PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Tu wolno bić - portret w kwadracie



autograf
11-01-2009, 17:07
Na modela nie patrzcie, bo brzydki. Ciekaw jestem co sądzicie o tym portrecie. Dziękuję!




http://iv.pl/images/ditz81ob0tmhb8ivl81.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=ditz81ob0tmhb8ivl81.jpg)

fjerzy
11-01-2009, 17:28
Idę o zakład, że ani na studiach, ani prywatnie nigdy nie zainteresowałeś się logiką.

Napisać w dziale portret " na modela nie patrzcie" to spore wyzwanie. Otóż w takim dziale nie można nie patrzeć, bez względu na to co o tym sądzisz i ilu będziesz mieć popleczników. Dlaczego? Bo to portret! A wiec dział, gdzie przez obraz mówimy o człowieku !

No i teraz do rzeczy. To, moim zdaniem, złe zdjęcie, bo fałszywe. Nic się nie dowiedziałem. Albo to jest "dresiarz" i całkowicie nie pasuje do stylistyki portretu inteligenta, albo inteligent, nieporadnie snobujący się na dresiarza, w źle dobranej stylistyce dla niego (nie wykluczając pierwszego, ja stawiam na to drugie). W każdym razie ten gość nie opowiada o sobie tylko o sobie kłamie. Co oczywiście nie jest jego winą tylko Twoją, bo przecież mówimy o fotografii, a nie o modelu.

autograf
11-01-2009, 17:35
Normalny chłopak z podwórka. Żaden dresiarz.

Uwierz, dobrze się znamy...


Dziękuję za komentarz :)

MikeP
11-01-2009, 17:35
Idę o zakład, że ani na studiach, ani prywatnie nigdy nie zainteresowałeś się logiką.

Napisać w dziale portret " na modela nie patrzcie" to spore wyzwanie. Otóż w takim dziale nie można nie patrzeć, bez względu na to co o tym sądzisz i ilu będziesz mieć popleczników. Dlaczego? Bo to portret! A wiec dział, gdzie przez obraz mówimy o człowieku !

No i teraz do rzeczy. To, moim zdaniem, złe zdjęcie, bo fałszywe. Nic się nie dowiedziałem. Albo to jest "dresiarz" i całkowicie nie pasuje do stylistyki portretu inteligenta, albo inteligent, nieporadnie snobujący się na dresiarza, w źle dobranej stylistyce dla niego (nie wykluczając pierwszego, ja stawiam na to drugie). W każdym razie ten gość nie opowiada o sobie tylko o sobie kłamie. Co oczywiście nie jest jego winą tylko Twoją, bo przecież mówimy o fotografii, a nie o modelu.


Zastanawiam sie czy znajdziesz jeszcze trzecie dno w zdjeciu chlopaka... Do dziela

Nemeth
11-01-2009, 17:39
Moim zdaniem to całkiem udany portret. Ładne światło, bez jakiś wymyślnych fanaberii.

ps.
Też noszę bluzy z kapturem. To czyni mnie dresiarzem? ;)

fjerzy
11-01-2009, 18:05
nie ma trzeciego dna, tak rozumiem portret - musi opowiadać i ta opowieść nie może być sprzeczna. Natomiast jeśli portretem ma być każde zdjęcie na którym 80-90% kadru zajmuje postać ludzka, to ja wymiękam.



ps.
Też noszę bluzy z kapturem. To czyni mnie dresiarzem? ;)

ja też noszę i to nie ma nic do rzeczy, nie o tym pisałem wcześniej. Przepraszam, ale chyba czytacie co drugie słowo, bo wydaje mi się, że jasno odniosłem się do zdjęcia i nic więcej.

carl00s
11-01-2009, 18:21
nie podoba mi sie konwersjia do bw - szara bluza, szara twarz, szare tlo... moze troszke wiecej kontrastu? Wiecej czerni i bieli, mniej szarosci? Sam kadr fajny, blysk w oku - doslownie dodaje charakteru;).

