PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ułożyć współpracę Metza z Nikonem???



Rex King
25-01-2005, 11:24
Szanowni "fotożysze" :roll: jeżeli macie jakieś doświadczenia w konfiguracji współpracy lamp firmy Metz z Nikonami bardzo prosiłbym o wasze uwagi. Ja posiadam to co widzicie w podpisie x i MZ70-4 z 3402M. Stosując pomiar 3D w lampie zazwyczaj mam zdjęcie niedoświetlone :shock: . Bardzo ciężko mi znaleźć jakieś panaceum na to, gdyż czasami foty wychodzą OK, ale większości brakuje światła. Niestety eksperymentowałem z kilkoma kliszami i nie mogę śię już połapać w którym miejscu coś psuję. Prosiłbym Was o uwagi, odnośnie rodzaju pomiaru jaki stosujecie i wybranych ustawień w aparaciku tj. na jakim czasie synchro robicie fotki oraz z jakich rodzajów błon korzystacie przy takim foceniu. Może należy standardowo dodawać korektę EV. :?: Oczywiście będę bardzo wdzięczny za uwagi od osób fotografujących z lampami nikonowskimi, czekam z niecierpliwością i pokorą na wskazówki :wink:

Wielkie dzięki, Sylwek K.

szymony
25-01-2005, 12:32
Coś nie do końca jestem przekonany czy 3D bla bla.. , działa z tą kostką. Czy nie powinna być z M2 na końcu.
Co do meritum to propnuje się poczytanie "Ciekawych Dodatków" z tej strony (http://www.foto.w3.com.pl/sprzet.html)

Rex King
25-01-2005, 12:41
Masz w 1000% rację kostka dokładnie nazywa się 3402M- ma te M, jak ją kupowałem to sprzedawca zapewniał mnie, że umożliwia nawet współpracę z nowymi cyfrówkami Nikona.
Dzięki wczytam się w porady zawarte na podanej stronie przez Ciebie.

Sylwek K.

Populares
25-01-2005, 13:34
Szanowni "fotożysze" :roll: jeżeli macie jakieś doświadczenia w konfiguracji współpracy lamp firmy Metz z Nikonami bardzo prosiłbym o wasze uwagi. Ja posiadam to co widzicie w podpisie x i MZ70-4 z 3402M. Stosując pomiar 3D w lampie zazwyczaj mam zdjęcie niedoświetlone :shock: . Bardzo ciężko mi znaleźć jakieś panaceum na to, gdyż czasami foty wychodzą OK, ale większości brakuje światła. Niestety eksperymentowałem z kilkoma kliszami i nie mogę śię już połapać w którym miejscu coś psuję. Prosiłbym Was o uwagi, odnośnie rodzaju pomiaru jaki stosujecie i wybranych ustawień w aparaciku tj. na jakim czasie synchro robicie fotki oraz z jakich rodzajów błon korzystacie przy takim foceniu. Może należy standardowo dodawać korektę EV. :?: Oczywiście będę bardzo wdzięczny za uwagi od osób fotografujących z lampami nikonowskimi, czekam z niecierpliwością i pokorą na wskazówki :wink:

Wielkie dzięki, Sylwek K.

No ja mam Meca, ale seria 300 (kostka SCA 343) i jest git.

dRUId
25-01-2005, 15:44
Z tego co podaje Metz to wszystko powinno być ok. pomiar 3D powinien działać. Może masz wprowadzoną korekcję w lampie?
Ja mam Metza 54MZ-3 i nie ma najmniejszych problemów z tą funkcją.
Sprawdzę co pisze na kostce, choć na stronie metza mam podaną taką samą kostkę jak Twoja czyli sca 3402M.
Pomiar 3D działa tylko przy obiektywach z D.
Sprawdzałeś:
1. naświetlenia tego samego ujęcia w zwykłym TTL-u, A i 3D czy są różnice ?
2. czy masz wprowadzoną korektę w lampie?
3. czy masz sygnalizację prawidłowego naświetlenia w lampie po zrobionym zdjęciu?



-----------------
Pozdrawiam
- Arek

[ Dodano: Wto 25 Sty, 2005 ]
Sprawdziłem na kostce jest tak jak podaje Metz na swojej stronie - sca 3402M, czyli kostkę masz prawidłową.
Zapomniałem jeszcze o jednym, sprawdź czy nie masz ustawionej korekcji na kostce.


--------
- Arek

Anonymous
26-01-2005, 01:56
Dzięki sprawdzę, ale z tego co widzę to miałem jakiś rozszerzony tryb pracy zoomu tj dla 28MM lampa mi się ustawiała na 24 itd, a dla 70mm na 50. Może to był właśnie chaczyk???
Poeksperymentuje trochę z lampą.
Dzięki, Sylwek

dRUId
26-01-2005, 08:14
Napewno będzie słabsza moc błysku, ale tak bardzo nie powinno wpływać. Też stosowałem takie rozwiązanie.

ALF
27-01-2005, 02:42
włąsnie to sprawdziłem...metze mają 2 ustawienia dla 35mm aparatów:
auto zoom - tu jest normalnie
zoom 35mm - tu lampa pokazuje szerzej niż ma aparat
zapewne chodzi o równomierność oświetlenia całej klatki :?: :roll:

suslaw
01-03-2005, 16:16
Poeksperymentuje trochę z lampą.

Jestem ciekaw czym się zakończyły te eksperymenty ?

dRUId
02-03-2005, 20:46
Również chętnie bym zerkną :(

suslaw
10-03-2005, 13:26
czekam z niecierpliwością i pokorą na wskazówki :wink:

Wielkie dzięki, Sylwek K.

My z równie wielką niecierpliwością i pokorą czekamy na wyniki Twoich bojów z lampą.A tak między nami.Co dają raz zaczęte i niedokończone tematy...?Może by tak założyć ,że temat powinien / o ile nie musi / kończyć się jakąś konkluzją...? O tak , wówczas ma to sens :wink:

Pozdrawiam