PDA

Zobacz pełną wersję : Phottix Cleon problem / rozwiązanie



mobil12
06-01-2009, 00:21
Ponieważ nie znalazłem na forum, a może się komuś przydać ...
Dziś przyszła przesyłka od skośnych przyjaciół z pilotem Phottix Cleon i pojawił się
problem:
-brak ostrzenia w trybie S (aparat twierdzi że złapał ostrość AF ani drgnie)
-po zapięciu pilota brak dostępu do podglądu zdjęć i menu (guziki nie reagują)
-w trybie C wszystko działa ok, nadajnik z odbiornikiem gadają super sądząc po ledach
rozwiązanie:
-odkręcamy jedną śrubkę na spodzie odbiornika
-otwieramy obudowę (cztery zatrzaski starajcie się nie połamać bo tylko kropelka zostanie)
-wybebeszamy „zaawansowaną” chińską elektronikę
-przelutowujemy kabelki idąc od strony leda (czerwony/biały/czarny)
-składamy odbiornik skręcając niezbyt mocno bo nam guzik przestanie działać

jak niejasno opisane to patrz zdjęcie z jakiegoś forum podesłane podobno przez sprzedawcę jako instrukcja, ale grunt że działa


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img115.imageshack.us/my.php?image=cleonlq4.jpg)

kopeniek
30-01-2009, 00:00
Cześć, ostatnio po wielu pozytywnych opiniach zakupiłem do mojej 300 wspomnianego pilota, na szczęście w Polsce, niestety po otrzymaniu przesyłki te same objawy co powyżej :( ... Znalazłem tego posta i po konsultacji ze sprzedawcą otworzyłem pilota. Okazało się, że kabelki faktycznie błędnie przylutowane. Znowu po konsultacji podjechałem do sklepu elektronicznego i przelutowali kabelki... Niestety nie pomogło.... Odesłałem w ramach reklamacji i za dwa dni miałem nowego. Wszystko hula jak należy i jestem bardzo zadowolony.... Z tąd wniosek, ze przelutowanie nie zawsze pomaga i jeśli jest możliwość to po prostu reklamować.... Pozdrawiam

mobil12
30-01-2009, 02:31
Przy takich objawach powinno pomóc.
Ja kupiłem na ebay'u więc nie miałem możliwości wymiany, a przynajmniej byłoby to mało opłacalne, więc po pierwszej fazie wq....nia przeleciałem zabawkę miernikiem, później fora i po przelutowaniu kabelków wszystko smiga. Metoda potwierdzona już przez sporo osób więc albo słabo słabo im lutowanie poszło albo miałeś większego pecha i coś jeszcze było zwalone w ramach bonusa.