MikeP
11-01-2009, 18:25
o czym mowia te zdjecia?

http://www.fotolook.pl/main.php/fjerzy/Portret/270aldek.jpg.html
http://www.fotolook.pl/main.php/fjerzy/Portret/DSC_3090.jpg.html

W swojej galerii tez umieszczasz tylko zdjecia z opowiescia? Albo jestem przyglupawy albo na tych zdjeciach powyzej nie uiem znalezc tej oowiesci

msz1977
11-01-2009, 18:31
Podoba mi się tonacja tego zdj. ( lubię ciemniej:mrgreen: ).
Sam portret troszkę bez wyrazu i tu się zgodzę z fjerzy.

P.S.: Widzę niekonsekwencję w Twoim postępowaniu ( może lekkie OT ), ale w moim wątku http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=82835
czepiałeś się histogramu, a tu popełniasz ten sam "błąd"?;)
Pzdr.

jendryn
11-01-2009, 18:32
A ja bym powiedział , że to autoportret:)

Czornyj
11-01-2009, 18:33
Mój profesor - wzięty portrecista - mawiał, że portret powinien być formą opowieści o portretowanej osobie, próbą przekazania jakiejś prawdy, dokonania próby charakteryzacji drugiego człowieka.

Opozycją dla jego sposobu rozumienia fotografii portretowej, jest - powiedzmy - fotografa paszportowa, której głównym celem jest identyfikacja sportretowanej osoby. I tu należy sobie zadać pytanie zasadnicze - czy celem naszego portretu jest pokazanie naszej wizji drugiego człowieka, czy dokumentacja jego wizerunku (np. na potrzeby identyfikacji kryminalistów)?

Edler
11-01-2009, 18:35
Mi zdjęcie się podoba bardzo. Na temat techniki wykonania nie będę się wypowiadać bo do pięt nie dorastam autorowi nawet więc nie będę krytykować. Jest dobrze. Klimat zdjęcia mi się bardzo podoba. Taki cwaniaczek z tego kolesia, na którego można liczyć. Można z przejść przez najgorsze problemy, a potem się pośmiać czy napić. Generalnie swój chłop. Nie wiem co to kolega mówił o nie sprecyzowaniu tematu tego ujęcia. Mi interpretacja nie zajęła dużo, a mistrzem szukania 2 dna nie jestem.

fjerzy
11-01-2009, 18:40
o czym mowia te zdjecia?

http://www.fotolook.pl/main.php/fjerzy/Portret/270aldek.jpg.html
http://www.fotolook.pl/main.php/fjerzy/Portret/DSC_3090.jpg.html

W swojej galerii tez umieszczasz tylko zdjecia z opowiescia? Albo jestem przyglupawy albo na tych zdjeciach powyzej nie uiem znalezc tej oowiesci

:). Błagam, jak bym tak mógł prosić o korzystanie ze zdobyczy nauki i przerobienie kursu logiki (3-6 miesięcy i będzie po sprawie, nie warto brać przykładu z polityków).

Zwrócę jedynie nieśmiało uwagę, że przedmiotem wpisów jest inne zdjęcie innego autora. Do przykładów moich zdjęć można by się odnieść, ale nie widzę potrzeby. Nie chcę uciekać od tematu, jeśli założysz oddzielny wątek, wypowiem się tam i chętnie wysłucham opinii :).

autograf
11-01-2009, 19:15
nie podoba mi sie konwersjia do bw - szara bluza, szara twarz, szare tlo... moze troszke wiecej kontrastu? Wiecej czerni i bieli, mniej szarosci?

Mam inny kadr z większym kontrastem - później pokażę :D




P.S.: Widzę niekonsekwencję w Twoim postępowaniu ( może lekkie OT ), ale w mojim wątku http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=82835
czepiałeś się histogramu, a tu popełniasz ten sam "błąd"?;)
Pzdr.
Ten portret chciałem tak - zdając sobie sprawę, że mogą być takie opinie jak Twoja.
Zrobiłem to świadomie.



Mój profesor - wzięty portrecista - mawiał, że portret powinien być formą opowieści o portretowanej osobie, próbą przekazania jakiejś prawdy, dokonania próby charakteryzacji drugiego człowieka.

