PDA

Zobacz pełną wersję : filtr hoya hmc super uv(0)



Nikson
31-07-2006, 16:11
Witam

Wlasnie rozpier.....łem filtr, ktorego uzywalem z sigma 70-300 dg apo, po prostu stracilem panowanie nad soba po 3 godz czyszczenia tego g***. Filtr ten mialem "gratis" do obiektywu wiec se daruje, jak wy to czyscicie? jestem troche wkurzony bo czeka mnie teraz dlugi wyjazd i musze teraz baaardzo uwazac na obiektyw (zreszta uwaga do wszystkich posiadaczy tego filtru - uwazajcie na niego bo inaczej dostaniecie bialej goraczki przy czysczeniu), pytanie do znawcow - czy bez filtra jakosc zdjec sie pogorszy czy bedzie to niezauwazalne? bo jezeli to drugie to nie widze sensu kupowac tego filtra, po prostu uwazac na obiektyw albo kupic jakis naprawde dobry filtr, ktory da sie normalnie wyczyscic, hoya sie zabrudzi i koniec (filtr do pierwszego zabrudzenia).

BlingBling
31-07-2006, 16:17
Nikson ja do czyszczenia filtrow uzywam sciereki do okularow i plynu.Dzis zaopatrzylem sie u optyka. plyn 9 zł nazywa sie lens cleaner - in polish cos w stylu czysciwa obiektywu. Kupilem maly komplet - 2 sciereczki i ply. za wszystko 18zł. Plyn fajny ladnie wyciera nie zostawia sladow wszystko gra:) Oczywiscie mozesz tez szorowac sama sucha szmatka ale to szlag trafia czasem:)

Jakosc zdjec bez filtra.. .hmmm ciekawe pytanie.. ponoc uvki daja lepsze - nasycenie kolorow i wyostrzone zdjecia ale czy to prawda, czy mit - nie wiem :wink:[/b]

M.Szabelski
31-07-2006, 16:34
nie wiem dlaczego tak sie zdenerwowales na ten filtr - mam identyczny i czyszcze go bez problemu przez chuchniecie :)

Nikson
31-07-2006, 18:38
od wewnętrznej strony też?

M.Szabelski
31-07-2006, 19:19
trudno o mokre albo tluste zabrudzenia z wewnetrznej strony filtra, czyscilem swoj filtr od wewnatrz tylko raz (kiedy go kupilem), ale wtedy tez nie mialem problemu...moze to kwestia techniki czyszczenia?

tzk
31-07-2006, 20:30
...czy bez filtra jakosc zdjec sie pogorszy czy bedzie to niezauwazalne?...
Do znawców nie należę ale w większości sytuacji nie będzie widac różnicy.
Mam taki obiektyw od 2-ch lat nie mam do niego filtra i nigdy go nie uszkodziłem (puk, puk). W każdym razie ostatnio kupiłem UV-kę do 18-70 i jakoś nie widzę aby nagle jakość zdjęć uległa super poprawie.

ALF
01-08-2006, 01:53
przeniosłem do właściwego działu

swoje marumi MC czyszczę bez problemów spraną flanelką, a jak śię trafi więcej tłuszczu, to alkoholem w srayu i tą szmatką...

Kuba_eM
01-08-2006, 07:18
Ja zarówno polar i uv (obydwa Marumi) czyszczę ściereczką z mikrofiby (czy mikrofazy?). Płynów nie używałem, nie było potrzeby. Zawsze ścierka załatwiała sprawę - nawet z tłuszczem z paluchów sobie radzi, najwyżej trzeba lekko chuchnąć...

BlingBling
01-08-2006, 08:50
najwyżej trzeba lekko chuchnąć...

juz ja tam sprzatalem w moim body i poplulem lustro :mrgreen: zdolniacha ze mnie :wink:

Nikson
01-08-2006, 12:50
na pewno zaraz zimny pot zrosił Twoje czoło i nie tylko.... :wink:

miland
01-08-2006, 19:37
Ja właśnie dziś kupiłem ten sam filtr HOYA super HMC
i mam ten sam problem czyszcze już 1.5 godz.
kupiłem zestaw w E-cyfrowe za 39 zł
płyn pomazał mi filtr a ścierka pyli jak cholera zaraz mie szlag trafi
i walne ten filtr o glebe

ALF
02-08-2006, 02:37
miland, olej ten płyn...zwykła sprana flanelka i alkohol izopropylowy

miland
02-08-2006, 16:20
Dziś byłem u optyka który robi szkła
zdradził mi tajemnice że najlepiej czyścić domowymi sposobami
czyli dobra ściereczka i biały denaturat
tylko oblatałem wszyskie sklepy w Gdańsku i nigdzie białego denaturatu nie ma
żule wychlali czy co ?

