomierzyc, szczegolnie ze tu mamy fotki z gitoz, a ty bedziesz mial benro

Martix
28-01-2009, 16:50
Wydaje mi się że ta głowica której zdjęcie podałeś to jest wersja T.
Jeszcze nie zdecydowałem czy wezmę T czy normalną. W zasadzie to z tym statywem to jest obojętne więc chyba zasugeruje się ceną. Chyba że znacie jakieś fakty przemawiające na korzyść jednej z nich.

marekm
28-01-2009, 17:04
Z tego co się orientuję, Q3 to mniejsza (szczuplejsza) wersja M10, a Q3T to to samo co Q3, ale z krótszym trzpieniem mocowania płytki.

witold68
02-02-2009, 22:01
[QUOTE=marekm;1084177]Miałem Manfrotto 488RC2 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt12729-g%C5%82owica-kulowa-Manfrotto-488RC2.html) i byłem z niej zadowolony, ale kupiłem w USA (on-line) Giottos MH 1300-657 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt16891-g%C5%82owica-kulowa-Giottos-MH-1300-657.html) i jestem jeszcze bardziej zadowolony.

Głowica jest doskonale wykonana, materiały sprawiają wrażenie wysokiej jakości, łatwo i precyzyjnie się z nią pracuje. U mnie zamontowana jest na statywie Manfrotto 055MF3 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt12766-statyw-Manfrotto-055MF3.html)
.................................................. ................
witam...szukam własnie głowicy giottos mh 1301, niestety nigdzie nie ma, z foto-net otrzymałem informację
ze również nie będzie (po złożeniu zamówienia), a widzę że kolega kupił online za granicą, osobiscie nie przeprowadzałem takich transakcji, jak to wygląda w praktyce?
pozdrawiam

marekm
02-02-2009, 22:13
W praktyce zakup za granicą niewiele różni się od krajowego. Wybierasz, zamawiasz, płacisz kartą albo PayPal'em i czekasz na kuriera lub listonosza. Moja przesyłka szła z USA i została w Polsce oclona. :twisted:

Należności celne, w tym VAT opłaciłem na swojej lokalnej poczcie, przy odbiorze przesyłki.

wigi
02-02-2009, 22:21
mam nadzieję, że w środę/czwartek będę miał głowicę kulową Benro B-1, nie omieszkam podzielić się wrażeniami ;)

kichu
02-02-2009, 22:26
Z tego co się orientuję, Q3 to mniejsza (szczuplejsza) wersja M10, a Q3T to to samo co Q3, ale z krótszym trzpieniem mocowania płytki.

I troche inna panning base (wezsza jesli dobrze wyczytalem).

marekm
02-02-2009, 22:46
mam nadzieję, że w środę/czwartek będę miał głowicę kulową Benro B-1, nie omieszkam podzielić się wrażeniami ;)

Również zamówiłem u Sławka zestaw C-268 M8 + B-1 + PU50. Na razie na próbę, więc Manfrotto 055MF3 Mag Fibre zostaje. Głowica Markins'a musi natomiast poczekać na lepsze czasy.

witold68
02-02-2009, 23:21
W praktyce zakup za granicą niewiele różni się od krajowego. Wybierasz, zamawiasz, płacisz kartą albo PayPal'em i czekasz na kuriera lub listonosza. Moja przesyłka szła z USA i została w Polsce oclona. :twisted:

Należności celne, w tym VAT opłaciłem na swojej lokalnej poczcie, przy odbiorze przesyłki.
----------------
Czyli samej głowicy chyba nie bardzo się opłaca sprowadzać.......

wigi
02-02-2009, 23:38
----------------
Czyli samej głowicy chyba nie bardzo się opłaca sprowadzać.......

teraz to prawie nic nie oplaca się sprawadzać

marekm
02-02-2009, 23:39
teraz to prawie nic nie oplaca się sprawadzać

Dokładnie. :(

kichu
02-02-2009, 23:55
ja ciagne markinsa z ebaya, ryzyk fizyk

na razie pojdzie na polke, bo na statyw bede musial dozbierac... do wiosny jeszcze troche czasu :)

marekm
03-02-2009, 00:04
ja ciagne markinsa z ebaya, ryzyk fizyk....

