PDA

Zobacz pełną wersję : "Prasowanie" materialu na zdjeciu



S_Works
19-01-2009, 10:39
Przegladajac zrobione fotki wpadlem na pomysl zrobienia tapety z logiem jako motywem przewodnim, niestety material na ktorym jest to logo ma zagniecenia po skladaniu, i tu pojawia sie pytanie czy da sie to jakos w miare prosto skorygowac jakims darmowym softem (gimp)? Jak to zrobic?
Zdjecie jest tu:
ftp://rybnik.net.pl/public_html/DSC_0477.JPG
plik ma ~3,8 MB.

jacek.gold
19-01-2009, 10:55
podaj jeszcze login i hasło

S_Works
19-01-2009, 11:40
Dziwne ze nie da sie zobaczyc... ale wystawilem zdjecie na flickr http://www.flickr.com/photos/hansik69/3208632767/

w@riat
22-01-2009, 20:20
Jeżeli mniejsze to jest niż A3 to idź to zeskanuj przyciskając czymś sztywnym z góry.

S_Works
26-01-2009, 20:17
Nie mam dostepu do tego materialu, pstryknalem to na wyscigach w Brnie wiec skanowanie raczej odpada, dlatego pytam o obrobke programowa.

qbanczyk
26-01-2009, 20:53
wytnij logo je łatwo jest poprawić a materiał zrób w jakimś programie, w szopie łatwo w innych nie wiem

qbanczyk
26-01-2009, 20:54
chodziło mi o to żeby zrobić materiał od podstaw trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem :)

RBT
02-02-2009, 20:16
Najprościej, używając zdjęcia jako szablonu, będzie w jakimś programie wektorowym np. Illustrator, Corel Draw. Darmowych nie znam, ale zapewne znajdzie się ich sporo. Ale można również w Gimpie, obrysowując kształty krzywymi i wypełniając kolorem. Ale wówczas trzeba pamiętać by ustawić odpowiednią rozdzielczość.