PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria VR ?



DexterSOC
17-01-2009, 13:01
Witam,
Panowie (i panie), mam problem z obiektywem 55-200 VR Nikona. Otóż co występuje: gdy VR jest włączone, naciskam migawkę do połowy (ostrzenie) i owszem, ostrzy elegancko, ale widoczny jest lekki przeskok obrazu widzianego w wizjerze (odbity od lustra). Wygląda to tak jak by blokowało siłownik z prawej strony na chwilkę, następnie słychać jak silniczek zaczyna pracować i obraz wskakuje poprawnie. Przy wyłączonym VR efekt taki nie występuje. Przy innym obiektywie z VR także nie. Czyżby awaria żyroskopu? (… 3 tygodnie po zakupie). Obiektyw nie został uszkodzony mechanicznie, nie upadł, nie walnąłem nim w nic.

carl00s
17-01-2009, 13:05
to nie awaria, ale normalna sprawa. To jest wlasnie naturalne zjawisko towarzyszace pracy VR. Wiec nie masz sie co martwic.

A jak chcesz zaobserwowac ciekawsze zjawisko zwiazane z VR, skieruj aparat obiektywem pionowo w gore i wcisnij spust migawki do polowy:) (oczywiscie z wlaczonym VR) :).

DexterSOC
17-01-2009, 13:14
CarlOOs :) Dziękuję za odpowiedź. Wcześniej nie było albo po prostu nie zauważyłem tego "skoku obrazu". W 18-55 na pewno tego zjawiska nie ma. Ale skoro twierdzisz że tak ma być to ok :) Ulżyło mi. Na szczęście nie ma żadnej różnicy w uchwyconym obrazie.
Heh, skierowałem w dół i nacisnałem migawke :) Fajnie :) Pewnie też tak ma być.

haraldsson
21-01-2009, 14:25
Ale miałeś skierować w górę.:)

Jacek S
21-01-2009, 14:41
Przenoszę do tele.