Pochwal się z jakim skutkiem. :)

....no i powodzenia. :)

kichu
03-02-2009, 00:24
nic nie mowie zeby nie zapeszac :) dam znac :)

Martix
03-02-2009, 21:20
A na która zdecydowałeś się T czy normalną? Ja ciągle się waham czy aby na pewno T będzie lepsza. Znalazłeś może gdzieś w sieci test porównawczy tych głowic?
Czy aby na pewno krótsze pokrętło nie będzie utrudniało w jej sprawnej obsłudze. Może jak normalna jest odrobinę grubsza to i solidniejsza, ale tak w cale nie musi być.
A co z pewnością chwytu u T? Średnica kuli chyba jest ta sama prawda?
T by też się przydała jakbym pokusił się na cięcie kolumny centralnej.

marekm
03-02-2009, 21:35
Q3T ma udźwig 30 kg !!! więc o wytrzymałość bym się nie obawiał.

Krótszy trzpień, to również moim zdaniem, żaden problem, a w zasadzie zaleta (przy chowaniu głowicy między nogi).

KozaK
03-02-2009, 21:43
mam nadzieję, że w środę/czwartek będę miał głowicę kulową Benro B-1, nie omieszkam podzielić się wrażeniami ;)
Nie śledziłem wątku, ale jaki statyw posiadasz? Byłbym ciekaw stabilności wspomnianej przez Ciebie głowicy przy obciążeniu w postaci 80-200afs ;)

Martix
03-02-2009, 21:59
>Również zamówiłem u Sławka zestaw C-268 M8 + B-1 + PU50.
Czy dlatego zamówiłeś zestaw bo jest krótsza kolumna centralna?
> Krótszy trzpień, to również moim zdaniem, żaden problem, a w zasadzie zaleta (przy chowaniu głowicy między nogi).
Szkoda że nie mogę sobie przetestować takiej głowicy z którą by mi sie wygodniej pracowało. Możliwość chowania to przecież nie wszystko tym bardziej że ja i tak obecnie nie mam takiej możliwości a nie wiem czy w ogóle się zdecyduję na cięcie. No chyba że na rynku pojawią się w sensownej cenie odpowiednio krótsze kolumny centralne. A wersja bez T to kilkadziesiąt zł w kieszenie na coś innego, stąd mój dylemat.

marekm
03-02-2009, 22:40
..Czy dlatego zamówiłeś zestaw bo jest krótsza kolumna centralna?

Tak, mam nadzieję, że całość będzie się zgrabnie składać - warunek podstawowy dla mnie.


...A wersja bez T to kilkadziesiąt zł w kieszenie na coś innego, stąd mój dylemat.

Na temat dylematów finansowych się nie wypowiadam :)

wigi
03-02-2009, 23:14
Nie śledziłem wątku, ale jaki statyw posiadasz? Byłbym ciekaw stabilności wspomnianej przez Ciebie głowicy przy obciążeniu w postaci 80-200afs ;)

nie omieszkam przetestować zestaw D300 + AF-S :)
wierzę, że B-1 da radę...

KozaK
04-02-2009, 00:29
Też wierzę, bo powoli mnie nachodzi na zakup statywu... wszystko jednak zależy od $...

wigi
05-02-2009, 10:20
No i mam już kulkę B-1. Wygląda ślicznie :D jak ją przetestować, co chcecie wiedzieć/zobaczyć? :)

blazeje
05-02-2009, 10:39
Wszystko! Rozkręć, złóż, rzucaj, wal, obciążaj. wszystko sfotografuj i pokaż.

wigi
05-02-2009, 11:21
Wszystko! Rozkręć, złóż, rzucaj, wal, obciążaj. wszystko sfotografuj i pokaż.

Ona taka mała i bezbronna, do tego śliczna, a ja mam nią walić i rzucać? :twisted: ;)

blazeje
05-02-2009, 23:30
No to ją ucałuj ode mnie :-D .
A tak poważnie: załóż 80-200, przypnij złączkę do aparatu (nie do obiektywu), ustaw pokrętła tak, żebyś mógł jeszcze płynnie(!) obracać aparatem i napisz, czy trzyma kiedy go zostawisz w każdej dowolnej pozycji.

