PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] lokalna symetria - nocą we mgle przy świetle księżyca



pawel.szczerba
13-01-2009, 23:38
Z pewną nieśmiałością pokazuję to zdjęcie.
Jestem ciekaw Waszych wrażeń.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://peacock-el-gap.pl/obrazki/mglista%20noc/2008.12.06-DSC_1968-001-ma%C5%82e-bez-wyostrzania.jpg)

Nemeth
13-01-2009, 23:41
Komórką robione?
Ten paćkowaty szum jest tragiczny.

kulten
13-01-2009, 23:43
Jeden wielki szum, coś poszło nie tak bo chyba tak nie zamierzałeś :???:.

malasana
13-01-2009, 23:44
Szkoda szumu troche. Moglo byc duzo lepiej. Sama scenka ciekawa.

ArtX
13-01-2009, 23:46
Komórką robione?
Ten paćkowaty szum jest tragiczny.

no co Ty, przeciez komorki duzo lepsze zdjecia robia...

pawel.szczerba
13-01-2009, 23:47
Hm. Hm.
A mi się ten szum wydawał znośny, choć nieco dyskusyjny.
Stąd wzmiankowana nieśmiałość przy prezentacji.
Widać bielmo na oku mi się zrobiło.
Przemyślę to.

autograf
14-01-2009, 00:32
Przepraszam. Nie chce być złośliwy - ale Harb nie tak dawno temu miał rację...

BOSS
14-01-2009, 00:39
Te krzaczki mają jakby zabarwienie... erotyczne :-)

serberys
14-01-2009, 01:08
W przeciwieństwie do szumofobów mnie się to zdjęcie podoba, lubię takie spokojne symetryczne kadry. Powiem nawet iż szum nadaje zdjęciu taki "odrealniony" klimat. Robione komórką? Heh, niech mądrala spróbuje zrobić fonem takie zdjęcie w nocy a potem się wypowiada. Co do skojarzeń cóż, co kto w głowie ma, nie będę się wypowiadał :-)

autograf
14-01-2009, 01:09
W przeciwieństwie do szumofobów mnie się to zdjęcie podoba, lubię takie spokojne symetryczne kadry. Powiem nawet iż szum nadaje zdjęciu taki "odrealniony" klimat. Robione komórką? Heh, niech mądrala spróbuje zrobić fonem takie zdjęcie w nocy a potem się wypowiada. Co do skojarzeń cóż, co kto w głowie ma, nie będę się wypowiadał :-)

Powiedz, że żartujesz..

Seeker
14-01-2009, 03:41
"niech mądrala spróbuje zrobić fonem takie zdjęcie w nocy a potem się wypowiada"

To akurat jest prawda. Zdarzylo juz mi sie w nocy naswietlac... ;) Lustrem.
I bylo z czym walczyc. Sa jednak sposoby na zmniejszenie szumow.
Wystarczy wykonac kilka identycznych naswietlen i nalozyc je na siebie w rownych proporcjach.

pawel.szczerba
14-01-2009, 08:24
Przepraszam. Nie chce być złośliwy - ale Harb nie tak dawno temu miał rację...
A co Harb powiedział? Bo nie kojarzę tego?


(...) Sa jednak sposoby na zmniejszenie szumow. Wystarczy wykonac kilka identycznych naswietlen i nalozyc je na siebie w rownych proporcjach.
Dzięki za poradę. Jako że mogę bez problemu wracać w to miejsce, to spróbuję zastosować Twoją radę.

Wszystkim dzięki za uwagi.
Zniosłem je mężnie ;-).

Co do erotycznych skojarzeń - no, powiem szczerze, że ja mam inne doświadczenia. Ale, jak to mówią, co kraj to obyczaj :mrgreen:.

fjerzy
14-01-2009, 08:32
to, co może w XXI wieku uchodzić fotografiom z XIXw, cyfrowym fotom na sucho nie ujdzie. Tego szumu nie obronisz, moim zdaniem.

darko
14-01-2009, 09:43
Powiedz, że żartujesz..
Lepiej niech powie co brał, bo widzę że ma niezły towar :)

pawel.szczerba
14-01-2009, 13:47
to, co może w XXI wieku uchodzić fotografiom z XIXw, cyfrowym fotom na sucho nie ujdzie. Tego szumu nie obronisz, moim zdaniem.

Rozumiem. Ten argument do mnie dociera.

Resztę Szanownego Koleżeństwa proszę o wyrozumiałość.
A jak nie, to i tak Was lubię :-). Zdałem dzisiaj egzamin praktyczny na prawo jazdy, dzięki czemu odzyskam utracony dokument. I z tego powodu nic nie jest w stanie wytrącić mnie z dobrego samopoczucia.

A co do tego, co brałem, to na tej wycieczce byłem po wiśnióweczce. Pyszna!

morzon
14-01-2009, 15:09
Jak by to wrzucić z jakimś "znanym" nickiem na jakaś polską (na innych nie wiem) galerie foto (nie napiszę która dokłanie, ale znaaana) i napisać, że to robione pinhol'em/pudelkiem od zapalek/whatever byłaby sztuka i zachwyty... To tak odnośnie tego typu fot. Co do tego konkretnego nie wypowiadam się.

harb
14-01-2009, 19:00
Komórką robione?
Ten paćkowaty szum jest tragiczny.

zgadzam się szum rozwalił tę fotkę , ale forma ciekawa :-D

jchyra
15-01-2009, 21:33
Kiedyś lubiłem takie fotografie, sporo ich zrobiłem własną techniką analogową, potem zamieściłem w książce i... dostaję cięgi do dziś. Ten typ nie ma powodzenia, dziś to wiem :-)

pawel.szczerba
15-01-2009, 22:35
Kiedyś lubiłem takie fotografie, sporo ich zrobiłem własną techniką analogową (...)
No, ja techniką cyfrową :-).
Myślałem, że nikt nie zauważy szumu, a tu proszę...


(...) Ten typ nie ma powodzenia, dziś to wiem :-)
Właśnie zauważyłem ;-).

Choć przyznam się, że dzisiaj gdzieś widziałem zdjęcie dość podobne, ale rzeczywiście bez takiego szumu. I było lepsze. Więc będę próbował lepiej...

Grzegorz WO
16-01-2009, 01:17
Szczerze, bardzo ciekawe podejście, gdzieś z okolic grafiki, jak dla mnie pokazane CIEKAWIE. Jeżeli przy tym efekt końcowy = efekt zamierzony (nie przypadek) to na prawdę jest dobrze. I proszę się nie przejmować wszystkimi komentami, prawie zawsze są wartościowe - ale z natury swej subiektywne :-D . Spróbuj jeszcze konwersji do BW, zniknie kolor, .... szumu też.