PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia mebli



lucien
24-01-2005, 00:53
Po krótce przedstawię problem: jest program, w którym projektujemy wnętrza, projekt można uzupełnić teksturami i wtedy mamy ładną wizualizację 3d. muszę sfotografować same fronty (analogicznie boki) mebli (chodzi o zestaw regałowy), materiał głównie dąb i szkło. macie jakieś rady ? do dyspozycji statyw, światło żarowe, halogenowe.

zkruk
24-01-2005, 21:39
Jezeli tylko fronty sa matowe to zadanie masz dosc latwe
Najlepiej ustaw 2 swiatla po bokach - tak na 20 i 160 stopni - oczywiscie obowiazkowo jest je czyms zmiekczyc (softbox) albo odbic (blendy) ...
jezeli sie blyszczy no to masz troche roboty.... - bo jak sie blyszczy to odbija - a jak odbija to masz problem
wtedy trzeba zapewnic sobie czarne tlo - a samemu oddalic sie jak najdalej od fotografowanego obiektu (by zlac sie z tlem) - wazne jest by nasze lampy nie oswietlaly nas... no i powinno byc ok..
choc tak na prawde dopiero jak zaczniesz robic pierwsze zdjecia bedziesz mogl ocenic efekty...

manolito
27-12-2007, 12:46
Po krótce przedstawię problem: jest program, w którym projektujemy wnętrza, projekt można uzupełnić teksturami i wtedy mamy ładną wizualizację 3d. muszę sfotografować same fronty (analogicznie boki) mebli (chodzi o zestaw regałowy), materiał głównie dąb i szkło. macie jakieś rady ? do dyspozycji statyw, światło żarowe, halogenowe.

witaj, mam pytanie dotyczace programu do skladania wnetrz - przymierzam sie do fotografowania zestawow meblowych (sosna) i szukam rozwiazania na tlo. program wydaje mi sie najlepszym wyjsciem poniewaz jest tanio i nie stwarza to problemow natury oranizacyjnej.

jaki to program? jesli mozesz prosze podaj mi jego nazwe, czy spelnia on Twoje oczekiwania wzgledem jakosci, czy wnetrza wygladaja dobrze. Chce fotografie wykorzystac w katalogu, ktory wydam pod koniec stycznia.
pzodrawiam

bombel
27-12-2007, 13:26
I ja się przyłączam do prośby - chciałbym się pobawić i poustawiać inaczej meble u siebie, a łatwiej mi będzie, jeśli najpierw popróbuję na monitorku; na monitorku łatwiej przesuwa się szafy, niż w realu, człowiek mniej się męczy... :)

Też chętnie bym się dowiedział, czym to robisz - mam nadzieję, że to coś małego i prostego, a nie kobylasty kombajn w rodzaju ArchiCada.

Lu_natyk
28-12-2007, 22:20
Witam,
poszukał bym np. PRO100 (duża biblioteka... no może bez przesady i łatwy w obsłudze)
lub jeszcze prościej jak dla swych potrzeb
http://www.meble.pl/pl/590/590/

tu jest coś banalnie prostego...

pozdrawiam i mam nadzieję że choć troszke pomogłem

Lu_natyk

bombel
29-12-2007, 18:36
Tak, właśnie potrzebowałem jakiegoś takiego banalnego przesuwacza mebli, bez skomplikowanych algorytmów renderowania, tekstur, raytracingu i innych wynalazków. Ten z meble.pl wygląda na odpowiedni - piękne dzięki skladam. :)

Lu_natyk
29-12-2007, 19:43
I ja uniżenie się kłaniam ... i cięszę się niezmiernie że mogłem pomóc :)

pozdrawiam
Lu_natyk