KozaK
05-02-2009, 23:56
Albo ustaw go w jakiejś konkretnej pozycji i ustaw czas naświetlania tak z... 15 sekund, najlepiej na 200mm.

wigi
06-02-2009, 00:06
ok, zrobię to jutro :)

a tak nawiasem, to B-1 ma zadziwiająco małe rozmiary

wigi
06-02-2009, 23:16
Tak wygląda głowica Benro B-1 nakręcona na statyw, zdjęcie zrobiłem tak, by pokazać wszystkie pokrętła:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/2875/34760276pd8.jpg)

Do D300 przymocowałem złączkę i podpiąłem kloca AF-S 80-200 do aparatu, zablokowałem głowicę - wyglądało to tak (zdjęcie z Motoroli):

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/2655/b1afsks9.jpg)

Zaciemniłem nieco pokój i z powyższej pozycji zrobiłem taki kadr (ogniskowa 200 mm, f/22, czas 30 s)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/6909/b130suc2.jpg)

Crop 1:1 z powyższego zdjęcia:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img27.imageshack.us/img27/7649/b130scropxh8.jpg)

Na moje oko głowica nie puściła wogóle, mocna z niej sztuka ;)

To jest moja pierwsza głowica kulowa, więc nie mam porównania do innych tego typu głowic.
Zaskakująco dobrze wykonana, małych rozmiarów (wysokość tylko 9 cm, ze złączką), lekka.
Producent deklaruje maksymalny udźwig 12 kg.

blazeje
07-02-2009, 00:08
Fajny teścik - widać, że trzyma - ale wymierne byłyby fotki z większej odległości, choćby przez okno.

wigi
07-02-2009, 00:46
Fajny teścik - widać, że trzyma - ale wymierne byłyby fotki z większej odległości, choćby przez okno.
Może zrobię następnym razem, tylko nie wiem po co, bo w normalnych warunkach to stopkę statywową obiektywu mocuje sie do głowicy, a nie aparat, a wtedy układ jest pięknie wyważony :)

blazeje
07-02-2009, 13:28
OK. I tak kupię tę samą głowicę.

tomek_d
12-02-2009, 14:07
wigi napisz jeszcze proszę jak działa ustawianie naprężenia/oporu w niej
Czy po ustawieniu na jakąś wartość we wszystkich położeniach działa z podobnym oporem?
Czy po podpięciu tego Twojego zestawu da się pracować bez blokowania? - chodzi mi o to żeby nie blokować za każdym razem i móc przekadrowywać, a sam aparat żeby nie opadał

Artur25
12-02-2009, 14:51
koledzy a co sadzicie o takim zestawie Benro A-500EX + głowica BH-2 (badz z glowica 3D Manfrotto 804RC2 wzamian za BH-2) dodam ze statywu zuwam raczejnie zaczesto a sprzet to na chwile obecna d200 oraz 18-70 i 12-24 troche pozniej 17-55. Posiadam takze 80-200 af-s ale raczej czesto nie bedzie goscil na statywie :) prosil bym o wewentualna propozycje stabilnego statywu z dobra glowica do 500

wigi
12-02-2009, 17:56
wigi napisz jeszcze proszę jak działa ustawianie naprężenia/oporu w niej
Czy po ustawieniu na jakąś wartość we wszystkich położeniach działa z podobnym oporem?
Czy po podpięciu tego Twojego zestawu da się pracować bez blokowania? - chodzi mi o to żeby nie blokować za każdym razem i móc przekadrowywać, a sam aparat żeby nie opadał

No powyższe pytania odpowiadam twierdząco. Jest jeden warunek: zestaw (tutaj F100 + AF-S 80-200) musi być przymocowany do głowicy jak Bozia przykazała, a więc poprzez mocowanie statywowe obiektywu, jak na zdjęciu poniżej


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/9043/b1als6.jpg)

wtedy możemy zablokować kulkę taką siłą, że zestaw nożna obracać płynnie w każdym kierunku, a pozostawiony w dowolnym położeniu nie opada.
Nie zauważyłem przy tym zmiany oporu czy jakichkolwiek przeskoków - porusza się dość płynnie z przyjemnym oporem.

blazeje
12-02-2009, 21:18
Dzięki wigi.
Właśnie sprawdzam swoją. Rzeczywiście chodzi wystarczająco płynnie chociaż jeszcze nie do końca zrozumiałem działanie pokręteł regulujących nacisk.

wigi
12-02-2009, 22:45
Dzięki wigi.
Właśnie sprawdzam swoją. Rzeczywiście chodzi wystarczająco płynnie chociaż jeszcze nie do końca zrozumiałem działanie pokręteł regulujących nacisk.

