PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć odbicia na szybie?



ray_knox
26-07-2006, 09:45
czy da sie usunac (jesli nie calkowicie, to chociaz zminimalizowac) odbicia na szybie (powstale w wyniku fotografowania bez uzycia filtra polaryzacyjnego), tak by widoczny byl obiekt za szyba, a nie to co bylo za fotografujacym :?:

sinner
26-07-2006, 10:07
najprościej zrobić jeszcze raz z filtrem :roll:

ray_knox
26-07-2006, 13:09
a w postprocessingu?

tumiwisizm
26-07-2006, 13:15
wyizolowac samo odbicie .. i w odpowiedniej proporcji pozniej od org odjac odbicie :)
w praktyce zalezy wszystko od zdjecia.
albo da sie cos ledwo zrobic .. albo nic ..
imo fotografia dlatego jest jeszcze piekna, poniewaz nie wszystko da sie naprawic w 'postprocessingu'

Al Bundy
26-07-2006, 22:36
ray_knox, pokaż to zdjęcie - zobaczymy czy nie wymagasz cudów :D

gmoszkow
27-07-2006, 09:53
Jak wrócę do domu to pokażę zdjęcie z którego zdjąłem odbicia. U mnie akurat był to dość prosty zabieg. Pewnie wielu tutaj zrobiłoby to lepiej, ale mój efekt nie jest tragiczny.

Pozdrawiam

Grzegorz