Opozycją dla jego sposobu rozumienia fotografii portretowej, jest - powiedzmy - fotografa paszportowa, której głównym celem jest identyfikacja sportretowanej osoby. I tu należy sobie zadać pytanie zasadnicze - czy celem naszego portretu jest pokazanie naszej wizji drugiego człowieka, czy dokumentacja jego wizerunku (np. na potrzeby identyfikacji kryminalistów)?
Czornyj - spodobało mi się to co napisałeś. Jakie jest Twoje zdanie dot. tej pracy?


Mi interpretacja nie zajęła dużo, a mistrzem szukania 2 dna nie jestem.
Nie ma drugiego dna, zapewniam :D


Do przykładów moich zdjęć można by się odnieść, ale nie widzę potrzeby. Nie chcę uciekać od tematu, jeśli założysz oddzielny wątek, wypowiem się tam i chętnie wysłucham opinii :).
Nie widzę przeszkód by porozmawiać tutaj, sam chętnie czegoś się dowiem i nauczę. Nie przeszkadza mi to :)

malasana
11-01-2009, 20:30
Mi troszke przeszkadza lewe oko modela - jest wrazenie, jakby bylo podbite:) Nie znam sie kompletnie na portretach, ale moje wrazenie jest pozytywne - przykuwa to zdjecie uwage, ma charakter.

autograf
11-01-2009, 20:53
Dzięki za komentarze, negatywne oraz pozytywne.

Postanowiłem popracować jeszcze nad tym kadrem i pokazuję Wam efekt poniżej.






Ten sam kadr, wersja nr 2


http://iv.pl/images/6afnqk1gje1d0jl3yq.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=6afnqk1gje1d0jl3yq.jpg)

ekonet
11-01-2009, 20:57
Nie, chłopie - daj coś pomiędzy.

autograf
11-01-2009, 21:11
Nie, chłopie - daj coś pomiędzy.

Nie dajecie oddychać ;)






Wersja trzecia

http://iv.pl/images/e74a9oghuffxev2bn5v3.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=e74a9oghuffxev2bn5v3.jpg)

Artur Jonik
11-01-2009, 22:14
Mnie sie podoba najbardziej ostatnia wersja. Ale model faktycznie brzydal.:mrgreen:

BOSS
11-01-2009, 22:18
Jakiś uśmiech delikatny przydalby się modelowi.

malasana
11-01-2009, 22:29
Model to chyba jakis psychopata:D Wlasnie go namierzylem;)

autograf
11-01-2009, 22:33
Model to chyba jakis psychopata:D Wlasnie go namierzylem;)

Taa. Tego to jeszcze nie słyszał..

Powiem mu ;)

cloned
11-01-2009, 22:36
Pan Autograf na początku troszkę pewnie kokietował:) Pan Fjerzy na początku troszkę nadinterpretował:) Podoba mi się ostatnia wersja, portret zaciekawił mnie.

autograf
11-01-2009, 22:42
Pan Autograf

Eee, na Ty mi jedź :)

cloned
11-01-2009, 22:46
Eee, na Ty mi jedź :)
Ok, teraz będę Ci jechał:-D

Grzegorka
11-01-2009, 22:52
Domi jaki Ty skromny. Nie jest tak źle :p

ekonet
11-01-2009, 22:56
Domi jaki Ty skromny. Nie jest tak źle :p
Mówi się: "jest dobrze, ale nie beznadziejnie". :)

Polsar74
11-01-2009, 22:58
Mnie w tym zdjęciu przeszkadza to że model ma swe prawe oko w tak głębokim cieniu że wygląda jakby miał LIMO !
Poza tym faktem - nie specjalnie jest się do czego przyczepić (IMHO).


ps.
daj jakieś modelki w końcu :-P

borregaard
11-01-2009, 23:28
Interesujący....nie brakuje mi światła, mimo że nie ma go dużo..koloru też nie...
Jest fajna twarz, ale nie potrafię określić, czy da " z grzywy", czy postawi piwo.....:mrgreen:
Jest OK...
Pzdr
Andrzej

autograf
12-01-2009, 00:22
Borregaard - jak byś kiedyś miał być w moich stronach - daj znać.

Skoczymy na piwo - a z grzywy nie dam ;)




P.S.


