PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo dziwne zachowanie body D70s



CodeBoy
30-07-2006, 10:28
Bylem wczoraj w sklepie Foto Jokera w Kaliszu w drodze do domu, popatrzylem i pokusila mnie cana 2 szkiel tanszych niz u nas. Ale nie o tym, poprosilem pania czy moglbym porobic zdjecia probne tymi szkielkami jeden to 55-200G DX , drugi 70-300 G , zrobilem 10 zdjec, potem pojechalem na miasto popstrykalem inne zdjecia moimi szklami czyli KIT'em i 100-300. Po podlaczeniu karty do notebooka nastapila konsternacja. Zdjecia wykonane przed wizyta w sklepie sa dobre, robione w sklepie sa (tzn da sie odczytac EXIF'a widac ze zmieniala sie ogniskowa czas i przeslona (ale na zdjeciech jest biala powierzchnia, zadnej tresci, na obu obiektywach to samo. Potem zdjecia robione moimi szkalami sa znow dobre. co do licha, o co chodzi ?

cypherdid
30-07-2006, 15:05
hmm.ciekawe..idź jeszcze raz spróbuj..ja bym poszedł..nie wiem w czym tkwi problem..może pomiar Ci nie działał z tymi szkłami i tak to wyszło..ale nie wiem..hgw

CodeBoy
30-07-2006, 15:23
No spr w jakims sklepie w Gdansku, ale dziwne ze z innymi dziala.

kwasik
30-07-2006, 16:53
mozesz wstawic przykladowa fotke wraz z exifem tutaj?

CodeBoy
30-07-2006, 17:37
Mam nadzieje ze bedzie dzialac, plik org nic nie zmieniany, w innych exif'ach sie zmieniaja sie ustawienia przeslony. Czas jest na wszystkich zdjeciach 1/20 choc nie musial brac takiego czasu, przeslone bral najasniejsza dla zadanej ogniskowej. Wiec nie dzwine ze przepalil, dziwi mnie tylko dlaczego wybral sobie taki czas wystarczyla by 1/250 bylo dosc widno.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.landowski.org/Dsc_4212.jpg)

cypherdid
30-07-2006, 17:57
dziewna sprawa..sprawdź one more time..tak z ciekawości

kwasik
30-07-2006, 18:26
kompletnie tego nie rozumiem....

Paweł.S
30-07-2006, 19:04
he he, może w tym sklepie mają już tą nowinkę która coś tam zakłuca i nie pozwala robić zdjęć cyfrówkami :P

cypherdid
30-07-2006, 19:27
zupełne zero...żadnych danych o innych kolorach

CodeBoy
30-07-2006, 19:46
Co do zaklocania to nie wiem, fakt sklep w galerii Tesco, ale jednak fotograficzny i raczej nie powinni robic takiego cyrku tymbardziej ze Pani powiedziala prosze wziac swoj aparat i spr jak dziala. Nie chciala mi tego wcisnac. Wiec miala nadzieje ze bedzie oki :) i po obejrzeniu kupie :) a tu taki zonk. Szkoda ze nie zrobilem zdjecia w tym sklepie swoim szklem :)

cypherdid
30-07-2006, 23:09
może w Tesco jest emiter jakiegoś pola elektromagnetycznego żeby np reporterzy nie focili przebijania dat, płukania starego mięsa w ludwiku itp.

CodeBoy
31-07-2006, 17:47
No wiec podpiolem 55-200 w Gd i dziala, nie wiem czemu tamten nie dzialal.
Niestety tanszego 70-300 nie maja. Wiec nie moglem go spr.