PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie i trwałość wywolywacza.



pustelnik
19-01-2009, 11:20
Witam,
Może moje pytanie jest lamerskie oraz naiwne i powinienem zapytać na forum koreksu, ale....
wiem żeby przygotować wywoływać w stosunku 1+1 należy tę "mieszankę" sporządzić około 24 h przed wołaniem, jednak sam roztwór jest do użytku przez 24 h. Wobec tego trwałość rozcieńczonego roztworu liczy się od momentu jego rozcieńczenia (czyli w moim mniemaniu 48h) czy też trwałość tę liczy się od momentu uzyskania pełnego rozcieńczenia, czy tez jakby to nazwać gotowości do pracy (czyli 24h).

axer
19-01-2009, 12:03
Nigdy się tym za bardzo nie przejmowałem - zawsze rozrabiam na około pół godziny przed wołaniem potrzebną ilość wywoływacza. Zużyty najnormalniej w świecie wylewam. Dlaczego nie chcesz albo nie możesz stosować takiego sposobu?

KGB
19-01-2009, 13:26
Ważne jest natomiast odczekanie 24h po rozpuszczeniu wywoływacza proszkowego. Przy rozcieńczaniu rozpuszczonego dużo wcześniej lub rozcieńczaniu koncentratu nie ma potrzeby tyle czekać. Choćby zwykły Rodinal działa świetnie bezpośrednio po rozcieńczeniu.

pustelnik
19-01-2009, 14:27
Nigdy się tym za bardzo nie przejmowałem - zawsze rozrabiam na około pół godziny przed wołaniem potrzebną ilość wywoływacza. Zużyty najnormalniej w świecie wylewam. Dlaczego nie chcesz albo nie możesz stosować takiego sposobu?

Chcę i mogę, tylko nie wiedziałem że te 24 h dotyczy w sytuacji rozpuszczania proszku a nie mieszanie stocka z wodą ;)
Heh jak to dobrze czasem głośno napisać pytanie zanim się człek podejmie jakiegoś wyzwania ;)

Piotr.S
27-01-2009, 19:54
KGB ma rację - wywoływacz "dojrzewa" - ten proszkowy - jeśli chcesz mieć powtarzalność wyników, warto odczekać te 24h

messer
27-01-2009, 23:55
Przy czym jeśli nie ma ku temu rozsądnych argumentów - skoncentorane płyny są znacznie wygodniejsze i trwalsze.
Ja używam Iford multigrade, zdarza się nawet, że litr roztworu wystarcza na 3 sesje w ciemni... w odstępie kilkudniowym. Dobrze przechowywany w ciemnym szkle, szczelnie zamknięty.