Mówi się: "jest dobrze, ale nie beznadziejnie". :)

Dzięki przystojniaku ;)





daj jakieś modelki w końcu :-P
Negocjacje trwają :D

sea21
12-01-2009, 00:50
Zdecydowanie 2:)

msz1977
12-01-2009, 01:28
autograf
Ten portret chciałem tak - zdając sobie sprawę, że mogą być takie opinie jak Twoja.
Zrobiłem to świadomie.

Świadomość nie zwalnia z konsekwencji, więc weż też pod uwagę, że niektórzy nie potrzebują "wlepek" histogramu o którym dobrze wiedzą;)

autograf
12-01-2009, 01:37
autograf

Świadomość nie zwalnia z konsekwencji, więc weż też pod uwagę, że niektórzy nie potrzebują "wlepek" histogramu o którym dobrze wiedzą;)

Kolego - jeśli Cię uraziłem - to najmocniej przepraszam. Złych intencji nie miałem. Jeśli Ci przeszkadzają moje posty - napisz do moda, niech usunie.


Swoją drogą, jak zapewne zauważyłeś - pojawiły się kolejne dwie wersję tegoż zdjęcia, co oznacza, że liczę się z każdym konstruktywnym komentarzem.

Pozdrawiam ciepło :)

msz1977
12-01-2009, 02:30
autograf:
ja dalej mówię o konsekwencji w twoim postępowaniu
nie uraziłeś mnie niczym i nie muszisz przepraszać.
widziałem kolejne wersje i pierwsza jest MZ ta 1sza;)
Pzdr,

hanibal
12-01-2009, 02:40
Witam...
ale sie dyskusja zrobila taka idealistyczna.. i wogole i szczerze powiem przeczytalem tylko kilka "odpowiedzi"
i mi wystarczy

do autora ?? podoba Ci sie ta fotka ?? jesli tak... to jest to najwazniejsze.. jesli nie to .. czytasz opinie innych by dowiedziec sie co zle.. a co dobrze...

pierwsza odpowiedz mnie zastanowila... i ktos pozniej odpowiedzial zeby szukac 3 dna na zdjeciu i ja sie z tym zgadzam..

opisze tylko swoje odczucia co do zdjecia..

portret wg mnie porpostu portret zdjecie klasyczne bez udziwnien smiesznych filtrow wymyslnych poz czy niestworzonych min i emocji
poprostu zdjecie... zerknalem tu raz wczesniej i nie przykul we mnie dluzszej uwagi ... poprostu
nie oznacza to ze zle czy cos nie tak poprostu zdjecie takie "normalne"

co mi sie podoba... prostota tego zdjecia konwesja do BW bez rewelacji porpstu zdjecie CZB
ciecie w kwadrat mi sie podoba...
swiatlo moze byc... ja specjalista od swiatla w warunkach domowych jakims wielkim nie jestem..

co mi sie nie podoba...
Ramka...
czarna plama na wlosach po lewej...
moze ciutke za ciemno po lewej na buzi...
i ten malutki blik w lewym oku...
w drugim jest wiekszy i to mi bardziej odpowiada..

tyle...

zdjecie jest ok i nie wiem o co i po co tyle krzyku...

tak to juz tu jest na forum... byam tu juz od jakiegos czasu... wrzucilem troche zdjeci i dostalem troche pochwal i kopniakow..
wk.. mnie tylko jedna rzecz...
jak ktos wrzuci srednie lub slaba fote ale z zajeb... laska... to od komentow nie mozna sie odgonic...
i wszyscy k.. pisa och ach bla bla bla... i zawsze dodaja super modelka...
jak jest model ( modelka ) niczym nie wyrozniajacy 'a sie to wtedy mandralinscy pisza juz najmadrzejsze rzeczy swiata
wszscy wtedy sa znawcami najtrudniejszych technik fotografii

moze troche off top ale takie jest moje zdanie i akurat tu chce je wyrazic
ja tu wrzucam zdjecia bo chce pokazac swoje prace komus... bo chce sie dowiedziec o odczuciach o zdjeciu a nie czy model lub modelka jest och ach...

wracajac do fotki... jest ok jest nie rewelacyjnie ani nie tragicznie
poprostu jest...
portret powinien pokazywac dusze osoby fotografowanej, cos nam o niej opowiedziec.
tyle
ja nie bede sie wypowiadal na ten temat o tym zdjeciu
nie bede idealista twarzacym sobie historie i obraz modela...
nie przy tym zdjeciu

koniec

no a teraz ja czekam na baty :)

autograf
12-01-2009, 17:55
Hanibal - dziękuję za poświęcony czas!

