PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Painted Canyon



Macro
14-01-2009, 16:42
Mam nadzieję, że rozmiar zostanie wybaczony ze względu na format.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img103.imageshack.us/img103/7121/dsc3106ui8.jpg)

Marcin T
14-01-2009, 17:02
Jak dla mnie rewelacyjne.

malasana
14-01-2009, 17:03
Doskonale!

Sowulus12
14-01-2009, 17:06
Bardzo przyjemne w odbiorze.

morzon
14-01-2009, 17:22
Strasznie świeci i jak dla mnie brakuje trochę dołu. Ale widok mniam

Seeker
14-01-2009, 18:38
Ladna pogode trafiles (oprocz innych zalet).

harb
14-01-2009, 18:58
dobre ,dobre :-D

PaweleM
14-01-2009, 19:00
tez mi sie podoba..

Macro
14-01-2009, 19:04
Dziękuję wszystkim :)


Strasznie świeci i jak dla mnie brakuje trochę dołu. Ale widok mniam

Jak bardzo świeci, to pewnie kwestia monitora. Dołu nie ma, bo moim zdaniem mało ciekawy i przeszkadzał.

cialat
14-01-2009, 21:09
dobrze świeci :-) ++++

kulten
14-01-2009, 22:36
Ładne choć też uważam, że dół za mocno świeci.

glenio
15-01-2009, 02:16
Ładne choć też uważam, że dół za mocno świeci.

Panowie, weźcie pod uwagę, że to wczesnopopołudniowe kalifornijskie słońce, a nie szarobure niebo północy ;) Jasny piasek musi odbijać takie promienie. :)

Choć sam mam w pamięci inne kolory, to obrazek ogląda mi się przyjemnie.

Nikonozaur
15-01-2009, 02:50
Panowie, weźcie pod uwagę, że to wczesnopopołudniowe kalifornijskie słońce, a nie szarobure niebo północy ;) Jasny piasek musi odbijać takie promienie.

Dobrze gada, wódki mu dać. A autorowi garść gwiazdek. :mrgreen:

zbyczo
15-01-2009, 11:06
Mi tak średno się podoba, za duże kontrasty pomiędzy ciemnym niebem a bardzo jasnym podłożem... Jeśli niebo było tak bardzo ciemne to nie ma bata - i podłoże musiało też być ciemniejsze... Teraz wygląda jakby niebo było wklejane z innego zdjęcia...
Chociaż co ja ta wiem, młody jestem:)..

Macro
15-01-2009, 12:07
Mi tak średno się podoba, za duże kontrasty pomiędzy ciemnym niebem a bardzo jasnym podłożem... Jeśli niebo było tak bardzo ciemne to nie ma bata - i podłoże musiało też być ciemniejsze... Teraz wygląda jakby niebo było wklejane z innego zdjęcia...
Chociaż co ja ta wiem, młody jestem:)..

Ależ wiek tu nie ma większego znaczenia.
Zmuszony jestem odeprzeć zarzuty. Twoja żelazna logika o ile nie pozbawiona sensu, nie przewidziała jednak jednego - te chmury są właściwie za pierwszym planem. Cień od nich zaczyna się trochę dalej, co widać np na kawałku góry wystającej po prawej stronie tego czerwonego pagórka. Natomiast pierwsza linia gór oraz teren przed nimi oświetlona jest przez ciepłe i dosyć ostre jeszcze słońce (chociaż już bardziej późnopopołudniowe wbrew temu co napisał kolega glenio), które świeci z obszaru nieba niezakrytego chmurami. Zresztą nawet widać na tym zdjęciu, ze z prawej strony chmury stają się już rzadsze i prześwituje niebieskie niebo.
Także zarzekam się, że nieba nie przeklejałem. Co więcej - dołu nie dość, że nie rozjaśniałem ponad miarę, to nawet przygasiłem trochę.
Jak to oświetlenie potrafi jednak płatać figle. Inna sprawa, że gdyby wszystko było za chmurami, to pewnikiem to zdjęcie nie pojawiłoby się w ogóle na forum :)

sebah
15-01-2009, 12:09
ladne swiatelko!

baku127
15-01-2009, 12:20
Kolorki bardzo ładne,podoba się

cialat
15-01-2009, 13:55
Ależ wiek tu nie ma większego znaczenia.
Zmuszony jestem odeprzeć zarzuty. Twoja żelazna logika o ile nie pozbawiona sensu, nie przewidziała jednak jednego - te chmury są właściwie za pierwszym planem. Cień od nich zaczyna się trochę dalej, co widać np na kawałku góry wystającej po prawej stronie tego czerwonego pagórka. Natomiast pierwsza linia gór oraz teren przed nimi oświetlona jest przez ciepłe i dosyć ostre jeszcze słońce (chociaż już bardziej późnopopołudniowe wbrew temu co napisał kolega glenio), które świeci z obszaru nieba niezakrytego chmurami. Zresztą nawet widać na tym zdjęciu, ze z prawej strony chmury stają się już rzadsze i prześwituje niebieskie niebo.
Także zarzekam się, że nieba nie przeklejałem. Co więcej - dołu nie dość, że nie rozjaśniałem ponad miarę, to nawet przygasiłem trochę.
Jak to oświetlenie potrafi jednak płatać figle. Inna sprawa, że gdyby wszystko było za chmurami, to pewnikiem to zdjęcie nie pojawiłoby się w ogóle na forum :)

nic dodać, nic ująć :-D

Seeker
15-01-2009, 14:08
Jeszcze inna sprawa, ze takie oswietlenie potrafi byc ciekawe przez swoja rzadkosc wystepowania.
Dla mnie to zaleta.

jarek76
15-01-2009, 15:46
Bardzo ładne