ALF
03-08-2006, 12:09
miland, ten optyk jakiś niedouczony...denaturat jest sirytusem 70% skażonym różnymi badziewiami, które po odparowaniu alkoholu pozostają na "czyszczonym" szkle :(

Paweł.S
03-08-2006, 19:51
Podobno denaturat wybiela się po przsączeniu przez chleb, ale nie wiem czy to mit czy może jednak...

ALF
03-08-2006, 23:23
Paweł.S, odbarwia, ale nie znika szmelc dodany podczas skażenia...

miland
04-08-2006, 20:13
kupiłem dziś biały dynkx 92 %
apropo - czyści lepiej jak ten płyn HAMA za 39zł co mi pomazał filtr
dlatego zalecają biały nie niebieski tylko go ciężko dostać bo żule go hlają
no i od tego skażenia jakoś nie umierają

Danko
04-08-2006, 20:33
miland, olej ten płyn...zwykła sprana flanelka i alkohol izopropylowy

Ja tez polecam Isopropanol :)

Można go kupic za śmiszne pieniadze w aptece lub jakims sklepie elektronicznym . Ładnie sie nim czysci zabrudzone kompakty czy nawet głowice magnetyczne . Używam go też do czyszczenia matrycy i naprawde sprawdza się .

Smurf
04-08-2006, 23:11
miland, ten optyk jakiś niedouczony...denaturat jest sirytusem 70% skażonym różnymi badziewiami, które po odparowaniu alkoholu pozostają na "czyszczonym" szkle :(
Każdy denaturat (barwiony i bezbarwny) jest 92% wodnym roztworem alkoholu etylowego skażonym substancjami mającymi uczynić go nieprzydatnym do celów spozywczych.

ALF
04-08-2006, 23:41
słusznie...choć kiedyś wypuszczali 70%...taki dostawały apteki...
a wiecie co pływa w de_naturacie?
strach się bać :lol:
Aceton 0,25 l 2. 2 l
Alkohol izopropylowy
Alkohol n-propylowy
Alkohol metylowy
Anilina
Benzylidenoaceton
Benzyna
Biefenol N-95
Bitrex-Benzoesan denatonium
Czterochlorek węgla
Dwusiarczek węgla
Fenol
Formalina
Ftalan dwubutylu
Gluconian chlormexydyny
Jod krystaliczny
Iditol (nowolak)
Kamfora
Kalafonia
Keton metyloetylowy
Pollena Aroma
Kreozot
Koncentrat lakieru do włosów Luviskol
Polimer OW/VP
Ksylol lub ksylen
Kwas salicylowy
Kwas siarkowy
Lakier bakelitowy
Maslan etylu
Mentol
Nafta
Metylo-naftyloketon
Nipagina (aseptina)
Octan amylu
Octan butylu
Octan etylu
Octan winylu
Olej rycynowy
Parachlorometakrezol
Politura spirytusowa
Rozpuszczalnik Nitro
Salicylan metylu
Salicylan fenylu
Terpentyna
Trójetyloamina
Tululol, toluen
Trójchloroetylen
Woda amoniakalna
Żywica benzoesowa
Tymol
Wodorotlenek potasu
Ogólny srodek skażający o symbolu AT 80
FLOVER PV009221
Oktamyl
Skażalnik o symbolu G1 S

Smurf
04-08-2006, 23:54
Alkoholu metylowego juz od dawna nie ma (co niektorych cieszy)
Reszta ponoć jest do strawienia. :)

ALF
05-08-2006, 00:01
hehe...może i dla ciebie strawne, ale pomyśl o szkle, które tym czyścisz...zwłaszcza, że niekture substancje są dodawane jako kryształy...i nie do końca się rozpuszczają :D

M.Szabelski
07-08-2006, 12:17
gdzie mozna kupic alkohol izopropylowy?

