PDA

Zobacz pełną wersję : Wykorzystanie starej lampy



pixel-x
19-01-2009, 20:28
Witam.Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl jaki użytek można zrobić ze"starej" lampy od Zenita.Z tego co zdążyłem poczytać to chyba tylko fotocela.Czyli:ustawiam lampę gdzieś na granicy zasięgu lampy na aparacie lub wbudowanej i jej błysk wyzwala błysk lampy dodatkowej tak w skrócie.Zwiększam w ten sposób ilość i zasięg światła lub odpowiednio inaczej doświetlam kadr.Lampa to Xela 18LA1 zasilana 4 paluszkami nic nadzwyczajnego ale jako dodatkowa chyba może być. Mam też i inne prod. jeszcze CCCP ,zasilane z sieci.Nie mam pojęcia o napięciu na stopce itp. i czy ma to jakieś znaczenie przy takim wykorzystaniu / współpraca z fotocelą / Wyprostujcie mnie jeżeli jestem w błędzie a jeżeli nie to może jakieś sugestie-linki co do konkretnych fotoceli,które można wykorzystać w takim rozwiązaniu i czy w ogóle warto sobie tym zawracać głowę.Może ktoś coś coś podobnego zrobił.Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Albert44
19-01-2009, 21:25
Wynalazki a'la CCCP zasadniczo nie wysadzają fotocel i działają poprawnie (kilka przetestowałem). Nie ryzykowałbym natomiast podpinac do body.. klątwa Breżniewa może zadziałać ;)

pixel-x
20-01-2009, 18:02
O podpinaniu do body nie ma mowy,tego jestem świadomy.Chodzi mi właśnie o jakąś fotocele za rozsądne pieniądze,sprawdzoną z podobnymi wynalazkami.Z tego co widzę na Allegro są różne choć zasada działania podobna. Są zasilane bateriami i bez zasilania,mniej lub bardziej czułe na światło dzienne itd.Ponadto czy wykorzystanie takiego zestawu np. w dużym pomieszczeniu /kościół,sala gimn./da widoczny skutek.Czy wykorzystywałeś to w jakichś konkretnych sytuacjach.Mnie zależy ogólnie na zwiększeniu zasięgu światła, ew.korygowaniu cieni z lampy na aparacie.