PDA

Zobacz pełną wersję : zdjecia w ruchu D50



dolores
19-01-2009, 11:55
za kilka dni mam "sesje" na balu przebierancow w przedszkolu.
prosze powiedzcie jak ustwic aparat, by zrobic jak najlepsze fotki.
oswietlenie bedzie dosc slabe, za to dzieci bardzo ruchliwe ;)

pebees
19-01-2009, 12:01
Lampa, aparat na iso 400 albo i 800, manual, 1/60 sekundy, przysłona - jak najmniejsza liczba (największa dziura), AF-C lub jeśli się będzie gubił to AF-S i jedziesz. Co wyjdzie to wyjdzie :D

sote
19-01-2009, 12:01
po tytule myslalem ze to D50 ma byc w ruchu ;)

Nikt konkretnych ustawien Ci nie poda, na to nie licz.
Nie napisalas czy masz lampe ani jakie masz szkla.
W kazdym razie jasny obiektyw i wyzsze iso - to punkt wyjsciowy.
Niektorzy twierdza ze iso800 w D50 jest nieuzywalne, ale wg. mnie jesli dobrze naswietlisz kadr to bedzie OK.
Jesli wnetrze faktycznie jest ciemne to bez lampy zewnetrznej bedzie ciezko przy ruchliwych dzieciakach.

dolores
19-01-2009, 12:07
dziekuje, zobaczymy co wyjdzie,
mam zwyklego nikona D50, niestety bez lampy :/

NBA
19-01-2009, 14:20
D50 ma wbudowaną lampę prawda?

pebees
19-01-2009, 14:22
D50 ma wbudowaną lampę prawda?
Prawda, prawda... ;-)

NBA
19-01-2009, 14:26
dziekuje, zobaczymy co wyjdzie,
mam zwyklego nikona D50, niestety bez lampy :/


czyli masz z lampą... Dasz rade:)

dolores
19-01-2009, 15:08
zobaczymy ;)

jacek.gold
19-01-2009, 15:14
a szkiełko jakie? 18-55?

ADAS
19-01-2009, 15:16
dziekuje, zobaczymy co wyjdzie,
mam zwyklego nikona D50, niestety bez lampy :/

Nikon D50 jest niezwykły i ma lampę.

dolores
19-01-2009, 15:39
si, jacek

jacek.gold
19-01-2009, 15:52
si, jacek

no to nie ma z czym zaszaleć :(
iso 400 (w ostateczności 800) czas 1/60 otworzyć lampkę i do boju :) (duużo klikaj)
no i miej w zapasie drugi aku bo przy błyskaniu chętniej zjada prąd