Czy to znaczy, że już ją kupiłeś? :)

I ja nie mam pewności, które z dwóch pokręteł jest do czego, bo to najmniejsze to oczywiste, że do panoramowania (obrót w płaszczyźnie poziomej) ;)

Martix
12-02-2009, 23:47
A jak jest przy fotach portretowych (aparat w pionie)? Też trzyma z taką lufą?

KozaK
13-02-2009, 00:14
Akurat w przypadku obiektywu takiego jak 80-200 af-s (i podobnych) wystarczy po prostu poluzować mocowanie statywowe i obrócić aparat bez zmiany położenia głowicy, więc trzymać będzie na 99% tak samo :)

wigi
13-02-2009, 00:17
A jak jest przy fotach portretowych (aparat w pionie)? Też trzyma z taką lufą?

To zależy co masz na myśłi ;)
Jeśli do kadrowania w poziomie miałem glowice odpowiednio "skręconą" na granicy opadania, to jak ustawiłem zestaw do kadrowania pionowego, to oczywiście w pewnym momencie całość powoli leci pod ciężaram (to raczej normalne), ale wystarczy lekko dokręcić śrubę i już jest OK i trzyma :)

blazeje
13-02-2009, 10:06
Czy to znaczy, że już ją kupiłeś? :)
I ja nie mam pewności, które z dwóch pokręteł jest do czego, bo to najmniejsze to oczywiste, że do panoramowania (obrót w płaszczyźnie poziomej) ;)

Już kupiłem i wczoraj cały wieczór wypróbowałem. Wygląda i działa bardzo dobrze. Trzyma w pionie, poziomie i pod każdym kątem także N80-200. Jest naprawdę świetnie wykończona, bardzo estetyczna, co jest dla mnie też ważne.
Muszę tylko wykumać które z tych dwóch pokręteł do czego służy. mam takie wrażenie, że mniejsze do regulacji przechyłu na boki a większe do przechyłu przód - tył.
Dziękuję za polecenie i testy.
Gdyby ktoś miał jakiekolwiek pytania też chętnie odpowiem.

tomek_d
17-02-2009, 21:27
Muszę tylko wykumać które z tych dwóch pokręteł do czego służy. mam takie wrażenie, że mniejsze do regulacji przechyłu na boki a większe do przechyłu przód - tył.


Znaczy ze nie jest zbyt precyzyjnie wykonana ;)
jedno z tych pokręteł jest do blokowania, a drugie do regulacji docisku kuli(czyli po dokręceniu też można zblokować podejrzewam) - w żadnym przypadku mocowanie aparatu nie powinno się ruszać.
Oglądałem zdjęcia wnętrza tej i Giottos, no i w tej drugiej właśnie sposób blokowania i regulacji docisku wygląda lepiej - dlatego pytałem jak to tutaj działa

wigi
17-02-2009, 22:28
jedno z tych pokręteł jest do blokowania, a drugie do regulacji docisku kuli(

tylko które jest do czego, bo oba pokrętła wydają się działać podobnie - to mniejsze i to większe...

blazeje
18-02-2009, 01:02
Sensowne wydaje się, że mniejsze służy do regulacji docisku, a większe i wygodniejsze do dokręcania. Fakt jest taki, że w obie strony działa równie dobrze. Spokojnie kadruje i po puszczeniu aparatu stoi w każdej pozycji bez najmniejszego ruchu. Jestem zadowolony i to jest najważniejsze.
Przed kupnem miałem ochotę ją rozebrać, by sprawdzić, czy poprawili dostrzegane we wcześniejszych modelach niedoróbki. Ale jest tak ładnie i solidnie wykonana, że chyba sobie odpuszczę. Teraz pozostał mi już tylko sprawdzian tego, jak długo mi posłuży.

