PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcie skrzącego się śniegu



eagis
08-01-2009, 10:05
Witam,
Próbowałem zrobić zdjęcie śniegu, ale żeby było widać te skrzące się punkty, i za nic mi się to nie udaje. Czemu? To tylko jakiś efekt naszego oka?
Pozdrawiam
Jarek

S.I.L.L.E.N.T.I.O.
23-01-2009, 20:08
mnie sie zdaje ze jak zlapiesz odbicie swiatla na kawalku sniegu (lodu) to przepali; moze filtr gwiazdkowy? nie jakis zwydziwiany tylko 5-ramienny np? te swiecace kropeczki sa chyba na tyle male ze gwiazdki nie zepsuja efektu

no ale ja sie nie znam, wzielam to na chlopski rozum
powodzenia :)

Seeker
29-01-2009, 18:30
Korekta ekspozycji mocno na minus.
Ostre szklo, mala odleglosc.

eagis
05-02-2009, 12:05
Dzięki za sugestie, jak tylko dopadnę odpowiednie światło i śnieg jednocześnie to wypróbuję:)