PDA

Zobacz pełną wersję : sigma 70-200 2.8



Krzysiek
25-01-2005, 00:08
Witam serdecznie,
wydaje mi się, że kilka osób na forum używa tego szkła. Jeżeli mozecie podzielić się swoimi wrazeniami to będę wdzięczny. Szczególnie interesuje mnie ostrość przy max. otwartej przysłonie. A moze jakaś dobra dusza z okolic W-wy dałaby pstryknąć kilka fotek to bym nabrał własnego poglądu.

naher
25-01-2005, 00:19
to zamiast VR-a :?:

Krzysiek
25-01-2005, 00:42
to zamiast VR-a :?:
Chyba narazie tak, bo nie wyszło z przywiezieniem z USA a u nas troszkę za drogo (ale może to i lepiej).
Zbieram opinie o tej sigmie ponieważ myślę, że to jedyny który mnie obecnie interesuje. Tak jedyny. Miałem okazję przez ostatni tydzień być właścicielem nikkora 80-200 new. I jestem bardzo zadowolony, że ...... dzisiaj udało mi się go oddać. Ten obiektyw przy max ogniskowej jest wg mnie "cienki" (a może tylko egzemplarz, który miałem). Ten stary, który sprzedałem naherowi bił go pod tym względem na głowę, był ostry przy każdej przysłonie i przy każdej ogniskowej. W ten oto sposób (na własne zyczenie) zostałem bez obiektywu :(

vuki
25-01-2005, 08:24
Naher - ty szczesciarzu :mrgreen:

goblin
25-01-2005, 21:17
Miałem takie szkło z mocowaniem do Minolty - byłem z niego bardzo zadowolony.

Krzysiek
25-01-2005, 22:19
dzisiaj miałem okazję cyknąć kilka zdjęć nikkorem 80-200 2.8 NEW jdnego z forumowiczów. Efekt taki jak moja stara wersją z jednym pierscieniem. Wynika z tego, że ten nikkor ktorego oddałem byl rzeczywiście z jakimś defektem.

mpriest
26-01-2005, 14:17
Sigma jest szybka. Cicha. O 2.8 zapomnij. Mydlo. Dlatego wlasnie
nie lubie sigm. Konstrukcja - przyjemna, ale farba sie wyciera.
Jak zalezy Ci na jakosci to wracaj do 80-200, jesli na szybkosci
to bierz te sigme.

pietruh57
26-01-2005, 14:32
Szybka, cicha, ostra od 5,6. Na pełnej dziurze jakaś taka, bez kontrastu i ostrość też nie taka. Nie jest też "pancerna" jak starsze 80-200/2,8, trochę tam za dużo plastiku. Kiedyś myślałem o zakupie, ale po rozważeniu za i przeciw wyszło że najbardziej interesował mnie w SIGMIE uchwyt do statywu dołączany :lol: , no to sobie odpuściłem.
Pozdrawiam

mario
26-01-2005, 15:39
Witam.
Mam sigmę 70-200/2,8 EX HSM APO.
Przy 2,8 faktycznie odrobinę mydlana ale kto robi zdjęcia przy ogniskowej 200mm
z przysłoną 2,8 (znikoma głębia ostrości).
Jak na moje potrzeby (jestem amatorem) to aż za dobre szkło.
Z szybkości jestem bardzo zadowolony z wagi już trochę mniej :wink:
Co do solidności wykonania nie mam zastrzeżeń, w necie czytałem że schodzi
farba z uchwytu (jak na razie u siebie tego nie stwierdziłem)

mpriest
27-01-2005, 01:38
Witam.
ale kto robi zdjęcia przy ogniskowej 200mm


Ja w gruncie rzeczy przy 200mm uzywam tylko 2.8
(koncerty, zawody itd .. ) .. Glownie ze wzgledu na
dupna jakosc zastanego swiatla .. 2.8 + vr pozwalaja
poradzic sobie bez monopodu w wiekszosci sytuacji ..

admin
27-01-2005, 02:26
Krzysztofie, po naszej rozmowie rozmawialem z Bartkiem Koszutem (lodzki fotografik, moj kolega). Kiedy powiedzialem mu o Twojej opini na temat tej wersji Nikkora, stwierdzil ze i On mial podobna przypadlosc z ktorej nawet nie zdawal sobie sprawy. Na "Zlotej Nitce" fotografowal pozyczonym identycznym obiektywem i dla 200 wykonal zupelnie inne foty. Serwis stwierdzil losowosc egemplarzy i po reklamacji sprzedawca wymienil mu szklo na nowe... Wyglada na to ze to sie potwierdza. Ja najstarsza wersja robie zdjecia porownywalne dla calego zakresu, w tym 200.

Lolas
27-01-2005, 10:52
Przy szkle za taka kase nie najlepiej swiadczy o producencie "losowosc" egzemplarzy. Kurcze, to nie loteria pod haslem kup pudeleczko za kilka tysiecy i wylosuj dobry obiektyw!

Sylwiusz
28-03-2005, 22:57
Sigma jest szybka. Cicha. O 2.8 zapomnij. Mydlo. Dlatego wlasnie
nie lubie sigm. Konstrukcja - przyjemna, ale farba sie wyciera.
Jak zalezy Ci na jakosci to wracaj do 80-200, jesli na szybkosci
to bierz te sigme.
Hmmm... Albo Ty miales do czynienia z jakas zwalona Siugma, albo ja mam szczescie :-) Jasne, ze nie jest tak ostra przy f2.8 jak przy f5.6, ale ktory obiektyw jest? Ponizej dwa wycinki 100% na pelnej dziurze i 200 mm prosto z aparatu, wyostrznie w D70 ustawione na "0". Przy krotszych ogniskowych na pelnej dziurze jest jeszcze lepiej. Jedno zdjecie moze nieco off-topic na tym forum, ale co mi tam ;-)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://republika.pl/sylwiuszp/nikon/sigma-1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://republika.pl/sylwiuszp/nikon/sigma-2.jpg)