Zobacz pełną wersję : Balans Bieli na Śniegu - fotografia zimą ??
Powiedzmy nie mamy rawa - z poziomu aparatu - jak ustawić najlepiej WB oraz EV na apracie zeby nam wyszlo idelny JPG ??
Tomek Konopka
16-01-2009, 13:13
mz 4000-5500 k, tak myśle
+1, +2 EV, powinien wtedy snieg byc bialy :)
zrob 2 zdjecia zobacz co lepiej pasuje, na manual przejdz i male korekty wprowadzaj, udanych strzalow :)
To zalezy od pory dnia ale temp na sniegu pokusilbym sie ustawic tak od 8k w gore.
tymancjo
16-01-2009, 14:00
heh, nie ma metody na wszystko. Jak w kadrze prawie sam śnieg to pewnie koło +2ev w korekcji, ale jak się już w tle ciemny las (czy coś innego pojawi) to raczej nie trzeba aż takiej. To wszystko oczywiście zależy od użytego trybu pomiaru światła itd.
Zrobić zdjęcia, zobaczyć histogram i poprawić jak trzeba... to chyba najlepsze rozwiązanie.
A co WB to chyba będzie zależeć od światła (pora dnia i takie tam...), nie zawsze śnieg ma być biały :)
pozdrawiam,
mz 4000-5500 k, tak myśle
A ja mysle ze od 4000 do 8000 K ... a moze jeszcze poza tym zakresem ;) , snieg to taka biala kartka.
Balans nie zalezy od tego na co swiatlo pada, tylko od tego jakie
swiatlo pada - wiec to zalezy, czy chmurki, czy bezposrednio slonce, czy cien, ktora pora dnia .....
mz 4000-5500 k, tak myśle
Dobre... :D
swfweb, nie ma przecież na to reguły, wszystko zależy od źródła światła.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.