PDA

Zobacz pełną wersję : aparat dalmierzowy...



Yarko
30-07-2006, 21:08
Witajcie !

Zwracam się z ogromną prośbą dotyczącą wyboru taniego aparatu dalmierzowego, moje typy to:

- Rollei XF 35
- MINOLTA Hi - Matic E
- Canon A35 F

Proszę o opinie nt. wyżej wymienionego sprzętu oraz innych ciekawych modeli do 200-250 zł.

Moje wymagania to :

- wysokiej jakości obiektyw
- stosunkowo małe rozmiary
- najechętniej pełny tryb manualny

PS: Przejrzałem archiwum ale jest bardzo mało tego typu tematów i praktycznie nic nie znalazłem na temat wyżej wymienionego sprzętu.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Yarko

HelmutWieczorek
31-07-2006, 16:57
Minolta to pelny automat.
Modeli Rollei, Canona nie znam.
Uzywam Minolty Hi-matic 9. Bardzo lubie ten aparat. Ma to, o co ci chodzi oraz tryb automatyki. Oprocz tego moze on automatycznie wspolpracowac z dowolna lampa po wprowadzeniu jej liczby przewodniej (guide number). Zadnego z trybow auto do tej pory jednak nie uzywalem, mimo, ze zalozylem swieze baterie. Na amerykanskim e-bayu dziewiatke mozna dostac za nieduze pieniadze. Zaraz po kupnie wymienilem w swojej uszczelki (koszt - $6 USD zdaje sie) - rzecz do zrobienia jest prosta jak plucie przez okno. Jest tez wczesniejszy model Hi-matic 7, ten nie ma zdaje sie funkcji automatyki lampy. Jest tez model 7S II zdaje sie, ale ten pojawil sie w latach 70-tych i jest drozszy of dziewiatki i siodemki. Jest jeszcze model 11, ale nie interesowal mnie z powodow, ktorych dzis nie pomne - zdaje sie mial ciemniejsze szklo.

Yarko
31-07-2006, 22:02
Dzięki za odpowiedź, niestety zdaję sobie sprawe, że do 200 zł nie znajde sprzętu z pełnym manualem, chyba jednak dołoże troche grosza i zakupie Canoneta QL 17, niestety jest on większy od rollei i canona A35F.
Czekam na sugestie innych użytkowników.

Pozdrawiam

HelmutWieczorek
31-07-2006, 22:43
do 200 zł nie znajde sprzętu z pełnym manualem
Za tyle kupisz kilka Minolt Hi-matic 9 lub 7.
Jezeli nie wyrazilem sie jasno: obydwie sa w pelni manualne i dzialaja bez baterii.

Yarko
31-07-2006, 23:08
HelmutWieczorek - podałem ceny z allegro i tam Hi - Matic'i E czy F chodzą po 200 zł, 9'tki lub 7'tki narazie nie spotkałem, ale bede czekał aż się pojawią

lesiu999
01-08-2006, 19:58
polecam MINOLTA Hi - Matic E, automat ale naprawde bardzo fajny, trzeba tylko pamiętać żeby ustawiać większą czułość niż mamy faktycznie a to z powodu niedostępności oryginalych rtęciowych bateri (1,35V). Ja stosuje zwykłe 1,5 i czułość ustawiam o 1 więcej i naświetla prawidłowo :)

Yarko
01-08-2006, 22:00
lesiu999 dzięki za odpowiedź.

Jednak zdecydowałem się na Canoneta QL 17, ale Hi-Matic'a E też sobie sprawie ze względu na jego małe rozmiary i całkiem niezłą optykę.
Niestety na allegro jest bardzo mało tego typu sprzętu i nie ma w czym wybierać, chyba przejade się na giełde foto..........a może zna ktoś jakiś komis z tego typu sprzętem ?