Zobacz pełną wersję : Symulacja filmu
kowalski
19-01-2009, 17:21
Hej,
Natknąłem się właśnie na takie zdjęcia robione na kliszy:
http://www.flickr.com/photos/insideman/2820553447/
http://www.flickr.com/photos/insideman/2963451541/
I generalnie cały set: http://www.flickr.com/photos/insideman/sets/72157607023599707/
Wiele z tych zdjęć ma bardzo charaktetystyczną kolorystykę - dla mnie super.
Mam pytanie - czy znacie jakiś software, który potrafi emulować różne rodzaje filmów? Albo może jakieś opisy dot. charakterystyki co ciekawszych 'modeli', żeby można było samemu sobie poretuszować?
Dzięki :)
Plugin do PS'a o nazwie Alien Skin Exposure
Do wyboru Black And White Film oraz Colour Film.
No jest taki "plugin" do PS-a - nazywa kolorystyczna wyobraźnia - niestety nie mozna go kupić - ale można za pomocą PS-a go zrealizować. Piszę to bez cienia lekceważenie Twojej osoby. Oczywiście ta sprawa dotyczy każdej fotografii - czy to analogowej - czy cyfrowej (jeśli te wogóle się czymś różnią?)
No jest taki "plugin" do PS-a - nazywa kolorystyczna wyobraźnia - niestety nie mozna go kupić - ale można za pomocą PS-a go zrealizować. Piszę to bez cienia lekceważenie Twojej osoby. Oczywiście ta sprawa dotyczy każdej fotografii - czy to analogowej - czy cyfrowej (jeśli te wogóle się czymś różnią?)
wyobraźnie większą lub mniejszą każdy ma, ale nie każdy ma czas i umiejętności potrzebne do jej realizacji.
zupełnie nie widzę sensu pisania takich odpowiedzi. gościu pyta o konkretną sprawę a zawsze sie znajdzie jakiś mędrzec i wykłada prawdy zyciowe.
Do autora wątku:
Wg mnie najlepszą taką wtyczką jest DxO Filmpack 2 którego 30 dniową wersję możesz pobrać stądhttp://www.dxo.com/uk/photo/filmpack polecam przetestować!
wyobraźnie większą lub mniejszą każdy ma, ale nie każdy ma czas i umiejętności potrzebne do jej realizacji.
zupełnie nie widzę sensu pisania takich odpowiedzi. gościu pyta o konkretną sprawę a zawsze sie znajdzie jakiś mędrzec i wykłada prawdy zyciowe.
Do autora wątku:
Wg mnie najlepszą taką wtyczką jest DxO Filmpack 2 którego 30 dniową wersję możesz pobrać stądhttp://www.dxo.com/uk/photo/filmpack polecam przetestować!
Ojej mniej dosłowności - przecież wiadomo, ze nie ma plug-inów na wszystkie bolączki fotografów. Chodziło mi o to by więcej samemu eksperymentować. Jakoś wykładanie prawd zyciowych nie przyszło mi do głowy jak pisałem cytowaną odpowiedż. Ale jeśli tak została ona odebrana? - to z góry przepraszam forumowiczów.
Pozdrawiam Piotr S.
Wg mnie najlepszą taką wtyczką jest DxO Filmpack 2 którego 30 dniową wersję możesz pobrać stądhttp://www.dxo.com/uk/photo/filmpack polecam przetestować!
Trial jest teraz na 21 dni.
to jest wtyczka do PSa, czy samodzielny soft? bo z opisu na stronie wynikałoby raczej to drugie.
autograf
11-02-2009, 19:06
to jest wtyczka do PSa, czy samodzielny soft? bo z opisu na stronie wynikałoby raczej to drugie.
Wtyczka.
to jest wtyczka do PSa, czy samodzielny soft? bo z opisu na stronie wynikałoby raczej to drugie.
Jest to samodzielny soft, który działa również jako wtyczka do PSa.
Tak z ciekawości - poradzono coś sensownego?
Tak z ciekawości - poradzono coś sensownego?
co masz na myśli pisząc "coś sensownego" ?
Bust - całe to zamieszanie zaczęło się od postu: "symulacja filmu" tzn. - co? - aparat cyfrowy ma naśladować film? Sorry - aparat cyfrowy jest z zasady inny niż analogowy. "Kowalski" miał raczej na myśli świetne kolory fotki, którą podał jako przykład. A te to bardziej imaginacja twórcy niż jakieś pluginy lub ustawienia aparatu. Poprostu wyobraźnia twórcy - samo (programowo) się nie zrobi. I tyle.
marszull
18-02-2009, 21:52
A ja to pytanie zrozumialem wlasnie tak. czy jest soft ktory pomoze w nasladowaniu efektow roznego rodzaju osiaganych wczesniej w aparacie na klisze (rozne rodzaje klisz, cross itd) i na takie pytanie zostala udzielona odpowiedz a nawet dwie ;-)
Michał Jędrak
20-02-2009, 17:25
Włącz sobie Lightroom i pokombinuj z suwaczkami od kontrastum, nasycenia czy kolorów. Tak samo łatwo jak z jakimkolwiek pluginem.
"Kowalski" miał raczej na myśli świetne kolory fotki, którą podał jako przykład. A te to bardziej imaginacja twórcy niż jakieś pluginy lub ustawienia aparatu. Poprostu wyobraźnia twórcy - samo (programowo) się nie zrobi. I tyle.
Zaraz... Kolory fotki to imaginacja twórcy a nie pluginy lub ustawienia aparatu?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.