W kilku punktach nie zgadzam się z Tobą, no ale pewno to kwestia gustu.

Zobaczymy co jeszcze inni powiedzą, zanim pokażę kadr drugi.

hanibal
12-01-2009, 19:03
no zapene sie nie zgadzasz bo jak mam rozumiec Ty jestes na zdjeciu...
nie bede wazelinowal...
i szczerze powiedziwwszy nie obchodzi mnie to co pisza inni.
ja mam takie odczucia przy odbiorze tej foty...

Tyle

autograf
12-01-2009, 19:09
no zapene sie nie zgadzasz bo jak mam rozumiec Ty jestes na zdjeciu...

Rozmawiamy o świetle, kadrze, obróbce. Model może być brzydki, może być ładny.
Modela nie oceniamy w fotografii.




i szczerze powiedziwwszy nie obchodzi mnie to co pisza inni.
ja mam takie odczucia przy odbiorze tej foty...

Tyle

Nie rozumiem skąd to oburzenie. Podziękowałem. Fajnie, że wpadłeś - nie doszukuj się ironii tam - gdzie jej nie ma ;)

hanibal
12-01-2009, 20:09
przyjacielu....
w moim poprzednim poscie napisalem ze nie oceniam modela lub modelki... tyle...
napisalem ci o kadrze obrobce itd... wiem ze mozesz sie nie zgadzac bo to Ty przyjacielu jestes na zdjeciu i do kazdego tego typu zdjecia podchodzi sie EMOCJONALNIE !!
kazdy to robi jak ktos ocenia jego fote na ktorej jest on sam...
tyle

i nie oburzam sie... a juz napewno nie na Ciebie.. zle to odebrales co napisalem...
powtorzylem post poprzedni ze w sumie to mam gdzies co inni pomysla i napisza o moim komntarzu :)

poprostu wrzucaj kolena fote.... na kolejnej cie okrzyczymy

autograf
12-01-2009, 20:17
Pisząc to:



Zobaczymy co jeszcze inni powiedzą, zanim pokażę kadr drugi.

...nie miałem na myśli Twojego komentarza, lecz moje zdjęcie. Czyli powinno brzmieć tak:



Zobaczymy co jeszcze inni powiedzą o tym zdjęciu, zanim pokażę kadr drugi.

--------------------------




poprostu wrzucaj kolena fote....

To na pewno. Wkrótce :D

szelass
12-01-2009, 21:21
wracajac do fotki... jest ok jest nie rewelacyjnie ani nie tragicznie
poprostu jest...

sorki, że tak mocno wyrwane z kontekstu, ale zgadzam się z przedmówcą.
tylko dziwi mnie skąd tu taka polemika wyrasta nad tym zdjęciem.
chyba, że to kącik adoracyjny starych forumowych wyjadaczy :) (bez obrazy za "starych" i bez zbytniej ironii z mojej strony)

a zdjęcie....takie ani złe, ani dobre. denerwują czarne plamy, zaciemnienie oka (ale zaznaczam, że oglądam na laptopie), no i ta ramka...

autograf
17-01-2009, 23:36
tylko dziwi mnie skąd tu taka polemika wyrasta nad tym zdjęciem.

A mnie nie. W końcu po to je pokazałem.




chyba, że to kącik adoracyjny starych forumowych wyjadaczy

Zapomniałeś o TWA.

Ech..

perl
18-01-2009, 00:17
Na zdjecie bardzo przyjemnie sie patrzy, poniewaz jest przyjemne miekke swiatlo....

kadr jest akceptowalny jak dla mnie. No i na tym sie niestety konczy.


Mina modela jest 'niezbyt', grymas twarzy powoduje marszczenie skory na srodku czola - wydaje mi sie ze nienaturalne troszke.

