PDA

Zobacz pełną wersję : Czarno-Białe czy kolorowe ale wygląda jak srebrne ??



vasper31
21-01-2009, 00:46
Witam. Szukam wskazówek w sprawie obróbki zdjęć BW ale też i kolorowych. Otóż może któryś z doświadczonych kolegów podpowie mi jak uzyskać efekt srebrzystości zdjęć?? Wrzucam przykłady podkradzione z jednej ze stron:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lucastomaszewski.pl/portfolio/alexandrakasarello1b_thumb.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lucastomaszewski.pl/portfolio/models/ewelina/ibka_s5_a01p1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lucastomaszewski.pl/portfolio/models/ewelina/ibka_s2_the_summer_03p1.jpg)


Widać na nich charakterystyczny 'połysk'. Skóra się ślicznie mieni, jest bardzo jasna przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich szczegółów i w cieniach też ten połysk jest zauważalny. Ogólnie foty są wspaniałe... Czy to jest jakiś filtr z szopa czy jakaś praca na kanałach to robi nie wiem.. Męczę się już nad tym chwilę...

Pozdrawiam

DDominik
21-01-2009, 12:49
ten połysk trzeba namalować - dodging and burning
(dobrze byłoby mieć do tego tablet)

ziellonny
21-01-2009, 13:41
ten połysk trzeba namalować - dodging and burning
(dobrze byłoby mieć do tego tablet)

W Photoshopie? jakim narzędziem? (najlepiej jak się ono zwie po Polsku). Przepraszam za pytanie al eco to jest tablet?

vasper31
21-01-2009, 17:11
ad ziellonny: ło Matko i córko.. google.com / tablet - doznasz olśnienia uwierz mi..

ad DDominik: a co do reszty.. mam tablet używam ale sprecyzuj dokładnie co z tym malowaniem... co dokładnie wyciągnąć.. bo malować to można pędzlem dodgem raczej wyciąga się szczegóły bądź je ukrywa... jak możesz to rozwiń wypowiedź... bo już podobnych rzeczy próbowałem.. albo robiłem to źle albo nie tak jak trzeba.. będę wdzięczny.. :P

autograf
22-01-2009, 21:11
I ja chętnie posłucham.

Wydaję mi się, że nie tylko za pomocą narzędzi Dodge & Burn można osiągnąć taki efekt. Ale pewien nie jestem..

roa
22-01-2009, 21:14
najlepiej makijażem i oświetleniem, ale przecież po co ;)

czasem martwi mnie wiara ludzi w to ze photoshop z pstryka zrobi super fotę.
Takie zdjęcia robi się makijażem, światłem, kompozycją, nie szopem. ;]
No ale ja nie jestem dziecko cyfry więc sie pewnie mylę ;)

mirqxx
22-01-2009, 21:22
http://www.digitalphotoshopretouching.com/retouching.htm
na gorze masz tutki

roa
22-01-2009, 22:48
Ten efekt srebrzystości to w głównej mierze kwestia dobrze zmiękczonego światła i prostych zabiegów wizażystki...

vasper31
22-01-2009, 23:54
Dobrze.. Zgadzam się z przedmówcą że światło i wizaż to podstawa.. Ale zwróć uwagę na inne szczegóły zdjęcia - ścianę, tło na trzecim zdjęciu; to jest ta sama sprawa.. Efekt działa na całej fotce...

Na koniec dodam ze nie jestem wierny do końca szopowi ;) wolę się do sesji bardziej przygotować niż piepr..yć się potem z programem firmy Adobe... ;) tym bardziej ze moja żona jest wizażystką!

autograf
23-01-2009, 00:46
Byłbym rad, gdyby ktoś z doświadczonych "portreciarzy" lub "glamórzystów" mógłby podzielić się własnym doświadczeniem.

Dziękuję!


edit-

Pytam głownie o wersje B&W.

stock
23-01-2009, 08:09
Byłbym rad, gdyby ktoś z doświadczonych "portreciarzy" lub "glamórzystów" mógłby podzielić się własnym doświadczeniem.

Dziękuję!


edit-

Pytam głownie o wersje B&W.

to ja sie podłaczę ale z zapytaniem o wersje kolorową...
pomożecie Panowie ?:D