PDA

Zobacz pełną wersję : Komunia Święta



ostatni
12-01-2009, 21:20
Witam.
Szanowi Koledzy i Koleżanki proszę o poradę. W wyborze szkiełka.
Mam D80+SB600 i kita 18-55 VR.
W maju szykuje mi się komunia św. u bratanka.
Mam zamiar kupić Nikkor AF 50mm f/1,8D i Nikkor AF-S VR 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED.
Stałki raczej bedę urzywał w dom. Na przyjeciu.
A zooma przed kościołem i w kościele.
Tagże zastanawiam się nad Nikkor AF-S DX VR 18-200mm f/3,5-5,6G IF-ED.
Tylko że 18-200 kosztuję koło 2 tyś.
A stałka się przyda. Mój fudusz na zakup szkiełka to 2000 PLN
Może mi coś podpowiecie jakie szkiełko kupić. Jakieś do tych celów. A może za dwa tyśaki można kupić jedno a porządne o kturym nie wiem.
Dzieki za pomoc. I przepraszam za błedy i brzydkie pismo.
Pozdrawiam.
Michał:)

kh29228
12-01-2009, 21:28
ten zoom jest za ciemny do kościoła. ja bym poszukał czegoś ze światłem f/2.8. Jeśli nie jest problematyczne kupowanie używek, to może pomyśl nad używanym N85 1.8 + S30 1.4. Światło super, a w kwocie powinieneś się zmieścić.

RBT
12-01-2009, 21:31
Przed zakupem szkiełka do fotografowania komunii św. porozmawiaj z miejscowym proboszczem, bo może zakup nie będzie konieczny, gdy zabroni ci fotografować podczas uroczystości w kościele.

ostatni
12-01-2009, 21:36
Przed zakupem szkiełka do fotografowania komunii św. porozmawiaj z miejscowym proboszczem, bo może zakup nie będzie konieczny, gdy zabroni ci fotografować podczas uroczystości w kościele.

Ta formalność jest już załatwiona a i z proboszczem jestem zaprzyjaźniony

carl00s
13-01-2009, 02:10
to jeszcze zaprzyjaznij sie ze slownikiem ortograficznym, tak na wszelki wypadek. Co do sigmy 30 sie zgodze (nikkor 50 moze okazac sie za ciasny, chociaz ludzie maja i stosuja z powodzeniem), co do nikkora 85 nie. Raczej polecalbym bardziej wszechstronna sigme 50-150 f/2.8 - kazdy lubi zooma, a kupowanie stalki, ktore bedzie mialo zastosowanie przy jednej pojedynczej okazji, a pozniej zabraknie na nia pomyslow, to troche IMHo na wyrost. No chyba, ze kolega zna sie super i ma bogate doswiadczenie (czego jednak nie widac po 1 poscie).

ostatni
14-01-2009, 10:06
to jeszcze zaprzyjaznij sie ze slownikiem ortograficznym).

Kolego od kiedy ty takiś mondry

Ja nie szukam porad w pisowń tylko porad na temet szkiełek to znaczy obiektywów.
Jak co to udzielaj porad ortograficznych gdzie indziej. A to jest FORUM FOTOGRAFICZNE jeżeli tego nie dostrzegłeś.
I takie przycinki mię nie ruszają

ostatni
14-01-2009, 10:13
Była taka opcja ale N85 może być za wosko.

ostatni
14-01-2009, 10:23
Stałka N 50 f/1,8 już wczoraj kupiłem i nawet nawet.
Jeszcze jakiś ciekawy i nie drogi zoomik by się przydał. Myślałem nad tym nowym kitem 18-105 VR

P.S Wolę raczej mieć szkiełko Nikkora niż jakiś zamienik. Sczerze nie wiem jak takie szkiełka się sprzwdza. A Nikkor to jak by nie było to orginał.

Pozdrawiam i czekam na dalsze kometarze.

frostic
14-01-2009, 15:14
Kolego od kiedy ty takiś mondry

Ja nie szukam porad w pisowń tylko porad na temet szkiełek to znaczy obiektywów.
Jak co to udzielaj porad ortograficznych gdzie indziej. A to jest FORUM FOTOGRAFICZNE jeżeli tego nie dostrzegłeś.
I takie przycinki mię nie ruszają

Oj ,dziwna reakcja na przyjazną i całkowicie właściwą uwagę Carloosa....
Może jeszcze nie wiesz ale na Forum panują pewne zasady i jezeli ktoś np strzela byka to może spotkać się z odpowiednią reakcją. I nic w tym złego nie ma! A wręcz przeciwnie - bo można się poprawić!