Dlatego wlasnie nie lubie robic portretow ;-)

Kraftsman
18-01-2009, 00:57
Trochę taka surowizna, IMHO.

autograf
24-01-2009, 03:03
Trochę taka surowizna, IMHO.

Mów dalej - w wolnej chwili rzecz jasna... ;)

Inkognito
24-01-2009, 13:35
Dominik... wszystko fajnie. Serio! Wersja 3cia najbardziej mi odpowiada, gdyby nie dwie rzeczy:
1. troszku bardziej doświetlić prawy policzek modela (tak minimalnie - zwłaszcza oko, żeby bardziej je zarysować)
2. sam model (no wiem wiem, brzydal i w ogóle mieliśmy o nim nie mówić ;)) ale czemu on taki niezdecydowany? Jakby nie chciał pozować... ;)

autograf
27-01-2009, 01:21
Mina modela jest 'niezbyt', grymas twarzy powoduje marszczenie skory na srodku czola - wydaje mi sie ze nienaturalne troszke.

Model tak ma ;) Dzięki za poświęcony czas.





sam model [...] ale czemu on taki niezdecydowany? Jakby nie chciał pozować... ;)

Bo nie chciał ;)

A tak na serio - nie wiem. Widocznie lepiej czuję się po drugiej stronie obiektywu.

No ale.. to nie mnie oceniać. Również dziękuję za odwiedziny :D

downunder
27-01-2009, 01:51
Sorry, ale w wypadku tego zdjęcia twoje hasło "GNIOTOM STOP" wydaje mi się brzmieć za słabo. :evil:
WIDAĆ SAM SIEBIE NIE PRZEKONAŁEŚ. :mrgreen:
Wymyśl coś bardziej przekonywującego aby autor tego pstryka z 10 razy pomyślał czy ma prawo zaniżać poziom forum. ;)

autograf
27-01-2009, 18:22
Downunder - uważasz, że popełniłem gniota?

downunder
27-01-2009, 23:14
Downunder - uważasz, że popełniłem gniota?
Ja bym się wstydził takie zdjęcie tu wstawić, ale to co ja uważam jest tak naprawdę mało istotne. :roll:
Dla mnie, smutne jest jednak to, że ty tego nie widzisz. ;)

autograf
27-01-2009, 23:27
Ja bym się wstydził takie zdjęcie tu wstawić, ale to co ja uważam jest tak naprawdę mało istotne. :roll:
Dla mnie, smutne jest jednak to, że ty tego nie widzisz. ;)


:shock::shock:

A gdzie się nauczę jak nie tu?

Nie wstydzę się tego, że się uczę! :shock:




Ale spoko. Dzięki.

Wygląda na to, że cienki w uszach jestem jeśli chodzi o fotografię ludzi ;) Choć głosy rozłożyły się 50/50.

Wiem, że mogło być lepiej. Ale nie uważam, że to gniot. Widziałem tutaj słabsze prace.

Nic się nie dzieję, gniewać czy zabijać się nie będziemy. To nie wojna, to forum ;)

hanibal
27-01-2009, 23:30
jaki ty wyrozumialy jestes...
kurcze szkoda ze tak podchodzisz do siebie a nie do innych
ale spoko
ktos napewno cie pochwali

Marek KA
28-01-2009, 16:00
Niektórzy chyba za dużo się naoglądali już portretów, bo taki tekst, że takie sobie po prostu ni dobre ni złe to chyba już wyraz całkowitego zniechęcenia. Są pewne rzeczy udane na tym zdjęcie a inne troche mniej, a część spraw to rzecz gustu, które jednym się beda podobać a innym nie. No chyba ze w domysle to ni dobre ni zle znaczy ze miesznae uczucia to rozumiem. Mi osobiscie sie podoba, sprawa czy jaśniejsze czy ciemniejsze to moim zdaniem kwestia gustu. IMHO rozłożenie światła jest bardzo fajne, jedyny minus jak dla mnie to to że praktycznie wogóle nie ma światła na lewym oku, prawie jakby go nie było, a według mnie jakiś choćby obrys światłem tam by się przydał.