KozaK
19-02-2009, 19:08
Posiada ktoś głowicę Benro KB-0 i mógłby podzielić się swoją opinią na jej temat? ;)

th3big
21-02-2009, 23:18
Napiszcie koledzy czy Benro B-1 występuje na rynku w jednej wersji czy też przykładowo w zestawach sprzedaje się starszą wersję, a osobno nową? Jeśli są dwie wersje, to jak je rozróżnić? Jakieś charakterystyczne cechy?

marekm
21-02-2009, 23:43
Napiszcie koledzy czy Benro B-1 występuje na rynku w jednej wersji czy też przykładowo w zestawach sprzedaje się starszą wersję, a osobno nową? Jeśli są dwie wersje, to jak je rozróżnić? Jakieś charakterystyczne cechy?

Są dwie wersje. Nie wiem, która jest starsza. Głowica sprzedawana oddzielnie wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/02/1232194623-1.jpg
źródło (http://www.fotorimex.pl/images/big/1232194623.jpg)

natomiast głowica sprzedawana w zestawie Travel Angel Alu jest smuklejsza u dołu - w miejsce karbowanej podstawy ma gładki, stożkowy pierścień.

Obie głowice oglądałem u importera Bernro w Gdańsku.

th3big
22-02-2009, 01:12
Są dwie wersje. Nie wiem, która jest starsza. Głowica sprzedawana oddzielnie wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/02/1232194623-1.jpg
źródło (http://www.fotorimex.pl/images/big/1232194623.jpg)

natomiast głowica sprzedawana w zestawie Travel Angel Alu jest smuklejsza u dołu - w miejsce karbowanej podstawy ma gładki, stożkowy pierścień.

Obie głowice oglądałem u importera Bernro w Gdańsku.

Czyli w zestawie będzie starsza. Za tanio kit wychodzi, by był z lepszą (zakładam, że nowsza jest ulepszona). Czyli różni je na pierwszy rzut oka wygląd dolnego pierścienia? Funkcyjnie się nie różnią?

marekm
22-02-2009, 01:18
Czyli w zestawie będzie starsza. Za tanio kit wychodzi, by był z lepszą (zakładam, że nowsza jest ulepszona). Czyli różni je na pierwszy rzut oka wygląd dolnego pierścienia? Funkcyjnie się nie różnią?

Dokładnie.

th3big
22-02-2009, 02:27
Dokładnie.

Dzięki. Chyba się zdecyduję, bo muszę kupić coś bardziej przyjaznego w noszeniu. Za 750zł niczego lepszego od A-269m8 z B-1 chyba nie kupię. Myślałem również o dobraniu do A-269m8 głowicy Giottos, ale podobnie jak w przypadku Benro opinie o produktach tej firmy są podzielone. Nie mam więc pewności, że Giottos byłby wyborem lepszym.

Pozdrawiam

Pawel92
27-02-2009, 15:00
Chcialem bardzo wszystkim podziekowac za uwagi w tym oraz innych watkach dotyczacych sprzetu Benro.
Wlasnie dojechal do mnie od Slawka (serdeczne dzieki za szybka transakcje:-D) nastepujacy zestaw : C-269M8 + KS-1.
Wstepne uwagi :
- statyw jest bardzo dobrze wykonany
- podstawa glowicy zawiera trzy wkrety blokujace glowice,
- regulacja wysuwania nog i kolumny bardzo dobra
- blokada rozstawu nog pewna i bezpieczna
- glowica rowniez wykonana jest dobrze,
- glowica zawiera sprezynujaca blokade stopki zapobiagajaca przypadkowamu odpadnieciu puszki
- trzy pokretla regulaci nie posiadaja zadnej podzialki,
- glowica nie posiada poziomicy (troche na to liczylem, a na zdjeciach nie widac :()
- nie bardzo dostrzegam roznice w dzialaniu obu regulacji docisku kuli (byla juz o tym w innych postach),

Powazniejsze testy dopiero w weekend.
Nota bene : zamierzalem poczatkowo kupic Gitzo 1541T w sklepie pstryk.pl, gdyz cena jest (byla ???) u nich bardzo atrakcyjna. Niestety od dwoch tygodni czekaja na dostawe i obecnie powiedzieli mi, ze dostawa bedzie .... za dwa do trzech tygodni.

