PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sfotografować gwiazdy?



Pho_tekk
31-07-2006, 15:07
Witam. Od samego początku przepraszam za ewentualne zdublowanie tematu lub umieszczenie go w złym miejscu, ale te forum jest olbrzymie, a poruszam się od niedawna.

Fotografował ktoś może gwiazdy? Jakie parametry należałoby ustawić aby uchwycić porządnie niewielki gwiazdozbiór, oczywiście bez poruszenia?

BlingBling
31-07-2006, 15:14
google prawde Ci powie... :wink: google Twoim przyjacielem... :wink: poszukaj na forum albo w necie jest tego masa:) powiem Ci tylko ze musisz miec niezly sprzet :)

szymony
31-07-2006, 16:17
google prawde Ci powie... :wink: google Twoim przyjacielem... :wink: poszukaj na forum albo w necie jest tego masa:) powiem Ci tylko ze musisz miec niezly sprzet :)
E tam panie godocie pierdoły :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/Foto/orion.jpg)
Aparat+obiektyw+statyw.

BlingBling
31-07-2006, 16:20
szymony to nie gwiazdy :shock: to matryca :lol: :wink:

Pho_tekk wystarczy obiektyw z mini tele:) taki hmm 18-70 ciutke 'zooma' dasz i dluzszy czas, mala dziurke i wyjdzie cos takiego jak widzisz u gory:)

Władca Pixeli
31-07-2006, 19:33
szymony to nie gwiazdy :shock: to matryca :lol: :wink:
I widać gwiadzdozbiór Nikona :mrgreen:

Pho_tekk
31-07-2006, 20:36
szymony, pięknie! Dłuższy to ile? A mała dziurka zda egzamin przy takim słabym świetle?

BlingBling
31-07-2006, 21:45
Władca Pixeli hahaha dobre:D

Pho_tekk gwiazd nie robilem alerobilem inne nocne fotografie. Zazywaczj robilem tak ze ustawialem prawie na max przyslone czyli mala dziurke i prawie najdluzszy czas - wtey ladne gwiazzdki sie robia. Napisz jaki masz aparat to bedziemy wiedziec na czym stoimy :)

JK
31-07-2006, 22:00
BlingBling, tylko że jeśli ten czas będzie zbyt długi, to na zdjęciu dostaniesz nie gwiazdy, tylko gwiazdowe przecinki. :lol:

BlingBling
31-07-2006, 22:07
JK oczywiscie, dlatego zaznaczylem ze nie robilem gwiazdy tylko inne fotografie w nocy. Autorwatku musi sam dobrac ustawienia odpowiadajace warunkom w ktorych bedzie fotografowal. ja po prostu dalem przyklad...

anwas
01-08-2006, 12:20
Witam. Od samego początku przepraszam za ewentualne zdublowanie tematu lub umieszczenie go w złym miejscu, ale te forum jest olbrzymie, a poruszam się od niedawna.

Fotografował ktoś może gwiazdy? Jakie parametry należałoby ustawić aby uchwycić porządnie niewielki gwiazdozbiór, oczywiście bez poruszenia?

Należy kupić kompakt FUJI

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=27919

cypherdid
01-08-2006, 19:22
o tym samym pomyślałem :)

Klos
01-08-2006, 22:32
sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje i wymaga duzej dawki wiedzy + odpowiedni sprzet :
http://www.astro.leszno.net/astromebel.php


ale efekty sa obiecujace

np


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.astrofotografia.pl/galeria/gwiazdy/2006/milky_190706.jpg)

Pho_tekk
02-08-2006, 05:42
Fajna sprawa klos. Tylko wiesz... nie każdy ma wykształcenie na tyle technicznie odpowiednie, żeby poradzić sobie z instrukcjami autora :P

cypherdid
02-08-2006, 07:27
to nie są trudne rzeczy..w sumie każdy może sobie poradzić..o ile chęci nie brakuje...i nie trzeba mieć doktora z mechaniki i astrologii czy jak to się zwie..wystarczą chęci i zaangażowanie i precyzja we władaniu narzędziami <jak w związku :) > :D