Takie tam moje zdanie amatora startujacego dobiero na forum.

Marek KA
28-01-2009, 18:15
No tak jestem w domu i tera z juz to swiatlo jest. W pracy jednak monitor jest badziewny

Bartek - NinoVeron
29-01-2009, 01:53
Dominik - coś mi nie wyraźnie na tej fotce wyglądasz
dla mnie jakoś tak ... smutno i ciemno
no i jakoś ta konwersja na BW też nie do końca mi pasuje


aaaa....
następnym razem się chociaż ogól "dresiarzu" :D :D :D :D :)

nord
29-01-2009, 16:06
z reguły nie dyskutuje z opiniami innych komentujacych..ale to co napisał fjerzy.. trąci mi jakąś farsą.. bądź nieporozumieniem w najlepszym przypadku.. co ma do rzeczy kto jest na zdjęciu.. choćby chłopak był dresiarzem.. choćby byl alfonsem, sutenerem, bądź seryjnym gwałcicielem.. sztuka polega na tym jak go pokazujemy.. to nie są wybory miss model moze nam sie fizycznie podobac lub nie.. jeśli chcemy zachowac elementarny obiektywizm pochylmy sie nad formą.. gdyż ta chyba liczyć się powinna .. nie dostrzegam tu sztuczności.. nie wiem jak zachowuje sie model.. jaki naprawde ma wyraz twarzy.. skupiam się nad tym jak zostal "podany".. i nie odważyłbym sie na stwierdzenie że model "kłamie" na zdjeciu.. to bardzo odważna teza.. i raczej nie do udowodnienia kolego fjerzy..

zalecam do opisu dodać że nie sprzęt stanowi problem.. baa nawet nie warunki w jakich zdjęcie jest robione.. a to co mamy w glowach jako odbiorcy ..

a co do zdjecia.. brakuje mi nieco swiatelka po lewej... i może kroku w tył..

pozdrawiam :)

szelass
29-01-2009, 21:51
.. choćby był alfonsem, sutenerem, bądź seryjnym gwałcicielem..

nord, człowieku sprzedaj ten tekst jakiejś kapeli hip-hopowej. bo jest niezły, no i się rymuje :)

co do istoty wątku już się wypowiadałem. ...i nadal mnie dziwi jego odgrzewanie.

Locter
29-01-2009, 22:29
Ale szumu się narobilo wokół tego zjdęcia. Nie rozumiem czemu, zdjęcie jak zdjęcie, wg. mnie takie sobie, jedno z wielu zdjęć, które sie ogląda żeby zaraz o nim zapomnieć. Nie budzi żadnych emocji, przynajmniej u mnie.

autograf
01-02-2009, 02:39
Ale szumu się narobilo wokół tego zjdęcia. Nie rozumiem czemu [...]

I ja tego nie rozumiem. A wszystko zaczęło się od dresiarza..

nord
01-02-2009, 15:14
rozmawiac trzeba... do póki jest to rozmowa na poziomie.. wiele rzeczy mozna się dowiedzieć.. nie koniecznie o zdjeciu..

harb
01-02-2009, 16:58
rozmawiac trzeba... do póki jest to rozmowa na poziomie.. wiele rzeczy mozna się dowiedzieć.. nie koniecznie o zdjeciu..

Nord bardzo trafnie podsumowane :-D

na portretach sie nie znam, fotka srednia i chyba nie powinna budzić az takich emocji mz. :-D

autograf
14-02-2009, 23:54
Raz jeszcze dziękuję za komentarze :)

Może wkrótce pokaże Wam następne foty dresiarza ;)

Fresa
19-02-2009, 19:49
Jedno zdjęcie a gadania tyle...
Taka mała rade dla Panów ,przemyślcie zanim napiszecie ze model nie ładny, bo gusty bywają różne...Obrażając modela nie oceniamy wykonania zdjęcia, a to nie o to tu chodzi...

Pozdrawiam, i czekam Dominik na kolejne zdjęcie w stylu ''osiedlowy dres''.

autograf
02-03-2009, 00:40
Kontynuacja: http://nikon.org.pl/showthread.php?p=1155695#post1155695


:)