Tak czy inaczej mam juz wreszcie "turystyczny" statyw, bo dotychczsowe noszenie 055CXPRO3 + 488RC2 zaczynalo mnie powoli doprowadzac do nerwicy.

Argawen
27-02-2009, 17:13
..... Głowica sprzedawana oddzielnie wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/02/1232194623-1.jpg
źródło (http://www.fotorimex.pl/images/big/1232194623.jpg)

Taką właśnie kupiłem z zestawu. Z karbowanym dołem.
Sprzedawca odkręcił ten model statywu i sprzedał.

Pawee
09-03-2009, 01:28
Witam czy płytki są w standardzie dołączane do głowic benro B czy trzeba zamawiać osobno???

Pawel92
09-03-2009, 07:41
Z glowica KS-1 przyjechala plytka QR-1 50mm.

wigi
09-03-2009, 09:55
Witam czy płytki są w standardzie dołączane do głowic benro B czy trzeba zamawiać osobno???
Ja kupiłem (w POlsce) w komplecie razem z płytką, ale na Ebayu widziałem sprzedawane również bez płytki.

Pawee
09-03-2009, 15:00
OK dzięki.

Radoha
13-05-2009, 14:36
Witam.

Z góry przepraszam za odgrzebywanie starego tematu.

Przymierzam się do zakupu głowicy B-1 i w związku z tym mam pytanie do posiadaczy głowicy Benro B-1...
Czy w tej głowicy występuje dodatkowy przycisk do zabezpieczenia płytki przed wypadnięciem tak jak to było w starszych seriach KB,KS, KJ??
Bo na zdjęciu nie bardzo mogę się go dopatrzyć :(

Ewentualnie jak jest zabezpieczona płytka przed przypadkowym wypadnięciem po poluzowaniu się pokrętła??

blazeje
17-05-2009, 12:37
Niestety nie jest zabezpieczona, ale nie zdarzyło mi się by pokrętło samo się odkręciło. Trzyma bez problemów.
Inna rzecz, że nosze się z zamiarem dokupienia szbkozłączki Kirka i płytki tej firmy dostosowanej do aparatu. Płaską płytkę Benro trzeba mocno dokręcać, żeby się nie przesuwała. Szybkozłączkę chcę z motylkiem, a nie pokrętłem.

blazeje
17-05-2009, 22:01
Dodatek do ostatniego postu: jest zabezpieczenie, ale nie szybkozłączce w postaci przycisku tylko na płytce w postaci dwóch małych śrubek.

wigi
17-05-2009, 22:07
jest zabezpieczenie, ale nie szybkozłączce w postaci przycisku tylko na płytce w postaci dwóch małych śrubek.

Dokładnie, wg mnie to wystarczające zabezpieczenie :)

tomek_d
19-05-2009, 12:01
Mam pytanie czy można przełożyć złączkę od Benro KB-2 do Giottos 1300?
Chodzi o to czy gwint jest taki sam.

Radoha
19-05-2009, 12:09
Dzięki za odpowiedź :)

@blazeje: a mógłbyś wrzucić foto tych śrubek w płytce?

blazeje
20-05-2009, 21:52
Spójrz tutaj:
http://cgi.ebay.com/Benro-PU-50-Quick-Release-Plate-Fits-for-B-J-Head_W0QQitemZ200341437148QQcmdZViewItemQQimsxZ200 90512?IMSfp=TL090512113005r27248

i tutaj:
http://photopal.co.uk/product_info.php?cPath=74&products_id=174

Akz
15-11-2010, 00:43
Jak Wam te głowice chodzą po roku?

kwiatek6324
18-11-2010, 20:26
Moja po godzinie zabawy jak nowa ;-)

Tak informacyjnie to aktualnie zestawy A681+B1 sa tez z glowica bez karbowanego dolnego elementu ;-)

Pozdr
AK