A Twoja odpowiedź i kolejne "przypadkowe" błędy świadczą wyłącznie o Tobie.... I to nie najlepiej, niestety

amirez
14-01-2009, 15:40
Kolego od kiedy ty takiś mondry

Ja nie szukam porad w pisowń tylko porad na temet szkiełek to znaczy obiektywów.
Jak co to udzielaj porad ortograficznych gdzie indziej. A to jest FORUM FOTOGRAFICZNE jeżeli tego nie dostrzegłeś.
I takie przycinki mię nie ruszają
No właśnie - święte słowa - to jest forum fotograficzne, gdzie kultura języka świadczy
o szacunku do współrozmówców.
Z drugiej strony- bez urazy - ale trzeba być zdolnym, aby w tak krótkim tekście "walnąć" z 30 błędów ortograficznych i gramatycznych.

jacek.gold
14-01-2009, 15:55
Kolego od kiedy ty takiś mondry


zaraz wstawi jakiś tekst o dyslekcymbalstwie :)
i wtedy będziemy mu musieli wybaczyć
a komunii staram się unikać bo to zawsze problem jest
ale polecałbym 17-50 tamiego żeby nie było że nie na temat

arturs
16-01-2009, 01:09
Specjalnie na komunię mojej córki kupiłem stałkę 35mm f1.4 - i całość praktycznie zrobiłem tym szkiełkiem.. 50mm zwłaszcza na cropie będzie za wąsko zdecydowanie
Acha, zapomniałem dodać że taka stałka to w Canonie ;) ale pewnie N też coś w tym stylu ma.. albo jakiś zoom od 17-18mm w górę, najlepiej f2,8

ray_knox
16-01-2009, 02:13
Kolego od kiedy ty takiś mondry

podejrzewam, że od zawsze;) zresztą, wszyscy tu obecni tak mają, dlatego w imieniu Kolegi, Koleżanek, pozostałych Kolegów i własnym dziękuję za mądry i życzliwy komplement:cool: i wyluzuj, bo kryzys idzie:rolleyes:

co do pytania o szkła, sporo zależy od tego, w jakim charakterze będziesz na tej komunii, czy jako główny fotograf biegający w głównej nawie, czy jako "dobry wujek z dużym aparatem" i będziesz fotografować z ławki. Jeżeli ta pierwsza opcja, to lepsza byłaby jakaś standardowa stałka, zoom i tak masz w nogach. Z kolei w drugiej opcji sprawdziłby się jakiś uniwersalny zoom.

lucas 28
17-01-2009, 22:42
Do kościoła, bo tam rozgrywa się najważniejsza część uroczystości, zabrałbym dwie stałki - S30 1.4 i N 50 1.8. Myślę, że w kwocie się zmieścisz, a zdjęcia będą o niebo lepsze niż z 70-300. No, chyba że zależy Ci tylko na efekcie "długiej lufy", ale uprzedzam, że niestety efekt końcowy nie będzie już taki WOW.
Co do pisowni...mimo, że to forum fotograficzne należy dbać - chociaż w elementarny sposób - o to jak się pisze.

6868
17-01-2009, 23:12
no to ja chyba byka walnelem:
zamowilem, choc nie tylko z okazji komuni, Tokine 11-16mm f/2.8 AT-X.
Ciekawe co Wy na to...
pozdrawiam

maki
18-01-2009, 00:53
Dla mnie spoko, Sigma 10-20 daje taki "look" że klientowi szczena opada z podziwu :-P Serio, znajdziesz zastosowanie.
pozdr

lucas 28
19-01-2009, 11:45
Tokina to fajne szkiełko, ale czy sprawdzi się w ciemnym kościele? Sam się kiedyś zastanawiałem nad czymś szerokim do wnętrz więc jakby ktoś zaprezentował jakiegoś cropa z sigmy 10-20 albo tokiny 11-16, byłbym wdzięczny.

arturkrz
19-01-2009, 12:31
Tokina i sigma to fajne, ciemne szkło do architektury. Do fotografowania ludzi mało się nadaje. Deformacje na skraju są tak duże, że ludzie są płascy i zdeformowani.
Kiedyś, któraś koleżanka pokazywała w forumowym cafe fotki ze ślubu (jej ślubu). Zdjęcia zrobione szerokim obiektywem były tragiczne. Jedynie postacie w centrum są w miarę OK.
Do kościoła polecam raczej zooma o świetle 2,8 (odniskowa zależnie od gustu fotografa: 17-50 lub 24-70). Na zabawę ze stałkami i jednym body jest za mało czasu...

sokrates
19-01-2009, 12:38
Tamron 17-50 2,8
a co do słownika i Twojej ortografii - zamiast odszczekiwać jak piesek na łańcuchu, posłuchaj dobrych rad kolegów i popracuj nad swoją pisownią - z szacunku dla siebie i innych.