PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o poradę



Łukasz F.
12-01-2009, 15:51
Witam.
Mam oto takie foto

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl).
Problem polega na tym, że nie bardzo mogę poradzić sobie z ujednoliceniem tła nad budynkami, poświata od lampy oczywiście musi zostać. Nie wiem natomiast jak ujednolicić i przyciemnić niebo. Może ktoś coś doradzi?
pozdrawiam

JK
12-01-2009, 16:04
Jeśli masz NX, to sprawa jest banalnie prosta. Stawiasz Control Piont na tej jasnej części nieba i ją przyciemniasz według własnego widzimisię. Jeśli zbytnio przyciemnią się także budynki, to żeby się nie narobić, stawiasz jeden, dwa, trzy (zależy od potrzeb) Control Points na tych elementach, w celu ograniczenia efektu przyciemnienia. Całość to kilka lub kilkanaście sekund i po sprawie.

Łukasz F.
12-01-2009, 16:07
JK a jeśli nie mam NX-a? bo nie mam

JK
12-01-2009, 16:15
To się męcz. Niektórzy to ponoć lubią. :wink:

Łukasz F.
12-01-2009, 16:24
heh dzięki:)
dobra, temat zakończony:)