Danko
07-08-2006, 15:46
W aptece lub jakims sklepie elektronicznym.

szymony
07-08-2006, 20:39
słusznie...choć kiedyś wypuszczali 70%...taki dostawały apteki...
a wiecie co pływa w de_naturacie?
strach się bać :lol:
Aceton 0,25 l 2. 2 l
Alkohol izopropylowy
Alkohol n-propylowy
Alkohol metylowy
Anilina
Benzylidenoaceton
Benzyna
Biefenol N-95
Bitrex-Benzoesan denatonium
Czterochlorek węgla
Dwusiarczek węgla
Fenol
Formalina
Ftalan dwubutylu
Gluconian chlormexydyny
Jod krystaliczny
Iditol (nowolak)
Kamfora
Kalafonia
Keton metyloetylowy
Pollena Aroma
Kreozot
Koncentrat lakieru do włosów Luviskol
Polimer OW/VP
Ksylol lub ksylen
Kwas salicylowy
Kwas siarkowy
Lakier bakelitowy
Maslan etylu
Mentol
Nafta
Metylo-naftyloketon
Nipagina (aseptina)
Octan amylu
Octan butylu
Octan etylu
Octan winylu
Olej rycynowy
Parachlorometakrezol
Politura spirytusowa
Rozpuszczalnik Nitro
Salicylan metylu
Salicylan fenylu
Terpentyna
Trójetyloamina
Tululol, toluen
Trójchloroetylen
Woda amoniakalna
Żywica benzoesowa
Tymol
Wodorotlenek potasu
Ogólny srodek skażający o symbolu AT 80
FLOVER PV009221
Oktamyl
Skażalnik o symbolu G1 S
Skąd tyś te dane wytargał? Z takim składem to flaszka z tałzena powinna kosztować ! Np. trójetyloamina to niezły katalizator, nieprodukowany w kraju. Łatwopalne i wybuchowe dziadostwo. A jak fajnie pachnie :wink:

mariuniu
08-08-2006, 11:33
Witam wszystkich,

korzystając z tematu tego wątku podłączę się - orientujecie się na które filty UV HOYA nie da się założyć oryginalnego dekielka od nikkora 18-70? Podobno niektóre nie mają gwintu zewnętrznego a w zwiąku z tym że planuję albo HOYA UV SHMC lub Marumi mam dylemat z tym ewentualnie niepasującym dekielkiem. Jak to się ma w filtrach UV Marumi? Pozdrawiam.

Vim
08-08-2006, 13:43
Witam !
Dzisiaj rano chciałem szybko przeczyścić filtr UV - HOYA 67mm
Do tego celu użyłem
1) płyn HAMA optik coś tam
2) papierek HAMA załączony w zestawie do czyszczenia optyki

Faktycznie po 1/2H pot mi zaczął ściekać po czole
ten płyn to jakieś nieporozumienie, nie wiem a może jest jakaś specjalna instrukcja obsługi tego zestawu do czyszczenia ?
Czy tym płynem można czyścić także szkła w obiektywie?
proszę o pomoc :wink:

Kundzior
08-08-2006, 14:36
Ja kiedyś kupiłem zestaw HAMA do czyszczenia optyki, filtry UV posiadam tylko Hoyai i nie mam problemów z czyszczeniem ich tym płynem. Czyżby moze jakieś podróbki płynu??

kamil
15-08-2006, 23:30
Posiadam Hoye SHMC. Lekkie czyszczenie zalatwiam odessaniem kurzu odkurzaczem, grutnowne - filtr pod kran + ludwik, potem miekka sciereczka (np. jakies majtki LOL) do sucha. Proste i skuteczne.

awoki
24-08-2006, 09:59
Na czarną Hoyę polecam zestaw ściereczka z mikrowłókien (np. Silk Road firmy Feel bodajże) i płyn Chemax3. Po blisko godzinnym czyszczeniu z użyciem min. strasznie trefnych ściereczek Hamy , chcuchaniu etc. miałem pełno "mazaji", trochę paprochów, a blisko gwintu to już obfitość syfu wszelkiego. U optyka kupiłem zestaw jak wyżej, i robotę dokończyłem w 5 minut, nawet żona się zdziwiła że tak krótko ;-). Metoda: najpierw ścierka na sucho, potem psikamy nieco na ścierkę kręcimy od środka do rantu, potem na sucho do glancu i już. Może komuś to pomoże.

KECIF
24-08-2006, 12:54
i robotę dokończyłem w 5 minut, nawet żona się zdziwiła że tak krótko ;-).

No, jeżeli żona dziwi się że tak krótko - to już tylko wiagra pomoże :lol: