PDA

Zobacz pełną wersję : PS CS2 + Camera RAW 3.4



slabik
01-08-2006, 19:41
Witam, mam pytanie bo czego nie moge zrozumiec, mam kilka programikow do wyswietlania *.NEF i kazdy wyswietla zdjecie inaczej. W jednym programiku jasniejsze w drugim ciemniejsze itp. Wzialem wiec za wzor Photo Shopa. Mam pytanie czy PS CS2 + C RAW 3.4 otwiera nefa dokladnie tak jak zostal zrobiony czy od razu po otwarciu ustawia na optymalne parametry? Bo mam takie wrazenie ze jak w zakladce settings ustawie previous conversion, to wtedy wyswietla dopiero tak jak zrobilem.

pozdrawiam


Slabik

Nikos D70s + kilka szkielek

Al Bundy
01-08-2006, 20:06
zaden program nie otwiera nefa dokladnie trak jak zostal zrobiony bo to nef - nie zapisywane sa z nim zadne informacje o ekspozycji. Kazdy interpretuje go inaczej - stad takie roznice - dobierz soft ktory najlepiej ci odpowiada...

wrocek
01-08-2006, 20:16
Al Bundy, niemniej powinna być możliwość zobaczenia jak by wyglądał jpg z aparatu zamiast NEF-a. Chyba najbardziej zbliżone "wywołanie" daje Nikon Capture.

slabik
01-08-2006, 21:33
W sumie troche bez sensu NEF czy tez RAW mozna traktowac jako odpowiednik negatywu w analogu. Tam nie ma przypadku tak jak zostanie zrobione tak wyglada, i ewentualnie jak cos jest nie tak mozna "wyciagnac" . Ale zawsze z jakiegos punktu wyjscia. A tu w przypadku cyfry wyglad zdjecia w RAW/NEF zalezy od programu? Nie pasi mi to

[ Dodano: Sro 02 Sie, 2006 ]
wrocek: W sumie chyba jest taka mozliwosc. Bo jest mozliwosc zapisu NEF+JPG.

kjoanna
02-08-2006, 13:07
polecam do przeczytania ten (http://studiomacgal.com/pl/blog/?p=529) artykul jest tam opisanych kilka programow do otwierania RAWow oraz sa omowione roznice pomiedzy roznymi wynikami otwierania w tych wlasnie programach plikow RAW.

pozdrawiam

Kundzior
04-08-2006, 15:50
W CR można wyłaczyć ustawianie automatycznych wartości. Wszelkie ustawienia beda na 0 i masz prawie gołego NEFa.

Al Bundy
04-08-2006, 16:06
kjoanna, pokąz poza CSem soft pod windowsa a o takim raczej rozmawiamy...

kjoanna
06-08-2006, 23:52
@al bundy z pieciu programow dwa nie sa na windowsa. nastepnym razem radze dokladniej czytac.
poza tym nie kazdy pracuje na windowsie.
pozdrawiam

blablaginger
07-08-2006, 00:37
Mam pytanie czy PS CS2 + C RAW 3.4 otwiera nefa dokladnie tak jak zostal zrobiony czy od razu po otwarciu ustawia na optymalne parametry?

Otwiera surowego NEF-a, taki jaki zostal zrobiony


Bo mam takie wrazenie ze jak w zakladce settings ustawie previous conversion, to wtedy wyswietla dopiero tak jak zrobilem.

Nie, wtedy wyswietla parametry poprzedniej konwersji, czyli jak wywolujesz NEF-a to program zapamietuje Twoje ustawienia i jezeli otworzysz nastepnego NEF-a i wybierzesz to ustawienie, dostaniesz ustawienia suwaczkow z poprzedniej foty.

Mac?

BlingBling
07-08-2006, 15:49
A wiecie moze jak uzywac camera raw z photoshopem 8 CS ?

blablaginger
07-08-2006, 16:43
Polecam "Real World Camera Raw With Adobe Photoshop CS " Bruce Frasera. Ciekawa pozycja opisujaca na konkretnych przykladach proces obrobki NEF-ow. Na wieczor moge napisac pare punktow o kolejnosci dzialan - takie male podsumowanko, jezeli chcesz.

Jak chcesz calosc to mozna na allego (http://www.allegro.pl/item118488328_real_world_camera_raw_i_photoshop_cs 2_wysylka_0zl.html) albo poszukaj gdzies w sieci.