PDA

Zobacz pełną wersję : Tani dyfuzor? czy drogi?



Dulak2
17-01-2009, 10:50
Witam! Szukam dyfuzora do lampy błyskowej, na allegro są już od 19 pln do 100 pln, wyglądają identycznie, fakt jest taki że ten drugi jest firmowy np. (StoFen). Czy warto przepłacać i kupić ten firmowy? Może ten za 19 pln w zupełności wystarczy? Proszę o pomoc!!!

Piotrek Charchuła
17-01-2009, 12:17
Moim zdaniem nie warto przepłacać.

MARTINK
17-01-2009, 12:18
Witam! Szukam dyfuzora do lampy błyskowej, na allegro są już od 19 pln do 100 pln, wyglądają identycznie, fakt jest taki że ten drugi jest firmowy np. (StoFen). Czy warto przepłacać i kupić ten firmowy? Może ten za 19 pln w zupełności wystarczy? Proszę o pomoc!!!

Na forum kiedys widzialem polamane zamienniki - poszukaj.
Odp. Moim zdaniem nie warto brac podrobek.

messer
17-01-2009, 17:32
Ja do swojej lampy SB-600 wykorzystuje jakis noname'owy dyfuzor. Generalnie pasuje nie idealnie (chociaz niby dedykowany dla szescsetki), popekal na bokach od zakladania i zdejmowania...
Posklejalem tasma. I uzywam nadal :) Co do samego rozpraszania swiatla - korzystalem rowniez ze Stofena kolegi i wielkich roznich nie zauwazylem.

avallardi
18-01-2009, 01:44
Ja z SB-600 używam Sto-Fen'a i jestem zadowolony: pasuje idealnie, świetnie się z nim pracuje, solidnie wykonany. Dobrze wydane pieniądze.

papajpo
18-01-2009, 01:46
Bardzo polecam Sto-Fen'a

lewAp7
18-01-2009, 10:02
Nie miałem żadnego z nich, kiedyś się jednak interesowałem tym tematem i sporo sieci "przerzuciłem", żeby znaleźć odpowiedź na Twoje (wtedy moje) pytanie. Doszedłem wtedy do wniosku, że światło/rozproszenie będzie bardzo podobne lub nawet takie samo, różnica jest tylko w jakości użytego materiału - podróbki są mniej trwałe.
Mój dylemat był wtedy taki: co dłużej wytrzyma - 1 stofen czy 3-4 podróbki?
W międzyczasie trafiłem na to: http://foto.jasiu.pl/index.html i nie kupiłem ani tego, ani tego... Może kiedyś...

applepoland
16-02-2009, 00:12
hej, ja radze zakupic chyba oryginalny stofen , mialem do swojej lampy chinska podrobke i myslalem ze tak jest ok, ale pożyczyłem od koleszki stofena z usa, takiego oryginalnego i jest jak dla mnie duza różnica poprostu puszcza on więcej światła, a jednocześnie rozprasza, czyli mamy zdjęcie jednak bardziej doświetlone, nie wiem czy wszystkie podrobki sa kiepskie, ale moja napewno byla, postanowilem kupic oryginalny i jestem szczesliwym posiadaczem białego dyfuzora , hehe formy stofen za 70zł i kupiłem go w sklepie jakimś przez net www.stofen.pl , chyba od niedawna on jest, bo jakos wczesniej mi sie nie obiło o oczy, hehe, także może jednak faktycznie czasami te przepłacanie ma jakiś sens, zreszto sami wiemy jak jest z obiektywami, nawet nie ma o czym rozmawiać, prawda?

TristisAnima
16-02-2009, 12:36
Ty pracujesz w tym sklepie czy co. Napisałeś dwa posty i oba zachwalają ww. sklep. Jak dla mnie ewidentna reklama.

applepoland
16-02-2009, 14:20
Ty pracujesz w tym sklepie czy co. Napisałeś dwa posty i oba zachwalają ww. sklep. Jak dla mnie ewidentna reklama.

hehehe
nie nie pracuje, tylko dopiero co sie zarejestrowalem, a że nic ciekawszego mi nie przychodziło do głowy, to napisałem o stofenie, a że goscie z etgo sklepu byli naprawde spoko, to napisalem adres, ale zeby nie bylo juz wiecej nie wspomne, heheheh
rozbawiłeś mnie trochę
pozdrawiam

TristisAnima
16-02-2009, 15:44
No ale fakt trzeba przyznać, ceny dość w porządku. Zamierzona czy nie ale wyszła Ci reklama i chyba przy najbliższej okazji trzeba będzie skorzystać :mrgreen:

Vincente
16-02-2009, 17:40
A nie lepiej samemu coś zbudować? Tyle różnych projektów już się pojawiało na forum. Przy odrobinie szczęścia koszt takiego wynalazku wyniesie 0 zł a efekt co najmniej identyczny (o ile nie lepszy) jak dyfuzorki za stówkę i więcej, dodatkowo sam decydujesz o kształcie, wielkości, mocowaniu... A ile satysfakcji :)